Ana sayfa Bankalar Anadolubank Kredi Yapılandırma 2019

Anadolubank Kredi Yapılandırma 2019

953
0

Anadolubank’tan kredi çeken tüketiciler, süre içinde düşen faiz oranlarından yararlanmak isteyebilir ya da krediyi kullandıktan sonrasında ödeme sıkıntısı yaşayabilirler. Bu şekilde bir durumda Anadolubank kredi yapılandırma işlemi yaptırarak birçok fırsat elde edebilirler.

Yapılandırmanın amacı tüketicilere daha uzun solukta ödeme imkânı sunabilmek ve güncel faiz oranlarından yararlandırabilmektir. Bu mevzuda Anadolubank’ta müşterilerine kolaylık sağlayarak yapılandırma imkânı vermektedir.

Vade süresi, çekilen kredi çeşidine nazaran değişkenlik göstermekte ve kredi kullanımından ilkin müşteriye sorularak ayarlanmaktadır. Sadece krediyi kullandıktan sonrasında tüketici çeşitli problemler yaşayarak, ödeme kolaylığı olması açısından vade süresinin uzatılmasını isteyebilir. Veyahut kredi çekme ihtiyacınızın olduğu dönemde kredi kullandırma faiz oranı, şuan ki güncel faiz oranından daha fazlaydı.

Bundan dolayı faizlerin daha düşük olduğu bir dönemde yeni bir plan oluşturulmasını istiyoruz. Her iki durumda da Anadolubank kredi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bu sebeple vade süresinin uzaması mevcut borcunuzun aylık ödenmesi ihtiyaç duyulan tutarını düşüreceği için ödeme kolaylığı elde etmiş olmuş olursunuz.

Anadolubank Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Faiz oranlarında düşme olmasıyla beraber kullandığınız krediyi yapılandırdığınızda daha azca ödeme yapma şansı elde edersiniz. Ek olarak tüketici için Anadolubank kredi yapılandırma işleminin bir pozitif yanları daha bulunuyor. Bu da daha azca sigorta tutarı ödeme olasılığıdır.

Mesela 4 yıl sürecek olan gerekseme kredisi kullandınız. Sadece faizlerde düşme bulunduğunu fark ederek, 2 yıl yapılandırma ile borç planınızı yenilediniz. Bu durumda vade süresi bitene kadar ödemekle yükümlü olduğunuz yaşam sigortasını, 4 yıl yerine 2 yıl yaptırmanız gerekecek. Bu da 2 yıl fazladan ödeyeceğiniz sigorta tutarının size kalması anlamına gelir.

Ek olarak Bkz: Kredi Yapılandırma Tutarı Iyi mi Geri Alınır?

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için en yakın Anadolubank şubesine başvuruda bulunmanız kafi olacaktır. Kredi yapılandırma için siciliniz uygunsa, size hususi yeni bir ödeme planı oluşturularak avantajlardan yararlanmanız sağlanacaktır.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Başka bir bankadan gerekseme kredisi kullandınız fakat borcunuzu Anadolubank’ta biriktirerek yapılandırma yapmak istiyorsunuz. Bu işlem için bankanın yapılandırma kapsamında sunmuş olduğu gerekseme kredisine başvurmanız yerlidir. Anadolubank gerekseme kredisi yapılandırma için size en yakın şubeye şahsen müracaatta bulunmanız gereklidir.

Bankanın gerekseme kredisi ürünü için güncel faiz oranı %1.41’dir. Bu oran sizin avantaj elde etmenizi sağlıyorsa, 48 aya varan vade alternatifleriyle 75 bin TL’ye kadar olan kredilerinizi yapılandırabilirsiniz. Avantajlı bir konuma geçip geçmediğinizi hesaplarken, kredi miktarınızın binde 50 oranında tahsis tutarı alınacağını ve maksimum olmak suretiyle 290 TL yaşam sigortası bedeli çıkarılacağını göz ardı etmeyiniz…

Anadolubank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Daha ilkin kullanmış olduğunuz taşıt kredisinin güncel faiz oranları ölçüt alınarak tekrardan hesaplanmasını istiyorsanız, Anadolubank yaşıt kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın bu hizmetinden lüzumlu koşulları elde eden ve yeni ödeme seçeneklerine aylık geliri kafi olan müşteriler yararlanabilmektedir.

Ek olarak bir tek Anadolubank’tan kullandığınız taşıt kredisini değil, banka bir bankaya ilişik kredi borcunuzu da Anadolubank’a aktarabilirsiniz. Bu mevzuda bankanın dikkate almış olduğu en mühim kriter; şube ekranında görüntülenen meblağdan daha düşük tutarlı olacak şekilde bir aktarma işlemi gerçekleştirilememektedir. Taşıt kredisi yapılandırma prosedürlerinde bu açıkça belirtilmektedir.

Anadolubank Konut Kredisi Yapılandırma

Konut olarak kullanılma amacıyla konut kredisi kullanarak satın aldığınız evin taksitlerini azaltmak ya da maliyetini düşürmek için Anadolubank konut kredisi yapılandırma işleminden faydalanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir Anadolubank şubesine giderek 120 aya varan vadelerde konut kredisi kullanma talebinde bulunabilirsiniz.

18 yaşını doldurmuş olan ve geliri krediyi kullanmak için kafi olan tüm tüketicilere konut kredisi kullandırılabilmektedir. Yapılandırma kapsamında yeni ödeme planınızı, satın alan temsilciniz ile görüşerek mevcut koşullarınıza nazaran oluşturabilirsiniz.

Anadolubank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Geçtiğimiz yıl onaylanan Yönetmelik gereğince kredi borcunuzu 72 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Mevcut kredi oranınızdan daha düşük bir oranda kredi kullanma fırsatı yakaladığınızda, Anadolubank 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunarak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Kredi yapılandırma yasası kapsamında taksit tutarını düşürüp, vadeyi uzatmak amacında olan tüketicilerde bankaya başvuruda bulunabilirler. Sadece başvurunuzun Anadolubank tarafınca onaylanmasıyla beraber borcunuzun taksitlendirilmesi mümkün olacaktır. Bundan dolayı satın alan temsilcinize yapılandırma amacınızı açıkça beyan ederseniz, başvurunuzun incelenmesinde bu sizin için daha yararlı olabilir.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Anadolubank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Bankaların 2016 Eylül yapılandırılmaları sonrasında kendilerine nazaran siyaset uygulamaya başladığı görüldü. Bundan dolayı Anadolubank kredi yapılandırma yapmıyor şeklinde şikâyetler meydana gelmiş olarak, tüketicilerin bu uygulamadan yararlanamaması söz mevzusu oldu.

Sadece bu mevzuda belirtmek gerekir ki; yapılandırma borcuna sadık olan tüketiciler için oluşturulan bir düzenlemedir. Bundan dolayı son dönem ödemelerinizde düzensizlik ya da ödememe şeklinde bir durum var ise banka yapılandırma talebinizi reddetme hakkına haizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here