Ana sayfa Bankalar 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

654
0

Uzun süredir ev almak isteyenlerin takibinde olan 240 ay vadeli konut kredisi ayrıntıları netleşti. Konutta seferberlik kapsamında gündeme getirilen bu kredi türü ile ilgili oluşturulan kampanyaya zaman kaybetmeden başlanıldı. 240 ay vadeli konut sahibi olmanın yolu açıldı.

Fakat konutta seferberlik ile ilgili vatandaşların hemen hemen net bir bilgisi yok. Bundan dolayı yazımız içinde 240 ay vadeli konut kredisi nedir, iyi mi alınır ve bu kredi türü için finansman elde eden bankalar hangileridir data sahibi olmak isteyenler için detaylıca anlattık. İşte uzun solukta ev sahibi olmak isteyenlerin değerlendirebileceği projelerin ayrıntıları…

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nedir?

Devletimizde 2016 yılı ortasında yaşanmış olan olaylardan sonrasında Emlak Konut’un seferberlik başlatarak %0,70 faiz oranı ile ev satışı yapılmasına dair bir kampanya oluşturdu. Sadece bu kampanya kapsamında vatandaşların yararlanabileceği maksimum vade sayısı 120 aydı.

İkinci seferberlik için düğmeye tekrardan basan Emlak Konut vadenin uzatılması yönünde kararlar aldı. Hem faizlerin düşürülmesi hem de vadenin uzatılmasıyla gündeme gelen ikinci emek harcamalar, ev sahibi olmak isteyenler tarafınca yakından izlenmeye başlandı. 240 ay vadeli konut kredisi adı altında başlatılan bu kampanya, vatanımızda ilk kere 20 yıl vade ile konut satışı yapılmanın önünü açmış oldu.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Iyi mi Alınır?

GYO Genel Müdürü’nün yapmış olduğu izahat ile ilk kampanyada 1 ayda 2 bin 500 konut satılmış olduğu ve 2 milyar ciro elde edilmiş olduğu öğrenildi. Bu yıl içinde de yükleniciler ile devamlı toplantı içinde olan GYO, yeni kampanyasının ayrıntılarını deklare etti. 2 – 2.5 milyar ciro beklenen ikinci kampanyadan yararlanmak isteyenler, 30 proje ve 15 bin bağımsız bölüm için geçerli olan 240 ay vadeli konut kredisi ürünü ile ev sahibi olabilirler.

Yüzde 0,75 ila 0,85 arasındaki faiz oranları yardımıyla uzun solukta konut satın almak isteyenler anlaşmalı bankalara giderek müracaatta bulunabilirler. Konut alıcıları için 240 ay vadeli finansman almanın bir öteki yolu ise aracı web siteleridir. Her iki yöntemle de meydana getirilen başvurular, söz mevzusu bankanın prosedürlerine ve 20 yıl vadeli konut projesi ayrıntılarına gore değerlendirilecek olup uygun bulunmuş olduğu takdirde kredi kullanımına müsaade edilecektir.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi İllerde Veriliyor?

Kampanyanın Emlak Konut GYO bünyesindeki projeleri bilhassa İstanbul ve ilçelerini kapsamaktadır. Sadece İstanbul’un yanı sıra Denizli, Niğde, Ankara, Nevşehir ve Konya şeklinde iller de kampanyaya dahildir. Yalnız İstanbul ve ilçelerinde bahsedilen projelerin sayısı fazlaca daha fazladır. Yetkili kurum tarafınca şu anda projelerdeki bağımsız bölümlerin % 20’sinin kampanyaya dahil olacağını açıklandı. 240 ay vadeli konut kredisinden yararlanmak için bu finansmanı elde eden bankalar ile görüşerek, bulunduğunuz bölgenin dahil edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Hangi Bankalar 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veriyor?

Emlak Konut GYO, 240 ay vade ile konut kredisi verilmesi için 9 banka ile anlaşıldığını beyan etti. Devletimizde etkinlik gösteren 9 banka, uzun solukta ev sahibi olmak isteyenlere bu fırsatı tanımaktadır. Faiz oranlarının ise bankalarla meydana getirilen anlaşmalara gore değişkenlik gösterebileceğini belirten kurum, 0.75 ila 0.85 faiz bandında kredilendirme yapılmasını planladıklarını deklare etti. İşte 240 ay vadeli kredi veren bankalar:

Güvence Bankası: 121 – 240 ay vade aralığında müşterilerine kredi imkânı sunan Güvence Bankası, proje kapsamında yüzde 1,19 oranında 10.000 lira ile 1.000.000 lira içinde ev kredisi kullandırmaktadır.

Halkbank: Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü ile hizmet veren Halkbank’ta, vatanımızda ilk kere başlatılan 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası kapsamında kurumun anlaştığı bankalar içinde yer verilmiştir.

Albaraka: Emlak Konut ile anlaşmaya vararak, müşterilerine 20 yıl süreyle konut finansmanı elde eden Albaraka faiz oranları için şubelerle iletişime geçebilirsiniz.

İş Bankası: Türkiye İş Bankası’ndan da 20 yıla varan uzun solukta geri ödeme fırsatı elde ederek konut kredisi kullanabilirsiniz. Detaylar www.isbank.com.tr adresinde yer verilmiştir.

Vakıfbank: Bir kamu bankası olarak vatanımızda etkinlik gösteren Vakıfbank’ta ev almak isteyenlere uygun faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Kamu bankası olmasının pozitif yanları ile fazlaca uygun faiz oranlarından yararlanarak, uzun solukta konut kredisi çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası: Yapı Kredi’den 20 yıl vadede konut kredisi alarak, geri ödemede rahatlık isteyen tüketicilere hususi kredi fırsatı. Bankanın bu kampanya kapsamında sunmuş olduğu faiz oranları için alan kişi hizmetleriyle ya da şubelerle iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası: Satın almak istediğiniz evin ödemelerini 240 aya kadar vadelendirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası konut kredisine müracaat yapabilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası ödeme sıklığında da esnek davranan bir banka olduğundan maaş ödemenize gore planınızı oluşturabilmeniz mümkün.

Emlak Konut GYO’nun 240 ay vade ile konut kredisi verilmesi için anlaştığı 9 bankanın içinde 2 tanede katılım bankası yer verilmiştir. Bunlar Vakıf Katılım Bankası ile Ziraat Katılım Bankası’dır. Katılım bankalarının bu kampanya kapsamında müşterilerine sundukları faiz oranlarını banka şubelerinden detaylı bir halde öğrenebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here