Ana sayfa Bankalar 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

4682
0

Tüketicilerin ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan her türlü bireysel nakit ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik kullandırılan kredi türlerine gereksinim kredisi denilmektedir. Her ne kadar gereksinim kredilerinde 48 aya kadar vade yapılabiliyor olsa da, tüketiciler daha kısa vadede ödeme yaparak toplam geri ödeme tutarını düşürme amacında olabiliyor. Bu yüzden daha kısa vadede kredi çekmek isteyen tüketiciler için 24 ay vadeli gereksinim kredisi veren bankaları araştırarak listeledik.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca alınan kararlar doğrultusunda bankalar 4 yıl vade ile tüketicilere gereksinim kredisi kullandırmaya başladı. Fakat tüketiciler geri ödemede toplam tutarı en asgari düzeye düşürebilmek amacıyla daha kısa vadeli bir girişimde bulunabilirler.

Bilhassa belirlenen taksit tutarını ödeyebilecek bir gelirine haiz olan tüketiciler 24 ay vadeli gereksinim kredisikullanarak avantajlı bir konuma geçebilirler. Bu doğrultuda karar alan tüketiciler 24 ay vadeli kredi kullandıran bankaların faiz oranlarını inceleyerek, en ideal krediyi bulduklarında müracaat yapabilirler.

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

24 vadeli gereksinim kredisi özelliklerinden en belirgin olanı vade sayısı daha azca olduğundan geri ödenecek olan toplam tutarın azlığıdır. Tüketici bu anlamda kısa vadede geri ödeme yardımıyla oldukça kazançlı bir konuma geçecektir. Ek olarak gereksinim kredisinin genel özelliği de müşterinin nakit paraya ihtiyacı olduğu her mevzuda bu ürünü kullanabiliyor olmasıdır.

Organik olarak 2 senelik bir üniversitedeki öğrencinin giderlerini karşılayabilmesi için ya da kısa vadede nakit gereksinimlerini giderebilmesi için 24 ay vadeli kredi kullanımı uygundur. Üstelik gereksinim kredileri kategorisinde 3 ayda bir taksit ödeme imkânı da bulunmaktadır.

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Müracaat Şartları ve Lüzumlu Belgeler

İhtiyaç kredilerinin kullandırılabilmesi için lüzumlu olan temel belgeler müracaat formu, müşterinin gelir durumuna ilişik belge ve nüfus cüzdanıdır. Sadece müşterinin gelir durumunu gösteren belge kişinin mesleğine gore değişmektedir.

Emekli bir tüketiciden emekli aylık bilgisi, kamuda çalışan müracaat sahibinden SGK hizmet dökümü, {özel sektör} çalışanı olan kişiden e-bordro belgeleri istenebilir.

Ek olarak özgür meslek sahibi olan kişiler için son vergi levhasının fotokopisi ve kira geliri olan tüketicilerden tapunun fotokopisi ile kira kontranın fotokopisi talep edilebilir. Bunların yanı sıra kullandırılacak kredinin türüne gore belli bir süre ilkin alınmış ikametgâh belgesi ve/yada abonesi olduğunuz hizmetlerden birine ilişik olan satmaca da istenebilir.

 

24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Tüketicinin en ideal krediyi bulabilmesi için gereksinim kredisi veren bankaları her yönüyle incelemesi gerekmektedir. Bilhassa ödeme koşulları uygun olan ve faiz oranlarını düşük tutan bankaların tercih edilmesi tüketiciyi avantajlı bir konuma geçirecektir. 24 ay vadeli kredi veren bankalar içinde en ideal şartlara haiz olan 5 bankayı sizin için sıraladık…

Ziraat Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Uygun faiz oranlarıyla tüketicilerin ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan her türlü bireysel gereksinimleri için 24 ay vadeli Ziraat Bankası’ndan kredi kullanımı mümkün. Bankanın Masrafsız Tüketici Kredisi adı altında sunmuş olduğu kredi faiz oranı Mayıs ayı itibariyle yüzde 1,26’dır.

