Ana sayfa Bankalar Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu

Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu

674
0

Anında 10 Bin TL kredi başvurusu iyi mi yapılır, kati onaylı anında 10 bin TL kredi, hangi bankalar anında 10 Bin TL kredi kullandırır? Hepsini yazımızın devamında detaylarıyla beraber vereceğiz. 2019 senesinde süratli bir halde 10 bin TL kredi başvurusu yapmak bankaların bu kapsamda sağlamış olduğu geniş fırsat seçenekleri sebebiyle oldukça kolay bir yöntemdir. Hem kamu hem de hususi bankalar web sitelerinden aldıkları başvurular ile müşterilerini anında kredi sahibi yapmakta ve gene siteleri üstünden sağladıkları kredi hesaplama uygulamalarıyla en düşük faizli krediyi müşterilerine hesaplama imkanı sunmaktadırlar.

Türkiye’de bankalar 10.000 TL’ye kadar olarak kredi seçeneklerini çoğu zaman gerekseme kredisi olarak kullandırmaktadır. Bu kapsamda düşük faizli krediler 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 aya varan vade alternatifleriyle bankalar tarafınca kredi talep eden müşterilere sağlanmaktadır.

Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

 

Kredi başvurusu yapma şekilleri bankaların geliştirdiği yeni uygulama ve imkanlarla çeşitlenmiştir. 10.000 TL kredi 36 ay vade ile iyi mi çekebilirim diyorsanız;

 

  • İnternetten online kredi başvurusu; bankaların web sitelerindeki size uygun kredi tipinde online kredi müracaat formunu doldurarak ve bilgilerinizi girerek bankalardan kredi talep edebilir ve bu sayede bilhassa daha ilkin çalıştığınız bankalara hiçbir belge teslim etmeden kredi sahibi olabilirsiniz.
  • SMS ile kredi başvurusu; bankaya gitmeden kredi başvurusu yöntemi olan SMS ile başvuruda bankanın belirlediği SMS numarasına yalnızca T.C. kimlik numaranızı ilk etapta göndermeniz kafi oluyor. Eğer kredi notunuz yüksek ise banka size geri dönüş sağlayarak lüzumlu belgeleri ve kredi tutarını bildiriyor.
  • Banka şubesinden kredi başvurusu; çoğu zaman karşı karşıya data almayı hedefleyen müşterilerin seçimi şubeden kredi başvurusu yapmaktır. Bu sayede güncel faiz oranlarını, ödemeniz ihtiyaç duyulan aylık tutarı öğrenebilir ve bankanın sizden talep etmiş olduğu fazladan belge var ise bu tarz şeyleri anında temin yöntemiyle işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

10.000 TL Kredi Başvurusu İçin Lüzumlu Olan Belgeler Nedir?

Kredi başvurusu yapacağınız banka daha ilkin çalıştığınız bankalar içinde ise fazlaca fazla evrak temin etmenize gerek kalmamaktadır. Fakat ilk kere bir bankaya kredi başvurusundabulunacaksanız ve bu bankada daha ilkin asla hesabınız bulunmadıysa;

  • Kimlik belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • Oturduğunuz ikametgaha ilişkin son dönem elektrik, su, doğalgaz benzer biçimde satmaca örneği

Benzer biçimde belgelerin kredi başvurusunda sizden temin edilmesi istenmektedir. Bazı durumlarda ise başvuran kişinin durumuna bakılırsa kefil, güvence benzer biçimde belgeler kredi başvurusunda bulunacak kimselerden talep edilmektedir. Ek olarak kredi başvurusunda bulunan kişinin bankalara ödenmemiş kredi borcunun bulunmaması ve banka kredi sicil notunun yüksek olması aranan şartlardandır.

 

10.000 TL Kredi Çekildiğinde Aylık Kaç TL Ödeme Yapmak Gerekir?

Çekmiş olduğunuz 10 bin TL kredi ne kadar öderim diyorsanız seçmiş olduğunuz kredinin vade tutarını ve faiz miktarıyla beraber dosya harcaması benzer biçimde kredi masraflarının tarafınızca karşılanıp karşılanmayacağını bilmekte yarar vardır. Bankaların web sitelerinde bulunan kredi hesaplama uygulamasını kullanarak ödeme planlarını görebilir ve kendinize uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Mesela 10 bin TL kredi çektiğinizde;

  • 12 aylık vade ile aylık %1,67 faiz tutarıyla aylık 945 TL ve toplamda 11.340 TL ödeme tutarına haiz olmakla beraber
  • Aynı faiz tutarıyla 24 aylık vadede aylık 528 TL ve toplamda 12.672 TL,
  • 36 aylık vadede gene aylık %1,67 faiz tutarında 392 TL ve toplamda 14.112 TL

Ödeme tutarı ile ödeme yapmanız ve aylık maaşınızın bu tutarların üstünde olması gerekmektedir.

Anında 10 Bin TL Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2019 senesinde anında kredi kullandıran bazı bankalara ilişkin gerekseme kredisi ve bu kredilerin özellikleri şunlardır:

Halkbank gerekseme kredisi; süratli kredi kullanımına olanak elde eden Halkbank 10.000 TL’lik kredi limitinde aylık %2,50 faiz oranıyla 36 aya varan vade ile kredi kullandırmaktadır. Halkbank web şubesinden kolay müracaat imkanı sunan bu kredi tipinde 12 aylık vadede aylık ödeme tutarı 1004 TL’dir. 206 TL’lik dosya harcamasıyla beraber toplamda ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 12.055 TL olarak belirlenmiştir.

Güvence gerekseme kredisi; süratli müracaat ve şubeye gitmeden krediye haiz olmak için gelir belgesi ve kimlik bilgileriyle güvence resmi internet adresinden müracaat yapılabilen 10 bin TL gerekseme kredisinde 36 aya varan vade ve aylık % 2,62 faiz oranı uygulanmaktadır. 187.5 TL dosya harcamasının yansıtıldığı bu kredi tipinde 12 aylık vadede aylık ödeme tutarı 1.013 TL ve toplam ödenecek meblağ ise 2019 yılı için 12.159 TL olarak belirlenmiştir.

İNG gerekseme kredisi seçenekleri ise 36 aya varan vade ve aylık %1,99 faiz oranlarıyla sizlere 10.000 TL’lik kolay kredi kullanımı imkanı sunmaktadır. 50 TL’lik kredi tahsis tutarının yansıtıldığı bu kredi türünde 12 aylık vade seçeneğinde aylık ödeme tutarı 968 TL, toplam maliyet ise 11.619 TL olarak oldukça makul seçeneklerle İNG Bank tarafınca sizlere sunulmaktadır. İNG Bank kullanıcılarının resmi internet sayfası üstünden yapacakları başvurular sonucunda kredi tutarları hesaplarına yatmakla beraber İNG Bank müşterisi olmayanlar şubeye gitmeden gelir belgesi, kimlik detayları, müracaat formu benzer biçimde evraklarını kurye aracılığı ile tamamlayıp kredi kullanma olanağına haiz olmaktadırlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here