Ana sayfa Bankalar 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

739
0

Ev satın almak için kredi kullanacaksanız 240 ay vadeli konut kredisinden yararlanabilirsiniz. Konutta seferberlik ile gündeme getirilen 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, uzun solukta ev sahibi olmak isteyenlerin işini kolaylaştırmaktadır.

Ek olarak kampanyaya dâhil olarak ev almak isteyenler için peşinatlarda da düşme yapılması, kampanyaya olan talebin artmasına sebep oldu. Tüm bu avantajlardan yararlanarak ev almak isterseniz, yazımız içinde 240 ay vadeli konut kredisi veren bankaları ve kredinin kullandırma koşullarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz…

Emlak konut sahibi olmak isteyenler için vatanımızda ilk kez 20 yıl vadeli konut satışı yapılmaktadır. Bankaların değişik faiz oranları ile sunmuş olduğu 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, uzun vade fırsatını değerlendirmek isteyen konut alıcılarının bir fazlaca dikkatini çekmektedir.

Hem ülke ekonomisinin, hem de emlak konut piyasasının kısa vadede hareketlenmesini amaçlayan kampanya, 20 yıl şeklinde uzun solukta ev sahibi olmak isteyenlere kredi çekme imkânı tanımaktadır.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

240 ay vadeli konut kredisi yardımıyla daha kolay ev sahibi olmanın yolunu açan kampanyaya vatanımızda etkinlik gösteren 10 banka dâhil oldu. Aşağıda sıraladığımız bu bankaların konut kredisi çekmek isteyenlere sundukları faiz oranları ve öteki harcamalar değişkenlik göstermektedir.

Bu tip kampanyalarda, vade sayısından daha oldukça faize dikkat edilmesi gerekliliğini unutmayınız. Borç tutarı ile gelir dengesini daha kolay gözetebilmeniz için 240 ay vadeli konut kredisi veren bankaların ayrıntılarına aşağıda yer verdik…

 

Ziraat Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredilerinden faydalanarak ev sahibi olmayı amaçlıyorsanız, bankanın sunmuş olduğu 240 aya varan vade seçeneklerini gelir dengenize gore değerlendirebilirsiniz. Kira öder şeklinde ev sahibi olma pozitif yanları sunan bu kampanya ürününün özellikleri incelendiğinde ise alınan konut ipotek edileceği ve vade süresince konut, yaşam, zelzele sigortası yapılacağı görülmektedir.

Bankanın güncel faiz oranlarını şubeden öğrenebilirsiniz sadece yüzde 0,79 faiz ile kredi imkânı sunduğunu düşünürsek; 100 bin TL konut kredisi kullandığınızda aylık minimum ödemeniz 930 TL ve geri ödeyeceğiniz toplam meblağ 223 bin TL olacaktır. Bundan dolayı uzun solukta kredi kullanımlarında faiz oranı ehemmiyet arz etmektedir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Ziraat Katılım Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Bütçenize uygun kâr oranı oranları ile 240 aya varan taksit imkânıyla konut finansmanı sunan Ziraat Katılım Bankası, alternatif ödeme planlarıyla da müşterilerine destek olmaktadır. Bu sayede müşterinin kolayca ödemelerini yapabilmesini hedefleyen banka, kredi karşılığında finansmana mevzu olan evi ipotek altına almaktadır.

Ek olarak Ziraat Katılım Bankası konut kredisi ürününe müracaat yaptığınızda, lüzumlu görülürse şubeden ek teminatta istenebiliyor.

Türkiye İş Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Kira öder şeklinde ev sahibi olmanızı sağlayacak olan Türkiye İş Bankası 240 ay vadeli konut kredisi ürünü, değişik ödeme planlarıyla beraber sunulmaktadır. Bu sayede bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilir, İş Bankası’nın sunmuş olduğu uygun faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz.

Konut kredileri için talep edilen sigorta bedeli kişinin yaşı, cinsiyeti ve benzeri kriterlerine gore değişkenlik göstermektedir. Ek olarak senelik konut sigortası primi de konutun lokasyonu ve metrekaresine gore değişmektedir.

Bundan dolayı bankanın 20 yıl vade için nihai taksit, kredi tutarı, güncel faiz oranı, öğrenim edilecek harcama ve komisyonlar ile ilgili şubelerden informasyon alabilirsiniz.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vakıfbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Vakıfbank’ta uzun vadeli konut kredisine öncülük eden kurumlardan biri olduğundan 240 ay vadeli ev sahibi olmak isteyen müşterilerine kredi kullandırmaktadır. Banka, kampanya kapsamında kullandırdığı ev kredilerine güncel faiz oranı üstünden durağan(durgun) faiz uygulamaktadır.

