Ana sayfa Bankalar Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

722
0

Aylık gereksinimleri karşılayabilecek kafi bir gelire haiz olunmadığında, konut yada taşıt şeklinde bir mülk alınmak istendiğinde ya da yüklü oranda toplu paraya gereksinim duyulduğunda bankaların kredi ürünlerinden yararlanmak mümkün.

Her geçen gün daha çok kişinin gereksinim duyduğu bu ürünleri kullanabilmek için ilk olarak tercih edilen bankaya müracaat yapmak gerekmektedir. Eğer kredi çekmek için Akbank’ı tercih ettiyseniz ve başvurunuzun sonucunumerak ediyorsanız bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu Ne Vakit Sonuçlanır?

Ülkemiz bankacılık sektöründe etkinlik gösteren Akbank, bünyesinde bulundurduğu finansal destek hizmetleri ile birçok tüketicinin nakit gereksinimlerine çözüm bulabilmektedir. Sadece bunun için müşterinin gereksinim duyduğu ürünü talep ederek, başvurusunu bankaya bildirmesi gereklidir.

Başvurunun ne kadar sürede sonuçlanacağı ise müşterinin gereksinim duyduğu kredi türüne ve talep etmiş olduğu bankacılık kanalına gore değişmektedir. Bu yüzden aşağıda çoğunlukla tercih edilen gereksinim kredileri üstünden örneklendirme yaptık…

Akbank gereksinim kredisi alabilmeniz için başvurunuz iki aşamadan geçerek onaylanmalıdır. Bunlardan ilki olan ön onay için Akbank SMS bankacılığını, web şubesini, telefon bankacılığını, şubeleri ya da web adresini kullanarak müracaat yapabilirsiniz. Kullanılan bankacılık kanalına gore değişmekte olup, çoğu zaman ön onay sürecinin 5 dakika ile 1 iş günü içinde neticelenmesi mümkün.

Mesela bankanın SMS kredi kanalını kullanarak müracaatta bulunduysanız, maksimum 5-10 dakika içinde sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sürenin en uzun tutulduğu platform ise banka şubeleridir. Çoğu zaman şubeden meydana getirilen başvurulara 1 iş günü sonrası dönüş sağlanmaktadır.

Akbank Kredi Sorgulama

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından birini kullanarak Akbank kredi müracaatında bulundunuz. Peşinden banka tarafınca size geri dönüş sağlanarak, başvurunuzun ön onay almış olduğu ve kredi evraklarınızı şubeye teslim etmeniz gerektiği açıklandı.

Bu durumda krediyi çekebilmeniz için lüzumlu olan ikinci onay araştırma süreci başlamaktadır. Bu süreç içinde başvurunuzun hangi aşamada bulunduğunu merak ediyorsanız, Akbank kredi sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Banka bu mevzuda müşterilerine süratli bir halde hizmet verebilmek için “Başvurum Nerede?” adlı uygulamayı kullanıma sundu.

Ürün ve hizmet başvurularının anlık olarak takip edilmesini elde eden “Başvurum Nerede?” uygulamasına, Akbank Direkt İnternet yada Akbank.com üstünden erişim sağlayabilirsiniz. Kredi başvurum onaylandı mı, onaylanmadı mı diye kaygılanmanıza gerek kalmadan bu uygulama yardımıyla kısa süre içinde sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Bunun haricinde Akbank kredi sorgulama için şubeleri de ziyaret edebilirsiniz. Sadece şubelerin çoğu zaman kalabalık olmasından kaynaklı zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız, Akbank kredi sonucu öğrenmenin en süratli ve kolay yöntemi olan “Başvurum Nerede?” uygulamasını kullanmalısınız…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here