Kredi vadesi süresince krediyi kullanan şahıs için yaşam sigortası yapılmakta olup, kredinin karşılığında maddi ve/yada kişisel güvence alınmaktadır. Ziraat Bankası 24 ay vadeli gereksinim kredisi müracaat kanalları ise ATM’ler, şubeler, web bankacılığı, resmi web sayfası, davet merkezi ve mobil uygulamasıdır.

Halkbank 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Her türlü bireysel ihtiyaçlarınızda kullanabilmek amacıyla 24 ay ödemeli Halkbank gereksinim kredisinden yararlanabilirsiniz. Bunun için direkt şubeden şahsen müracaat yapabilir ya da ATM, web bankacılığı ve alan kişi hizmetleri yazışma numarası vasıtasıyla müracaatta bulunabilirsiniz.

Halkbank bireysel kredi ürünlerinde %1,20’den başlamış olan faiz oranları uygulamaktadır. Krediyi kullanan tüketiciye yaşam sigortası yapıldığını da unutmayınız. Sigortanın tutarı müşterinin yaşına ve cinsiyetine, kredinin de kullanım miktarına gore değişmektedir.

Vakıfbank 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Nüfus cüzdanınızı ya da yeterlik belgenizi ve gelir durumunuza ilişik belgeyi yanınıza alarak, Vakıfbank 24 ay vadeli gereksinim kredisi için anında şubeye müracaat yapabilirsiniz. Şubeden müracaat yapmak için vaktiniz yoksa o halde bankanın müşterilerine hususi hazırladığı internet sayfası, telefon bankacılığı ya da bankamatikleri de kullanabilirsiniz.

Vakıfbank’ın Taksitli İhtiyaç Kredisi ürünü için aylık yada 3 aylık ödeme avantajına haiz olabilirsiniz. Değişken taksitlerle geri ödeme imkânı sunan banka, krediyi kullanan müşterilerine yaşam sigortası yapmaktadır. Ek olarak kredinin kullandırılması güvence karşılığı yapılmaktadır.

İş Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası 24 ay vadeli kredi kullanmak isteyen tüketiciler birçok seçeneğe haiz diyebiliriz. Bu seçenekler kullanılmak istenen kredinin miktarına ve ürünün sigortalı olup olmamasına gore şekillenmektedir.

Mesela 25 bin TL ve üstü kredi 24 ay vadeli gereksinim kredisi kullanmak isteyen tüketici için %1,19 faiz oranıüstünden hesaplama yapılırken, 3.000-25.000 TL aralığında sigortasız gereksinim kredisinden yararlanmak isteyen tüketici için %1,33 faiz oranı üstünden ödeme tablosu oluşturulmaktadır.

Güvence Bankası 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Güvence Bankası 24 ay vadeli gereksinim kredisi ürünlerine müracaat yapılabilmesi için en fazla bankacılık kanalı sunan finans kurumlarından biridir. Güvence Bankası’ndan gereksinim kredisi kullanmaya karar verdiğinizde ister şubeden şahsen müracaat yapabilir, isterseniz de bankamatik, telefon bankacılığı, web şubesi, Feysbuk sayfası, Güvence cep uygulaması ve SMS numarası seçeneklerinden birini kullanarak müracaatta bulunabilirsiniz.

Bankanın faiz oranları ise 24 ay vadeli kullanılacak olan kredinin miktarına gore değişkenlik göstermektedir. Kredi kullanım miktarı düşük meblağlarda ise %1.84 faiz oranı uygulanırken, kredi kullanım miktarı yükseldikçe faiz oranları %1.29 seviyelerine kadar düşmektedir.

Bu yüzden 24 ay vadeli kredi veren bankaları incelerken, yüksek meblağda bir kredi ürününe ihtiyacınız var ise Güvence Bankası’nı değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Düşük limitli bir kredi ürününe ihtiyacınız var ise bu bankanın faiz oranları sizin için dezavantaj oluşturacaktır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here