Ana sayfa Bankalar 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020

875
0

3 Ay Ertelemeli Kredi

Krediyi çektikten sonrasında yatırıma girişecek olan kişiler ve yatırım dönüşünü birkaç ay sonrasında alacak kişiler için düşünülmüş bir kredi türü olan 3 Ay Ertelemeli Kredi pek oldukca kişiyi araştırmaya götürmüştür.

Bu kredilerin özelliği 3 ay sonrasında ödemeli kredi ve 3 ay ertelemeli kredi olmasıdır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde ertelemeli kredi veren bankalar ve bunların ertelemeli konut kredisi, ertelemeli gerekseme kredisi, ertelemeli taşıt kredisi verip vermediğini araştırıp sizlere sunacağız.

Günümüzde bankalara başvurarak kredi kullanmak isteyen bireylerin büyük bir çoğunluğu kredi ödemelerini aylık olarak yaparlar. Sadece bazı müşteriler ise çektikleri kredilerin ödemelerini derhal yapmak istemez ve birkaç ay sonrasında kredi ödemelerine adım atmak ister. Bu yüzden bankalar da müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kredi ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirmektedir.

Bankaların kredi ödemelerinin 3 ay sonrasında başlatılması, bireylerin kredi ödemelerine 3 ay sonrasında başlayacakları anlamına geliyor. Üstelik bu avantaj tüm krediler için geçerli olabiliyor. Gerek gerekseme kredisi, gerek konut kredisi, gerekse taşıt kredisi şeklinde değişik krediler için istenilen zamanda 3 ay erteleme özelliğinden yararlanılarak kredi ödemeleri 3 ay sonrasında yapılmaya başlanabiliyor. 

Gecikmeli kredi olarak da isimlendirilebilecek olan 3 ay sonrasında ödemeli kredi isminden de anlaşılacağı şeklinde krediyi çektikten 3 ay sonrasında ödemenin başlamasıdır. Bankalar bu kredileri yatırım meydana getiren yada bir yerden para bekleyen kişiler için hazırlamıştır. İlk taksit ödeme zamanı kredi çektikten 3 ay sonrasıdır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Şartları

3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankalar bu mevzuda müşterilerinden fazladan bir koşul aramazlar. Düzgüsel kredi başvurularında müşterilerde olması ihtiyaç duyulan özelliklerin tamamı 3 ay ertelemeli olan krediler için de geçerlidir. Kredi notu(bkz: Kredi notu nedir?), bankaların öteki kredilerde olduğu şeklinde 3 ay ertelemeli olan krediler için de aradıkları özelliklerden birisidir.

Kredi notu düşük olan ve bankaların istediği kıstasın altında olan tüm bireyler bankalardan 3 ay ertelemeli gerekseme kredisi çekemezler. Sadece kredi notu yüksek olan kişiler kolaylıkla kredilerini çekebilir ve 3 ay ertelemeli olarak kredilerinin ödemelerini gerçekleştirebilir. Ek olarak kredi çekmek isteyen kişilerden ne olursa olsun gelir belgesi de istenir. 

3 Ay Ertelemeli Kredi Lüzumlu Evraklar

Bankaların kredi kullandırırken müşterilerinden 3 ay sonrasında ödemeye almaya başladıkları 3 ay ertelemeli kredi için istedikleri evraklarda ise çoğu zaman herhangi bir değişme olmaz. Çekilecek olan kredi türüne gore lüzumlu olan evraklar, 3 ay ertelemeli krediler için de geçerlidir.

Sadece genel olarak bahsetmemiz gerekirse 3 ay ertelemeli kredi için bankaların aradıkları ilk evrak bireylerin kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarıdır. Nüfus cüzdanı olmadan birçok banka kredi işlemlerini başlatmaz.

Bunun haricinde lüzumlu olan bir öteki evrak ise kredi çekmek isteyen kişilerin gelir düzeylerini gösteren belgeleridir. Ek olarak yukarıda da bahsettiğimiz şeklinde kişilerin kredi notlarının da ne olursa olsun istenilen düzeyin üstünde olması gerekir. 

3 Ay Ertelemeli Krediler

  Kredi çekip 3 ay sonrasında ödemeye adım atmak insanoğlunun kulağına mükemmel bir düşünce şeklinde geliyor. Bu fikri gerçekleştiren bankalar değişik vade ve faiz oranları vermektedir. Bazı bankalarda 4 aya kadar çıkabilen ilk taksit ödeme süresi kredi çekmek isteyenleri sevindirdi.

3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

  3 ay ertelemeli kredi veren bankalar denilince gerekseme kredisi verenler içinde, ING Bank, Akbank, Finansbank ve TEB gelmektedir. Bu bankaların hepsi de 3 ay gecikmeli gerekseme kredisi vermesine karşın verme şartları ve vade süreleri her banka için değişebilmektedir.

