Ana sayfa Bireysel kredi kartları Akbank(Axess) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank(Axess) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

709
0

Akbank tarafınca sunulan Axess ile alışverişleriniz esnasında imza yerne gizyazı kullanmanıza olanak veren Chip&PIN sistemiyle güvendesiniz.

Uygulama, bankacılık sektöründe yeni bir dönem başlattı ve tüketicilerin alışverişlerinde 4 haneli gizyazı girmeleri istenecek işlem onayı için güvenlik önlemi alındı.

Bir tek Türkiye’de değil, birçok ülkede Chip&PIN sistemi geçerli olmaya başladı. Böylece hem yurtdışında, hem de ülke içinde daha güvenli alışveriş yapılması sağlandı.

Siz de internetten ürün/hizmet satın almak istiyorsanız ya da alışverişlerinizin daha güvenli bir halde gerçekleşmesini istiyorsanız, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey Akbank kredi kartı şifresi iyi mi alınır öğrenmektir!

Axess kredi kartı gizyazı alma işlemlerinizi aşağıdaki yöntemler ile tamamladığınızda sistem şu şekilde işler: alışverişinizi yaptığınızda ödeme esnasında satış görevlisini çipli kartı okuyucuya yerleştirir.

Kart okuyucu tarafınızdan oluşturduğunuz şifreyi girmenizi ister. Şifrenizi cihaza yazdığınızda, ödemeniz onay alır ve alışverişiniz tamamlanır.

Yurt haricinde yaşayan Akbank müşterileri, Chip&PIN uygulamasıyla ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını ve bilinmesi ihtiyaç duyulan ikazları bankanın internet adresinden inceleyebilirler.

Akbank Kredi Kartı Şifresi Iyi mi Alınır?

Akbank kredi kartı gizyazı alma işlemlerinde, müşterilerinin 4 değişik kanalı kullanmasına izin vermektedir.

Kartınızı şifresini unuttuğunuzda en yakın banka şubesine gidebilir, SMS servisini kullanabilir, web üstünden işlem yapabilir ya da alan kişi hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kurum, bankacılık hizmet kanallarında değişim yapma hakkına haiz olduğundan söz mevzusu platformlar vakit içinde kullanılmayabilir.

Veyahut banka, kredi kartı işlemleriyle ilgili hizmet kanalını genişleterek mesela mobil uygulama üstünden gizyazı almaya müsaade edebilir.

SMS ile Kredi Kartı Gizyazı Alma

Axess kart sahipleri, alan kişi kontakt bilgilerinde yer edinen geçerli bir cep telefonu numarasıyla SMS ile kredi kartı gizyazı alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sadece SMS bankacılığının kullanılabilmesi için davet merkezi haricinde bir kanaldan güncellenmiş yada kayıt edilmiş bir telefon numarası olması gerekmektedir.

Ek olarak ek kart şifresi, yalnızca aslolan kart sahibi tarafınca alınabilmektedir. Mesajla Axess kredi kartı gizyazı alma için “KKSIFRE” kelimesini büyük harfler ile yazınız. Bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 rakamını yazınız.

Bu mesajı 4425’e gönderdiğinizde cep telefonunuza gelecek olan geçici şifreyi, 1 hafta içinde arzu ettiğiniz Akbank bankamatiğinden değiştirebilirsiniz.

Akbank Telefon Şubesi ile Kredi Kartı Gizyazı Alma

444 2 525 numaralı alan kişi hizmetlerinden arzu ettiğiniz an Axess kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kartınız yeni vardığında ya da mevcut kart şifrenizi unuttuğunuzda, Akbank telefon şubesi ile kredi kartı gizyazı almaişlemlerinizi sesli cevap sistemiyle ya da alan kişi temsilcisiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Direkt İnternet ile Kredi Kartı Gizyazı Alma

Bireysel müşteriler ilk olarak web bankacılığını kullanmakta zorlanıyorlardı. Sadece bankaların platformlarını daha kullanılabilir hale getirmeleri ve elektronik ortamlarda yapılabilen işlem ağlarının arttırılması, tüketicileri web bankacılığına yönlendirdi.

Akbank Direkt web ile kredi kartı gizyazı alma işlemlerini tamamlamak isteyen kişilerin, aşağıdaki linki tıkladıktan sonrasında web bankacılığına giriş yapmaları ve Kartlarım kısmına ulaşmaları gerekmektedir.

http://www.akbank.com/tr-tr/sayfalar/default.aspx

“Kartlarım” başlığı altında Gizyazı/Güvenlik menüsü bulunmaktadır. Bu menüye tıkladıktan sonrasında Gizyazı Belirleme kısmından yeni şifrenizi oluşturabilir ya da mevcut şifrenizde değişim yapabilirsiniz.

Belirlenen yeni gizyazı, tüketicinin ilk alışverişinde kartına yüklenmekte ve sonraki alışverişlerde bu şifrenin kullanılması gerekmektedir. Isterseniz bankanın internet sayfasında yer edinen “Kart Şifresi Al” uygulaması üstünden de şifrenizi temin edebilirsiniz.

Akbank Şubelerinden Kredi Kartı Gizyazı Alma

Yaygın şube ağına haiz olan Akbank, müşterilerin banka kartı ve kredi kartı gizyazı işlemlerinde görevlileriyle beraber destek olmaktadır.

Bundan dolayı Akbank şubelerinden kredi kartı gizyazı alma işlemleriniz için en yakın şubeye giderek, bireysel alan kişi temsilcisi ile görüşmeniz kafi olacaktır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here