Ana sayfa Bankalar Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

4593
0

Akbank emekli kredisi kampanyası düzenleyerek Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı maaşını kendi bünyesinden almakta olan müşterilerine finansman sağlamaktadır. Üstelik emekli maaşınızı Akbank nezdinde hesap açtırarak taşırsanız, keri geri ödemelerinde ve faiz oranlarında büyük avantajlar kazanabilirsiniz. Emekli vatandaşlara hususi hazırlanan bu kredi paketine dair ayrıntıları yazımız içinde bulabilirsiniz.

Dinlence, eğitim, ev tadilatı, düğün, gezi ve çeşitli nakit ihtiyaçlarınız için Akbank emekli kredisi ürününden faydalanabilirsiniz. Banka düzenlemiş olduğu yeni kampanyasıyla, müşterilerine cazip ödeme seçenekleri sunmaya devam ediyor.

Hayallerinizi ertelemek istemiyorsanız, bütçenize en uygun vadeyi seçerek Akbank’tan emekli kredisiçekebilirsiniz. Söz mevzusu kampanya için son müracaat zamanı 31 Eylül 2017’dir. Bundan dolayı aşağıda belirtilen faiz oranları, Eylül ayı sonuna kadar geçerli olup banka gerektiğinde kredi şartlarında ve faiz oranlarında değişikliğe gidebilir.

Akbank Emekli Kredisi Özellikleri

Tüketicilerin çoğu zaman bu finans kurumunu tercih etmesinin sebebi; Akbank emekli kredisi özellikleriiçinde dosya masrafsız kullandırılmasının yer almasıdır. SGK müşterileri, gereksinim kredisi ürünü ile ilgili 10.000 TL’ye kadar yaptıkları başvurular için dosya harcaması ödemiyor. 3 ile 48 ay içinde arzu ettiğiniz vadede kredi kullanabilir ve durağan(durgun) faiz oranı avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Akbank emekli kredisi faiz oranları kampanya kapsamında %1,30 olarak belirlenmiştir. Tüm vadelere aynı faiz oranı uygulanmakta ve yalnız 10 bin liraya kadar meydana getirilen kredi başvurularında geçerli olmaktadır. Bundan dolayı 10.000 TL finansman için 12 ay vadeli başvuruda bulunursanız, 920.23 TL aylık taksit tutarı ödemek durumunda kalacaksınız. Toplamda geri ödenecek miktar ise 11,042.80 TL olacaktır.

Aynı meblağ için 48 ay vade yapılmasını talep ederseniz, taksit miktarınız 297,53 liraya karşılık edecektir. 4 yıl benzer biçimde uzun bir sürede kredilendirme yapıldığı için 10 bin TL’nin toplam geri ödeme tutarı 14,281.23 TL yapmaktadır.

Akbank emekli kredisi hesaplama işlemlerine, satın alan özelinde değişim gösteren Yaşam Sigortası dâhil edilmiştir. Genel olarak söz mevzusu sigorta için averaj senelik prim tutarı kredi miktarının binde 13,82’si kadardır. Ek olarak açıklamada yer edinen aylık taksit tutarlarına senelik maliyet oranları da dâhil edilerek, hesaplama gerçekleştirilmiştir.

Akbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Kredi çekmek istediğinizde, talep ettiğiniz vade yaş sınırını direkt etkilemektedir. Mesela 62 yaşındaysanız, Akbank emekli kredisi yaş sınırı 65 olduğundan maksimum 3 yıl vadeli (36 ay) kredi kullanabilirsiniz.

Zira kredi vadesi ile yaşınız toplamı, kurumun emek verme politikası gereğince 65’i geçmiyor olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı sizin için uygun değilse, değişik bankaların finansman paketlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Bilhassa emeklilere en üst yaş sınırı ile kredi olanağı elde eden kurumları tercih edebilirsiniz.

Akbank Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Dosya masrafsız olmak şartıyla nakit gereksinimlerinizi, uygun faiz oranları ve ödeme koşulları kapsamında emekli kredisiyle karşılamak istiyorsanız Akbank’a müracaat edebilirsiniz. Kurum yüzde 1,30 faiz oranı üstünden belirli bir miktara kadar olan gereksinim kredisi başvurularını çoğu zaman aynı gün içinde değerlendirerek, süratli netice vermektedir.

Akbank emekli kredisi başvurusunda sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi talep edilmektedir. Lüzumlu görülmesi durumunda banka, adres teyidi amaçlı ikametgâh belgesi de isteyebilmektedir.

Akbank emekli kredisi başvurusu yalnızca şubelerden gerçekleştirilmekte olup, kurumun öteki platformlarından yalnız müşterileri yararlanabilmektedir. Bundan dolayı şubeden kredi kullandırımında istenilen evrakları eksiksiz teslim etmeniz şarttır. Müracaat detaylarıyla ilgili şubeye gitmeden sorularınızın yanıtlanması ve en doğru bilgiye ulaşmak için 444 2 525 numaralı satın alan hizmetlerini arayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here