Ana sayfa Bankalar Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

730
0

İhtiyaçlarımızı karşılamak, ev sahibi olmak yada hayalimizdeki otomobili alabilmek için ara sıra banka kredilerine başvurabiliyoruz. Sadece kredilere ödenen faizler de kimi zaman oldukca fazla gelebiliyor ve zor durumda kalabiliyoruz. Kredi faizlerinin düşürülmesi de söz mevzusu olabiliyor. Peki kredi faizleri düzer mi? 2018 senesinde kredi faizlerinde ne şeklinde değişimler olacak? 2018 kredi faiz oranları düşer mi?

2018 Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

Bu durumu net olarak düşer yada düşmez olarak tanımlamak oldukca zor olacaktır. Sadece 2017 senesi içinde meydana getirilen kampanyalara bakıldığında konut kredilerinde %1 faiz oranın da altına düştüğünü görebilirsiniz. Mesela Ziraat Bankası %0.89 faiz oranları ile konut kredisi dağıtmıştı. 2018 senesinde da konut kredilerinde aynı şekilde çeşitli kampanyalar ve güncellemeler geleceğini düşünüyoruz.

 

2016 senesinde çıkarılan düzenlemeye gore de artık ev alırken, ilgili evin değerinin %80’ine kredi kullanabiliyoruz. Eksper evimize ne kadar kıymet biçerse bu kıymet üstünden kredi kullanabiliyoruz, konut kredilerinin faizlerinin de düşürülmesi ile birlikte kredilere rağbet daha da arttı. Bu sebeple de aynı kampanyaların 2018 senesinde da uygulanacağını düşünüyoruz. Yeni haberler ile birlikte bu başlığı da güncel tutacağız.

Yalnız Konut Kredilerinde Mi Düşecek?

Yazının başlangıcında da söylediğimiz şeklinde, net olarak bir tanımda bulunmak yanlış olur. Sadece konut kredilerinde bir faiz indiriminin söz mevzusu olabileceği de aşikar. Bunun dışındaki krediler de genel bir faiz indirimi olmasa da, bankalar ara sıra yapmış olduğu kampanyalar ile oldukca düşük faiz oranları sunabiliyor. Güncel kredi kampanyaları üstünden takip yapabilirsiniz.

Konut almayı düşünen bireylerin de bu güncel detayları takip etmelerini tavsiye ederiz. Dolar her ne kadar yukarı yönde seyir etse de, inşaat ve konut sektörü ülkemizin bel kemiklerinden birisi ve bu sektör devlet tarafınca da devamlı olarak hareketli tutulan bir sektördür. Bu sebeple de çeşitli indirimlerin çeşitli yasalarla gene destekleneceğini düşünerek 2018 yılının da indirimler ile geleceğini düşünüyoruz.

2018 Faiz Oranları

2018 senesinde da faiz oranları 2017 yılı ile averaj derecede aynı olacak. Bu sebeple 2018 senesinde adımlarınızı kampanyalar doğrultusunda atmanızı ve devletin yapacağı kredi faiz oranı açıklamalarını iyi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here