Ek olarak konutun yüzde 75’ini kredilendiren banka, mesela 100 bin TL kredi çekmek isteyen kişiye 75 bin TL 240 ay vadeli kredi kullandırıyor. Kalan kısmı vatandaşın kendisinin finanse etmesi gerekiyor.

Vakıf Katılım Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

240 ay vadeli konut kredisi vermesi için antak kalma meydana getirilen bir öteki banka Vakıf Katılım Bankası’dır. Hemen hemen sektörde yeni olan banka, müşterileri portföyünü genişletmek adına 20 yıl vadede konut sahibi olmak isteyenlere finansman vererek destek oluyor.

Vakıf Katılım Bankası konut kredilerinde faiz oranı, vade kısaldıkça düşmüş olduğu için uzun solukta kredi çekmek isteyen vatandaşların şubelerden güncel faiz oranları hakkında informasyon almalarını öneriyoruz. Şu sebeple çekeceğiniz anaparaya uygulanacak olan faiz oranı fahiş aşama yüksek olursa, geri ödeyeceğiniz toplam faiz aldığınız anaparadan bile yüksek olabilir…

Halkbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Müşterilerine meydana getirilen vade sayısına gore avantajlı faiz oranları sunan Halkbank, değişik konut kredisi paketlerine haizdir. Sadece genel olarak bankanın konut kredileri incelendiğinde kredi üst limitinin 1 milyon TL olarak belirlendiği ve tamamen vadeye gore değişen faiz oranları olduğu görülmektedir.

Mesela; 120 ay vadeli konut kredisi ürünü için Mayıs ayı itibariyle yüzde 0,95 faiz oranı sunan banka, 24 ay vadeli konut kredilerinde ise faiz oranlarını yüzde 0,80’e düşürmektedir. Bankanın konut kredisi paketlerinden yararlanmak için herhangi bir şubesine uğramanız kafi olacaktır…

Güvence Bankası 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Güvence’den 20 yıl vadeli konut kredisi çekmek isteyenlere hususi yüzde 1,19 faiz oranı ile finansman seçenekleri sunulmaktadır. Bankanın faiz oranı, yaşam ve işsizlik sigortalı kiracıya mortgage kampanyasına gore hesaplanmaktadır.

Bundan dolayı kredi kullandırım evveliyatına gore oranların değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız. Sadece güncel % 1,19 faiz oranı üstünden hesaplandığında, Güvence Bankası’ndan 240 ay vadeli 200 bin TL konut kredisi kullanırsanız aylık taksit tutarınız 2.528 TL olacaktır. Kredi kullanımındaki toplam geri ödeme miktarınız ise 606.674 TL olacaktır.

Ayrıntılar için tıklayın.

Akbank 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Kişilerin 240 ay vadeli konut kredisi ürünü için teklif alabileceği bir öteki banka Akbank’tır. Akbank konut kredilerinde de öteki birçok bankada olduğu şeklinde vadeye gore değişken faiz oranları uygulanmaktadır.

Bundan dolayı konut kredisi senelik maliyet oranı, kredi kullanımda talep edilecek olan harcamalar ve bankanın güncel faiz oranı için şubelere müracaat etmeniz önerilmektedir.

Yapı Kredi 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Hayalinizdeki evi almak ya da yatırım amaçlı ev sahibi olmak istediğinizde Yapı Kredi Bankası’ndan kredi çekebilirsiniz. Banka konut kredisi ürünlerinde kredi tutarını, satın alınacak evin ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80’i oranında hesaplamaktadır.

Ek olarak yüzde 80’in üstünde bir kullanım söz mevzusu olduğunda, satın alınan konutun ekspertiz değerinin tamamına kadar ilave konut teminatıyla değerlendirme yapılmaktadır.

Albaraka 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Son olarak 240 ay vadeli konut kredisi kullanmak için seçeneklerini değerlendirebileceğiniz banka Albaraka’dır. Bankadan ihtiyacınız kadar kredi çekebilir, ödemelerinizi 240 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Geri ödemeleriniz aylık eşit taksit halinde olacağı için gelirinizle orantılı olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın aylık kâr oranları ve konut kredisinde öğrenim edilecek olan öteki harcamalar hakkında detaylı informasyon almak için en yakın şubesine uğrayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here