Ana sayfa Bankalar Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

600
0

Yüksek vergiler ve vasıta tutarları sebebiyle günümüzde vasıta sahibi olabilmek oldukça zor hale geldi. En uygun otomobil fiyatlarının 50-60.000 TL bandında olduğu devletimizde orta derslik bir vatandaşın kredi kullanmadan vasıta alması da bir fazlaca zor bir durumun içine girmiş oldu. Kredikullanırken de bazı durumlarda elimizdeki peşinat yetmeyebilir ve alacağınız arabanın tamamına kredi kullanmak isteyebilirsiniz. Otomobil alırken peşinat vermeden otomobil tutarının tamamına kredi veren bankalar olup olmadığını araştırıyor olabilirsiniz, ikimiz de sizlere destek olmaya çalışacağız. Arabanın tamamına kredi veren bankalar var mıdır? Otomobil alacağım vakit fiyatın tamamına kredi kullanabilir miyim?

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar 2018

Ilk olarak satın alacağınız vasıta sıfır yada ikinci el olabilir. Bankalar her iki vasıta seçiminize de kredi verebiliyor. Sadece bir çok bankanın ikinci el araçlar için uygulamış olduğu belirli yaş sınırları var. Bu sınırlar averaj olarak 5 senedir. 5 yaşın üstündeki araçlara taşıt kredisi kullanamazsınız.Ek olarak devletin de getirmiş olduğu sınırlamaya nazaran 100.000 TL’lik bir vasıta için satmaca bedelinin %75‘ine kredi kullanabilirsiniz. 100.000 TL’den sonraki sayı için ise %80‘lik bir yüzde geçerli olacaktır. Durum bu şekilde olunca bu kurallar dahilinde kredi veren bankalardan aracın tamamına kredi kullanamazsınız. Bu durumlarda ise satmaca bedeli ise maalesef geçerli olmuyor.

 

Bazı web sitelerinde aracın satmaca bedelinin yüksek gösterilerek aracın tamamına kredi kullanılabileceği belirtiliyor sadece bu informasyon tamamen yanlış bir bilgidir. İkinci el vasıta satın alırken alacağınız aracın satmaca bedelinin hiçbir önemi yoktur. Sizin alacağınız vasıta 40.000 TL olabilir, bu vasıta için 60.000 TL’lik bir satmaca kestirmeniz banka tarafınca dikkate alınmaz. Banka kredi kullandırırken bu aracın kasko bedelini göz önünde bulundurur. 40.000 TL’lik bir vasıta için kasko bedeli düşük yada yüksek bir meblağ olabilir. Bu meblağ genel anlamda satın alacağınız değerin birazcık üstünde olacaktır. Mesela kasko kıymeti 50.000 TL olan bir vasıta için bankanız size %75’lik bir kısım için kredilendirme yapabilir.

 

Aracın Tamamına Iyi mi Kredi Kullanabilirim?

Aracın tamamına kredi kullanmanız kanunlarla sınırlandırıldığı için mümkün değildir. Bunun yerine yazının devamını okuyarak alternatif şekilleri öğrenebilirsiniz.

Sadece bu durum yalnızca taşıt kredileri için geçerlidir. Doğrusu taşıt kredisi yerine gereksinim kredisi kullanarak aracın tamamını bu şekilde ödeyebilirsiniz. Elbet taşıt kredisi ile gereksinim kredilerinin de faiz oranlarının içinde farklar olacaktır.

Eğer bankalardaki siciliniz temiz, kredi notunuz yüksekse bir gereksinim kredisi başvurusu yaparak aracın tamamına denk gelecek şekilde kredi çekebilirsiniz. Sadece vasıta bedeli oldukça yüksekse banka bu şekilde bir gereksinim kredisini de onaylamayabilir. Doğrusu sicilinizin oldukça temiz, kredi notunuzun da epey bir yüksek olması gerekebilir. İhtiyaç kredilerinde belirlenen limitlerde kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız vasıta ikinci el bir araçsa ve vasıta üstüne rehin koymadan kredi kullanmak isterseniz direkt olarak gereksinim kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here