Ana sayfa Bankalar 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

689
0

60 ay vadeli gerekseme kredisi, en uzun vadeli gerekseme kredileri, gerekseme kredilerinde en fazla vade nedir, 60 ay vade ile gerekseme kredisi veren bankalar hangileridir şeklinde soruların cevabı makalemizin devamında. Acil nakit ihtiyaçlarımızın karşısında imdadımıza yetişen kuruluşlar normal olarak bankalardır. Durum bu şekilde olunca nakit gereksinimlerimiz için derhal bankaları ve kredi kampanyalarını araştırmaya başlıyoruz. Sadece bildiğiniz suretiyle bankalardan gerekseme kredisi kullanırken en fazla 48 ay vade tercih edilebiliyor. Genel olarak baktığımızda bankaların 48 ay haricinde vade uyguladığını söylemek zor olur. Bazı durumları göz önüne alırsak, bankaların belirli kampanyalar ile bu vade seçeneklerini uzattığını 60 yada 120 ay vadeli gerekseme kredisi verdiğini de söyleyebiliriz. Bu kampanyalar belirli dönemlerde yapıldığı için devamlı araştırma halinde olmamızda da yarar var. Peki 60 ay vadeli gerekseme kredisi veren bankalar hangileridir?

60 Ay Vadeli gerekseme Kredisi Kullanılabilir Mi?

Yazımızın giriş bölümünde de vurguladığımız suretiyle, bu vade süreleri yalnızca belirli kampanyalar dahilinde uygulanabiliyor. Bugün bankalarda standart gerekseme kredisi vadesi en fazla 48 aydır. Ihtiyaç duyulan kredi hesaplamalarının arkasından eğer 48 ay vadeli bir ödeme planının sizi yoracağını ve ödeme yaparken güçlük çıkaracağını düşünüyorsanız yazımızın devamında yer edinen bankalara müracaat yaparak kredinizi 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

 

Belirtmiş olduğumuz şeklinde, altta vereceğimiz bankalar belirli kampanyalar dahilinde vadelerini 60 aya çıkartmaktadır. Bu sebeple düzgüsel bir gerekseme kredisi müracaat yapmış olursanız en fazla 48 ay seçebileceksiniz. Başvuruyu yapmadan ilkin doğru krediye başvurduğunuzdan güvenilir olmalısınız. Bununla birlikte 60 ay vadeli olarak çekeceğiniz kredinin de faiz oranlarının, 48 ay vadeli bir krediden oldukca daha yüksek olacağını unutmamalısınız. Kredi hesaplaması yaptığınızda ise aradaki farkı kolaylıkla çözümleme edebilirsiniz. Şimdi gelelim 60 ay vade ile kredi veren bankalara.

60 Ay Vadeli gerekseme Kredisi Veren Bankalar

60 ve 120 ay vade ile kredi kullandıran bir oldukca banka bulunuyor. Bu bankaların faiz oranları birbiri ile değişkenlik göstermekte olup, değişik özellikler de barındırıyor. Bu sebeple tercihinizi size en uygun gelen bankadan yana kullanmanızı tavsiye ederiz. En uzun vadeli tüketici kredisini kullanırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir oldukca nokta da var. Yazımızda bunlardan da bahsediyor olacağız. Vade oranının artması, faiz oranı ve bankaya olan toplam borcunuzu da arttıracağını unutmamanız ümidiyle.

1-) Güvence Bankası Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Güvence Bankası, Türkiye’nin en fazla müşteriye haiz olan bankalarındandır. Bu sebeple bu biçim kampanyaları da en sık tatbik eden banka diyebiliriz. 60 Ay vade ile kullanacağınız kredilerin üst limiti 50.000 TL‘dir. Bu kredi tutarını 60 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Kullanacağınız 50.000 TL’lik kredi için bankaya 1.200 TL şeklinde bir dosya harcaması ödemeniz gerekiyor. Kredinin faiz oranı ise 1.34’tür.

2-) Ziraat Bankası Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi
Ziraat Bankası’nda ise 1.19 faiz oranı ile uzun vadeli gerekseme kredisi kullanabilirsiniz. Otomobil, arsa yada öteki nakit ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası’nın kredisini tercih ederek 60 ay vade ile geri ödeme seçeneklerine haiz olabilirsiniz. Bu kredi hakkında daha detaylı informasyon alabilmek için ziraat bankası şubelerini ziyaret etmelisiniz.

3-) QNB Finansbank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Öteki 2 bankaya nazaran Finansbank, daha uzun vade seçeneklerini müşterilerine sunuyor. 60 ve 84 ay vade seçenekleri ile gerekseme kredisi kullanabilirsiniz. Öteki bankaların kampanyalarında olduğu şeklinde 60 aydan başlamış olan seçenekleri Finansbank’ta da bulmak mümkün. Öteki tüm detaylar için şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

4-) TEB Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

TEB Bankası’nda da öteki bankalarda olduğu şeklinde 60 ay vadeli kredi seçenekleri bulunuyor. TEB Bankası tarafınca herhangi bir dosya harcaması ve faiz oranı belirtilmediği için bu detayları direkt şubelerden öğrenebilirsiniz. TEB’in bu kredisinin üst limiti 50.000 TL olup, bu tutara kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu gene şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

 

60 Ay Vadeli Kredi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazımızın başlarında da belirttiğimiz şeklinde, kredi başvurusu yapmadan ilkin hesaplamaları iyi yapmalısınız. 60 ay vadeli kullanacağınız bir kredinin geri ödemesi ve faiz oranı oldukça yüksek olacaktır. Bilhassa kredi ve kredi kartı faizlerinin artış gösterdiği zamanlarda bu şeklinde bir hamle mantıklı olmayabilir. Aylık taksit ödemeleriniz düşük olsa da, bankaya olan toplam borcunuzun fazlaca artacağını belirtmekte yarar görüyoruz. Bu şeklinde işlemleri yapmadan ilkin banka çalışanları ile oranlar hakkında detaylı görüşmelisiniz. Aklınıza takılan tüm soruları altta yer edinen yorum bölümünden sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here