Ana sayfa Bankalar 5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar (Güncel 2019 Oranları)

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar (Güncel 2019 Oranları)

585
0

Kişilerin birikimlerini değerlendirmesindeki en avantajlı yollardan biri faize yatırmalarıdır. Sadece faiz oranı ile birikimlerinin daha oldukca kazanmasını isteyenler ise e-vadeli mevduat hesabı açtırmalıdırlar. Bu sebeple klasik mevduat hesabı hesaplarına kıyasla e-mevduat getiri oranları daha yüksektir. Bunun sebebi ise e-mevduatta şube ve operasyon maliyetleri olmadığı için banka, web bankacılığı hesabı kullanılarak oluşturulan hesaplarda getiri oranını yüksek tutmaktadır.

Aslen her iki kanalda da banka birikimleriniz karşılığında size extra bir para vermez. E-mevduata ya da vadeli mevduata yatırdığınız parayı bankanız çeşitli piyasa ve pazarlarda işlettiği için elde etmiş olduğu gelirden belirli bir faiz oranında size komisyon bedeli ödemiş olur.

Bu karşılık şubelerden oluşturulan klasik mevduat hesaplarında daha düşük, internetten üstünden oluşturulan e-vadeli mevduatlarda daha yüksek olarak belirlenir. Aşağıda 5.000 TL şeklinde ufak bir birikiminize bile yüksek faiz oranı veren bankalar bulunmaktadır.

Ufak tasarruflarınızı hem güvende saklayabilmek, hem de sakladığınız para üstünden daha çok kar oranı elde etmek için aşağıdaki bankaları inceleyebilir ve arzu ettiğiniz zaman online olarak e-mevduat hesabı açtırabilirsiniz…

Ek olarak Bkz:

  • 20.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 50.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 60.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 70.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 80.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 90.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • 100.000 TL’ye En Fazlaca Faiz Veren Bankalar
  • En Fazlaca Faiz Veren 7 Banka
  • Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank E-Turuncu faiz oranı 2019 itibarıyla yüzde 20,50 olarak belirlenmiştir.

Hoşgeldin hesabının açılışı için alt limitin olmaması, hesaptan havale ve EFT yapılabilmesi, ATM’lerden istenildiği süre para çekilebilmesi ve yatırılabilmesi de müşterilere büyük avantajlar sağlamaktadır. E-Turuncu hesap açtırarak 5.000 TL’ye 30 gün süre ile yüzde 20,50 faiz oranı üstünden 79,32 TL, 365 gün süreyle 1.046,76 TL kazanabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank e-mevduat hesabı yardımıyla vadesiz kullanım miktarınızı yüzde 17,25 faiz oranı ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik nakde gereksinim duyduğunuz her an mevduatınıza ulaşabilir, ödemelerinizi yapabilir ya da para çekebilirsiniz.

Oksijen hesapla 5.000 TL birikiminize standart gecelik faiz oranından daha çok oran ile paranızı çoğaltmak istediğinizde kolay bir halde hesap açtırabilirsiniz. Bu hesap açılışının peşinden tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı da izlemek zorunda kalmazsınız.

Odeabank’ın bu hesap türünü arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde de, 2 yıl süreyle bankacılık hizmetleri için ücret ödemezsiniz. Oksijen hesap açılışında 5.000 TL tutarı hesabınıza yatırdığınızda, 34 gün vade ile 64,27 liralık bir kazancınız olur.

Akbank Direkt Özgür Hesap Faiz Oranları

Akbank Direkt özgür hesapta şubeden kullanım olmadığı için buradan doğan maliyet pozitif yanları, müşterilere yüzde 7,5 oranında faiz yansıtılmaktadır.Bu oran üstünden hesaplama yapıldığında, 5 bin TL ile 32 gün sonunda 33,53 TL kazanç sağlanacaktır.

Üstelik para eklediğinizde derhal faiz kazanmaya başlayacağınız, çektiğinizde ise faiz kaybı yaşamayacağınız bir hesap türüdür.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası e-mevduat hesabında verilen faiz oranı ise gün sayısına nazaran değişmektedir. 5.000 TL mevduatınıza Ziraat Bankası web şubesi, 32 – 120 gün arası %18 faiz uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası bünyesindeki vadeli hesaplarda vadesinden ilkin kısmen ya da tamamen iade talebinde bulunulabiliyor.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi e-Mevduat hesabı vade süresi süresince faiz günlük işlemekte olup, bu süre içinde belirtilen oran piyasa şartlarındaki gelişmelere bağlı olarak aşağı yada yukarı yönde güncellenmektedir. Bu sayede Yapı Kredi E-Mevduat hesap ile birikimlerinizin piyasa şartlarında değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bankanın mevduata verdiği güncel faiz oranı gün sayısına nazaran değişmektedir. 30 gün süreli e-mevduat faiz oranı yüzde 8,75. Bu faiz oranı ile 5.000 TL’lik birikiminize 30 gün vadeyle 30,57 TL faiz alabilirsiniz.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Şubeye gitmeden günün her saati açtırabileceğiniz Vakıfbank e-Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bankanın bu mevduat ürünündeki öne çıkan özellikleri incelediğimizde ise açılış için alt limitin 1.000 TL, 1.000 Euro ya da 1.000 USD bulunduğunu, açıklanan faiz oranlarının brüt faiz olarak belirtildiğini, 1 günden 365 güne kadar müşterinin kendisinin belirleyebildiği esnek vade seçeneklerinin mevcut bulunduğunu görüyoruz. Vakıfbank E-Mevduat faiz oranları ise TL hesapları için yüzde 10,50.

Enpara.com Faiz Oranları

Enpara.com için avantajların bitmediği bir e-mevduat hesabı diyebiliriz. Hesap açılış miktarına, hesabın para birimine, hesap tipinin birikimli ya da vadeli olmasına, toplam mevduat ebatlarına ve vadesine nazaran faiz kazanabileceğiniz bir mevduat hesabıdır.

Üstelik birikimlerinizi bir tek para birimleri ile değil, altın olarak da değerlendirebileceğiniz web bankacılığı hesabıdır. Enpara.com mevduata verdiği yüksek faiz oranlarıyla da dikkat çekmektedir. 2019 itibarıyla 5.000 TL için 32 gün vadede yüzde 19 faiz oranı uygulamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here