Ana sayfa Bankalar 40.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

40.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

1461
0

Anlık olarak bankalardan aldığımız faiz oranları ile mevduata en oldukça faiz veren bankaları hesapladık. 40.000 TL birikiminize alacağınız faizi ve kâr oranlarını kolayca karşılaştırabilmeniz için 7 bankanın mevduat ürünlerini sizler için sıraladık.

Bankaların e-mevduat ürünleri, klasik banka şubesinden oluşturulan mevduat hesaplarına nazaran daha çok faiz kazandırdığı için kurumların e-mevduat ürünlerini listelemeyi tercih ettik. Siz de bu listeden faydalanarak 40.000 TL’ye en oldukça faiz veren bankaları karşılaştırabilir, mevduat hesabı açtırmadan ilkin kâr oranlarıyla beraber seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ek olarak Bkz:

 • 5.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 10.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 20.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 40.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 50.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 60.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 70.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 80.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 90.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • 100.000 TL’ye En Oldukca Faiz Veren Bankalar
 • En Oldukca Faiz Veren 7 Banka
 • Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank’ın sunmuş olduğu e-Turuncu hesap, adını daima yeni kampanyalarıyla duyurmaya devam ediyor. Bankanın son kampanyası “Hoş Geldin Faizi” adı altında mevduat hesabı açtırmak isteyenlere duyuruldu. Bu kampanya çerçevesinde TL, Euro ya da Dolar birikimlerinize 1 yıl süre ile faiz kazanmanız mümkün.

Üstelik hesabın açılabilmesi için bankanın istediği bir alt limitte bulunmuyor. Bu yüzden istediğiniz meblağda yatırım yaparak avantajlı günlük faiz oranlarından yararlanabilir, istediğiniz zaman paranızı çekebilir ya da ilave para yatırımda bulunabilirsiniz.

Bankanın bu dönem içinde müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranı yüzde 20,50 oranındadır. Güncel faiz oranıyla hesaplama yaptığımızda, 40 bin liralık mevduatınıza 30 gün vadeyle 591,28 TL faiz elde edebileceğinizi görüyoruz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

40.000 TL olarak belirlediğiniz mevduat miktarınıza Odeabank Oksijen Hesap ile yalnız belirli bir süre değil, devamlı yüksek faiz kazanabilirsiniz. Bankanın verdiği faiz oranı, vadesiz kullanım miktarınızın döviz cinsine ve meblağa gore değişmektedir.

Vadesiz kullanım tutarınızın üstünde kalan tüm Oksijen Hesap bakiyeniz için günlük geçerli olan faiz uygulanmaktadır. 40.000 TL’ye en oldukça faiz veren bankalardan önde gelen Odeabank’ın 2019 itibarıyla güncel faiz oranı yüzde 19’dur. Sunulan bu faiz oranı yardımıyla mevduatınıza 30 gün sonunda 566,36 TL faiz kazandırmanız mümkün.

Akbank Direkt Özgür Hesap Faiz Oranları

Direkt Özgür Hesap müşterisi olmak isteyenlere hususi sunulan tanışma faizi yüzde 16 olarak belirlenmiştir.

Hesabın avantajlı yönlerinden bazıları ise şu şekilde: Vade beklenmeksizin, günlük faiz kazanan hesabınızdan istediğiniz an para çekimi yapabilir ya da para yatırabilirsiniz. Para yatırmalarınızda fazladan faiz kazanırsınız, para çektiğinizde ise faiz kaybı yaşamazsınız.

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için Akbank Direkt Özgür Hesap açtırdığınızda, 40 bin TL mevduatınıza 30 gün vadeyle 469,48 TL kazandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın birikimli mevduat hesapları yardımıyla müşterileri, paralarının kıymetini koruyarak yatırım yapabiliyorlar. Bankanın web şube mevduat hesabı faiz oranları ise klasik mevduata gore oldukça daha yüksek faiz vermektedir. Sadece verilen vaiz oranı müşterinin seçtiği vade sayısına gore değişkenlik göstermektedir.

Bu yüzden 40.000 TL olan paranızı 34 günlük faize yatırdığınızı düşünürsek, bankanın ay sonunda size vereceği meblağ yüzde 18 faiz oranıyla 570,08 TL olacaktır.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

40.000 TL’ye en oldukça faiz tatbik eden kurumlar içinde Yapı Kredi Bankası da yer verilmiştir. Kurumun e-Mevduat ürünü, hem yatırılan miktara gore hem de seçilen vade türüne gore değişken faiz uygulaması yapmaktadır.

Bu yüzden 40 bin liraya verilecek olan faiz oranı bulabilmek için iki vade seçimine gore örneklendirme yapalım: İlk olarak paranızı 28 günlük kısa bir vadede değerlendirmek istediğinizi düşünelim. Bu durumda bankanın mevduatınıza uygulayacağı faiz oranı yüzde 9,75 olacağı için vade sonu net dönüş tutarı 40.254,30 TL olacaktır.

Paranızı 45 günlük süreyle daha uzun bir vadede değerlendirmek istediğinizi düşünürsek, uygulanacak olan faiz oranı yükselerek yüzde 17,20 olacağı için hesabınızın faiz tutarı 720,99 TL olacaktır.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Müşterilerine senenin her günü ve her saati kazanma imkânı sunan Vakıfbank, e-Mevduat ürünüyle rekabetçi faiz oranlarına uyum elde eden bankalardan biridir. E-Vadeli Hesabınızı hangi vade ile açarsanız, aynı vadeyle otomatikman temdit etmesi ve esnek vade seçeneklerinden istediğiniz zaman yararlanabilmeniz sizi avantajlı konuma geçirebilir.

Vakıfbank e-Mevduat hesabı açtırmak isteyenlere 30-31 gün vadeye yüzde 17,5, 32 ile 91 arasındaki vadelere ise yüzde 18 faiz oranı sunulmaktadır. Bu vadelerde hesaplama yaptığımızda ise 40.000 TL meblağ size 30 gün vadede 489,04 lira, 90 gün vadede ise 1.509,04 lira getiri elde edecektir.

Enpara.com Faiz Oranları

40.000 TL’ye en oldukça faiz veren bankalardan bir diğeri dijital bankacılık alanında kaliteli hizmet sunan Enpara.com’dur. Toplam mevduat ebatlarına ve yatırılan vade süresine gore değişken faiz oranı sunan Enpara.com, tüm para birikimlerinizin piyasa koşullarından etkilenmeden değerlenmesini sağlamaktadır.

Bankanın bu ay itibariyle hesap açan müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranı incelendiğinde ise 40 bin TL olan açılış tutarınızla 32 günlük vade sonunda %19 oranından hesaplama yapıldığında 566,35 TL faiz kazanabileceğiniz görülmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here