Ana sayfa Bankalar Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

856
0

Bankaların sunmuş olduğu kredi imkânından yararlanmak isteyen kişiler için geçtiğimiz dönemde yeni bir seçenek oluşturuldu. Bu seçenek kredisini derhal kullanmak isteyen fakat ödemelerine 3 ay sonrasında adım atmak isteyenlere alternatif olan bir kredi ürünüdür.

Ek olarak Bkz: Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi adı altında sunulan kredi imkânı şimdiden birçok tüketicinin tercihi olmaya başladı bile. Şundan dolayı gereksinimleri için aniden nakde sıkışan bireylerin hepsinde derhal ödeme yapma imkânı bulunmamaktadır. Bu yüzden 3 ay sonrasında kredi ödemesine adım atmak isteyen bireyler için Akbank ertelemeli kredi ürününün detaylarını yazımızda paylaştık…

Kredim Akbank’ta sloganı ile gerekseme kredisi ürünlerini tanıtmaya devam eden Akbank, şimdi al 3 ay sonrasında ödemeye başla kampanyasını da bünyesine dâhil etti. Bu şekilde müşterilerine ertelemeli kredi fırsatı sunmuş olan banka alan kişi portföyünü de genişletmeyi amaçlamaktadır.

Üstelik Akbank 3 ay ertelemeli kredi kullanan bireyler, bu kampanyadan yararlandıktan sonrasında kullandıkları kadar gerekseme kredisi meblağsını anında banka hesabına aktarabiliyorlar.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Akbank’tan kredi çekenler için maksimum 48 ay vade yapılabilmektedir. Bu yüzden ertelemeli kredi ürününün özellikleri içinde ilk taksit tutarının 3 ay ertelenmesi yer almış olduğu için maksimum vade sayısı da 45’e düşmektedir.

Ek olarak ödemesiz dönem olarak geçen 3 ayın sonunda ilk ödemede erteleme faizi eğitim edilmektedir. Yüzde 1,23’ten başlamış olan faiz oranları ile sunulan Akbank 3 ay ertelemeli kredi ürününden derhal yararlanabilir ve ödemesiz dönem fırsatı elde edebilirsiniz. Bunun için bankanın gerekseme kredilerinden hangisini kullanmak istiyorsanız, o kredi ürünün müracaat şartlarını sağlıyor olmanız yeterlidir.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Kredi koşulları ile beraber faiz oranları ve senelik maliyet oranlarını da internet sayfasında gösteren Akbank, ertelemeli kredi avantajını yüzde 1,23’ten başlamış olan oranlarla sunmaktadır. Bu faiz oranı Akbank şubelerinden kullanılan kredilerde geçerli olup, bankanın telefon şubesinden, web sitesinden, mobil kanal ya da Akbank Direkt internetten meydana getirilen başvurularda değişik oranlar sunulmaktadır.

Ek olarak %1,23 faiz oranının geçerli olabilmesi için kullanılan kredinin 50 bin Lira ve üstü olması, vadenin de 12-48 ay aralığında yapılması gereklidir. Değişik vadelerle kullanılan kredilere değişen faiz oranları uygulanmaktadır.

Yukarıda yer edinen bilgilere gore 50 bin TL ertelemeli kredi kullanan bir kişinin ödeme tablosuna taksit tutarı olarak 1,461 TL’lik bir meblağ yansıtılacaktır. Toplam geri ödemesi ise 70.389,10 TL olacaktır. Müşterinin 10 bin TL kredi kullandığı düşünülürse, faiz oranı %1,39 olacağı için geri ödemesi toplamda 14.660,68 TL ve taksit tutarı 304 Lira olacaktır.

Dolayısıyla kredi olarak kullanılmak istenen miktar arttıkça, krediye uygulanacak olan faiz oranı da düşmektedir. Bankanın söz mevzusu faiz oranlarını değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğunu unutmayarak, bu oranların Mayıs ayı itibariyle güncel bilgiler bulunduğunu hatırlatırız…

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Ertelemeli kredi başvurusu yapabilmek için Akbank Direkt İnterneti, telefon şubesini, Akbank.com adresini, bankanın şubelerini ya da mobil kanalları kullanabilirsiniz. Başvurusu esnasında tarafınızdan sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı, gelir belgesi, {özel sektör} çalışanları için SGK hizmet döküm belgesi ve bankanın maaş müşterisi değilseniz maaş bordrosu istenecektir.

Ek olarak lüzumlu görülmesi halinde de adresinizin teyit edilmesi amaçlı bir evrak istenebilir. Bu belgeleri tamamladıktan sonrasında bankanın kredi tahsis ücretini, uygulanacak olan faiz oranını ve yaşam sigortası ücretlerini kabul ediyorsanız 3 ay ertelemeli kredi ürününe dair sözleşme hazırlanarak krediyi kullanmanıza imkân tanınacaktır. Detaylı bilgiler için tüm Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here