Ana sayfa Bankalar Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu 2019

Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu 2019

773
0

Bahar ayları geldi çattı, e haliyle evlilik haberleri ve davetiyeler de her geçen gün fazlalaşarak gelmeye devam edecek. Bilhassa bahar aylarında evlenmek isteyen pek fazlaca çiftin, harcamadan kaçınmak istemediği de dikkatleri üstüne çekiyor.

Bir kez olsun, en iyisi olsun gibisinden düşünen pek fazlaca insanoğlunun, bu bağlamda kredi çekebildikleri de görülebiliyor. Akbank, bilhassa hemen hemen evlenecek çiftler için Ağustos ayına dek vereceği evlilik kredisi ürününü geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Evlilik kredisi ya da düğün kredisi adıyla sunulan bu kredinin iyi mi alınabileceğini, şartların ne işe yaradığını, faiz oranlarını ve daha pek fazlaca ayrıntıyı yazıda tarafınıza açıklamaya çaba ettik.

Siz de, evlenmeyi planlıyor sadece kredi kullanmak zorunda kalacağınızı hissediyorsanız, şimdiden bilgilenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akbank Evlilik Kredisi Iyi mi Alınır?

Akbank evlilik kredisi, herhangi bir harcama olmaksızın yeni evlenecek çiftlere verilebilen bir kredi ürünü. Bakıldığında, %1,19’dan süregelen faiz oranları ile bu krediyi kullanmak isteyenler, 10.000 TL’ye kadar kullanabilmekteler.

36 aya kadar vade seçeneğini yeni evlenecek çiftlere sunan Akbank’ın evlilik kredisini alabilmek için pek fazla koşul koştuğu da söylenemez. İyi bir kredi notu ve krediyi üstüne alacak kişinin gelir belgesinin olması kafi gelecektir.

Bilhassa faiz oranının fazlaca iyi olduğu Akbank evlilik kredisi veya düğün kredisi ürününde; yaşam sigortasının mecburi bulunduğunu ve ödeme süresince yapılmaya devam edildiğini de belirtmekte yarar var.

Akbank Evlilik Kredisi Almak için Lüzumlu Şartlar

Akbank evlilik kredisini alabilmek için aşağıdaki şartlara uymak durumundasınız, aksi durumda herhangi bir halde krediyi kullanamıyorsunuz.

  • Yeni evleniyor olmak, elbet ilk ve beklenen şartlardan bir tanesi. Siz de yeni evlenecek bir çiftseniz bu krediye müracaat gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Kredi notunuzun iyi olması da, ikinci koşul olarak karşımıza çıkıyor. 10.000 TL’ye kadar verilebilen bu krediden kredi notu parlak olmayan bireyler yararlanamayabiliyorlar. Bkz: Kredi Notu Düşük Olan Iyi mi Kredi Alır?
  • Son olarak, krediyi üstüne alacak kişinin muhakkak iyi bir gelirinin olması veya emtialarının bulunma şartı Akbank tarafınca koşulabilir.

Akbank Evlilik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Akbank evlilik kredisi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki kanalları kullanarak, siz de Akbank düğün kredisine, düğününüzden ilkin müracaat yapabilir ve oldukça güzel, harcamaları karşılanmış ve layığıyla bir düğün gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefon Bankacılığı: Akbank, genel anlamda telefon bankacılığı üstünden krediler için bir ön görüşme yapmayı uygun görüyor ve bu bağlamda düğün kredisi için de satın alan temsilcisiyle 444 2 525numaralı hattan iletişime geçebilir, istediğiniz suali sorabilir ve krediyi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesine gitmek, bir çok süre telefon ile kredi başvurusundan daha kolay ve kati bir yoldur. Akbank şubelerinden krediye direkt müracaat yapabilir, kolaylıkla onay sürecine kalabilirsiniz.

Ek olarak, Akbank’ta evlilik kredisi alabilmek için gelir belgenizin ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olması muhtemelen kafi olacaktır. Bir tek iki belgeyle düğün kredisi alabilmeniz Akbank’ta mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here