Faiz oranları ve vade sürelerinin değişken olabildiği bu bankalardan bazıları kredi notu düşüklere kredi verebilirken, bazıları vermemektedir.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

Gecikmeli konut kredisi veren bankalar oldukca fazla değildir. Bu kadar fazla 3 ay gecikmeli kredi veren banka içinde gecikmeli konut kredisi veren tek banka Halk Bank’tır.

Halk Bank’ın hangi şartlar altında gecikmeli konut kredisi verdiğini ve kimlere kredi verdiğin aşağıdaki Halkbank alt başlığında okuyabilirsiniz. Ek olarak başka bir banka gecikmeli konut kredisi vermeye başladığı anda burada güncellenecektir.

3 Ay Ertelemeli Taşıt Kredisi

  Taşıt kredisi otomobil alıp iş yapmak isteyenler yada yalnızca otomobil sahibi olmak isteyen pek oldukca kişiye yardım etmiştir. Bununla beraber otomobil alıp kredi çekip 3 ay sonrasında ödemek oldukca güzel bir düşünce şeklinde görünmektedir.

Fakat şu anda her hangi bir banka 3 ay gecikmeli taşıt kredisi vermemektedir. Bunun pek oldukca sebebi olabileceği şeklinde bizlere gore olan sebebi bankaların risk almak istememesi olabilir. Sonuçta taşıt tutarları her an artıp azalabilen bir piyasaya haizdir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Yukarı bölümde uzun uzadıya anlattığımız tüm 3 ay gecikmeli kredi türlerinden sonrasında şimdi buradaki bölümde tüm bankaları tek bir yerde derleyelim.

2019’de 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar, ING Bank, Akbank, QNB Finansbank, TEB, Halk Bankası, Vakıfbank olarak sayılabilmektedir. Bunların haricinde kural dışı olarak gecikmeli kredi verebilen bankalar mevcut olabilir. Fakat onlar başka bir yazıda açıklanacaktır.

Güvence Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Bazı dönemlerde 3 ay gecikmeli kredi programını başlatan Güvence Bankası, maalesef 2019 senesinde gecikmeli kredi programını açmamıştır. Bunun pek oldukca sebebi olabilmektedir.

Bununla beraber 3 ay sonrasında ödenecek kredilerin faiz ve maliyet oranı artmaktadır. Güvence 3 ay ertelemeli kredi vermemektedir.

Müracaat için tıklayın.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halk Bankası 3 ay sonrasında ödenmesi için kredi verebilen bankalardan birisidir. 3 ay sonrasında taksitine başlanan konut kredisi verebilen banka, vade üst limitini 120 ay şu demek oluyor ki 10 yıla kadar uzatmıştır. Bununla beraber faiz oranları %0,88 ve %1,15 içinde değişebilmektedir.

Halk Bankası yapmış olduğu bu kampanya yardımıyla pek oldukca konut alacak kişiyi bünyesine çekecek şeklinde görünüyor. Fakat hem de maliyet de aynı oranda artabilmektedir. Halkbank  3 ay ertelemeli kredi vermektedir.

Müracaat için tıklayın.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

T.A.O. Vakıflar Bankası 2019 senesinde 3 ay ertelemeli kredi için onay vermiştir. Vakıfbank KOBİ kredisini kullanıma açmış bulunmaktadır. Bununla beraber Vakıfbank gecikmeli kredi vade üst sınırı 36 ay olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte taksitten sonraki ödeme süresi de 4 ay olarak belirlenmiştir. Kısaca krediyi çektiğiniz andan itibaren 4 ay sonrasında ödemeye başlıyorsunuz. KOBİ için oldukça karlı bir iş şeklinde görünüyor. Faiz oranları için Vakıfbank ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Müracaat için tıklayın.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Gecikmeli olarak kredi veren bankalardan birisi olmayan Ziraat Bankası bazı dönemlerde kredi işlemlerini etken edebilmektedir. Düzgüsel kredi çekme işlemleri senenin tüm zamanında etken olan Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredileri bir tek belli yıllarda kullanıma açmaktadır.

Müracaat için tıklayın.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye İş Bankası 2019 senesinde maalesef gecikmeli kredi hizmeti vereceğini açıklamamıştır. Bu sebeple kredi vermesini beklemiyoruz. Gene de müracaat ve takip için tıklayın.

Öteki Bankaların  3 Ay Ertelemeli Kredileri

Erteleme seçeneği bulunan kredileri sunan bankalar bazı seneler yada senenin belli dönemlerinde bu uygulamayı açmakta yada kapatmaktadır. En iyi faiz oranlarını ve bu kampanyayı belli bir süre inceleyip en karlı olan krediye başvurmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here