Ana sayfa Bankalar Akbank 72 Ay Yapılandırma 2020

Akbank 72 Ay Yapılandırma 2020

1091
0

Kredi kartı ve kredi ödemelerinde güçlük çeken kişilere vade pozitif yanları elde eden yasa kapsamında tüketicilere 72 ay yapılandırma fırsatı sunuldu. Nerede ise tüm bankalarda uygulanmaya başlanan yapılandırma avantajlarından Akbank müşterileri de yararlanabiliyor. Sadece tüketicinin yasadan yararlanabilmesi için aranan bazı koşulları taşıyor olması gerekmektedir.

 

Akbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank 72 ay kredi kartı yapılandırma için aranan en mühim şart kart borcunuzun takibe düşmüş olmaması gerekiyor. Kart borcunuz ile ilgili yasal sürecin başlayıp davalık olmamanız yapılandırma için şarttır.

Bu sebeple söz mevzusu durum içinde olan tüketiciler için Akbank karşılık ayırmakta ve ilgili tarihten sonrada yine geriye dönük borçların yapılandırmasını yapmamaktadır. Uygulamada dikkat edilen öteki bir kısas ise kredi kartı ödemelerimizi zamanında yapmış olmanızdır.

Ek olarak Bkz: Akbank Kredi Kartı Yapılandırma – 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma Icra eden Bankalar

Akbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Ödemekte güçlük yaşadığınız krediniz için taksitlendirme yapmak istediğinizde Akbank 72 ay kredi yapılandırma uygulamasına başvurabilirsiniz. Sadece kredi kartlarının yapılandırmasında olduğu kredi yapılandırmasında da bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki tüketici tarafınca alınan kredinin taksit ödemelerinin, söz mevzusu vakit dilimleri içinde yapılmış olmasıdır.

Diğeri ise kredi borcunuzun takibe girmemiş olması gerekmektedir. Her iki mevzuda da bankanın istediği kriterlere uygunsanız, mevcut Akbank borcunuz için de başka bir bankadaki kredi borçlarınız için de yapılandırma talep edebilirsiniz.

Ek olarak Bkz: Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma – Akbank Konut Kredisi Yapılandırma – 72 Ay Kredi Yapılandırma Icra eden Bankalar

Akbank 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Tüketici kredileri yapılandırma kapsamında, bankadan aldığınız borç para ya da kullanmakta olduğunuz kredi kart ödemeleri için taksitlendirme yapmak istediğinizde müracaat yapmanız gereklidir. Bunun için en yakın şubeye giderek, Akbank 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getirip getirmediğinizi inceleyen banka yetkilileri, başvurunuzun onaylanması durumunda yeni bir vade ile ödeme planınızı yenilemektedir. Sadece şunu da belirtmekte yarar var ki; bu kriterleri taşıyor olsanız dahi bankanın size yapılandırma yapma şeklinde bir zorunluluğu yok. Bu sebeple çıkan tüketici kredileri yapılandırma yasasında, finans kurumlarının yapılandırma yapması gerekliliğine dair bir şart bulunmamaktadır.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Ek olarak faiz oranları hakkında da herhangi bir netlik olmadığı için banka, taksitlendirme talebinde bulunan tüketiciye gore faiz oranlarını belirlemede serbesttir. Bu durum hakkında her ne kadar tüketicilerden şikâyet alınıyor olsa da, hemen hemen ilgili yasada meydana getirilen en küçük bir değişim yoktur.

Bu yüzden talebinizin kabul edilme ihtimali olduğu şeklinde reddedilme ihtimali de bulunmaktadır. Ek olarak talebinizin kabul edilmesi durumda yeni kredi ödeme planınız oluşturulmadan ilkin faiz oranlarını detaylıca incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here