Ana sayfa Bankalar Banka Dışında Kredi Veren Yerler Firmalar

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Firmalar

679
0

Bankalar ile daha ilkin çalışmamış yada daha öncesinden kullanmış olduğu krediyi ödemekte güçlük yaşayan kişiler sicili bozulmuş olduğu için şuan bankalar ile çalışamıyor olabilir. Bildiğiniz suretiyle kredi notu, kredi çekebilmeniz için en mühim kriterlerden birisi. Kredi notu düşük olan kişiler de maalesef bankalar yerine değişik kuruluşların elde etmiş olduğu kredi seçeneklerini tercih ediyor. Daha öncelerde de olduğu şeklinde, 2018 – 2019 banka haricinde kredi veren bölgeler bulabilmek oldukça kolay. Bu yazımız yardımıyla de sizlere banka haricinde kredi veren bölgeler hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar tamamen okursanız bankaların haricinde kredikullanabileceğiniz finans şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Banka Haricinde Kredi Veren Bölgeler 2018 – 2019 Nereleridir?

Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile birlikte bir oldukça finans şirketi belirli kriterler sağlandığı vakit size kendi belirlediği faiz oranları üstünden kredi verebiliyor. Mesela Koç Finans şirketi Koç Tüm ortaklık tarafınca kurulmuş bir finans şirketidir. Bu şirket genel olarak bakıldığında Koç Tüm ortaklık‘in sahibi olduğu vasıta markalarını satın almak istediğimizde karşımıza çıkabiliyor. Koç Finans yardımıyla devamlı olarak taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu biçim büyük holdinglerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye doğal olarak yasal firmalardır ve bankalar kadar da güvenilirdir.

 

Bu biçim büyük holdingler bu paraları kredi adı altında kendi bünyelerinden sağlayabiliyor ve satın alan memnuniyetini esas alıyorlar. Senet karşılığında belirli faiz oranları ile bu biçim firmalardan kredi kullanabilir ve bankalara gitmeden işinizi halledebilirsiniz. Sadece bu biçim firmalar bile olsa kimse size sorgusuz-sualsiz kredi ödemesi yapmayacağı için sizlerden ek data ve belge talebinde bulunabilir. Bu belgeler firmadan firmaya değişim gösterebileceği şeklinde bazı firmalar istemeyebilir.

Başka Hangi Firmalar Senetle Kredi Veriyor?

Bu biçim büyük holdinglerin yanı sıra minik işletmelerden de para talebinde bulunabiliyorsunuz. Mesela günümüzde bazı galericilerkuyumcular senet karşılığında sizlere borç para verebiliyor ve bu parayı elbetteki belirli faiz oranları çerçevesinde sizlere sunuyor. Sadece bu durumun güvenilirliği ve yasallığı hakikaten münakaşa mevzusu olabilir. Her ne kadar çıkmaz bir durumda olsanız da ilk olarak başvuracağınız yöntemler tamamen yasal ve güvenilir yöntemler olmalıdır. Bu biçim şahıs ve kişilerden alacağınız para sonrasında başınızın belaya girmesi şeklinde bir durum da söz mevzusudur. Karşınızda büyük bir şirket, kurumsal bir işletme olmadığı için muhatabınız direkt olarak kişiler olacaktır. Ek olarak bu yapacağınız işlem kesinlikle ve kesinlikle yasal olmayacaktır!

Son zamanlarda da bankalar, kredi seçeneklerini ve onay eşiklerini oldukça düşürdüler. Banka siciliniz bozuk olsa dahil kredi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Sicili bozuk olana kredi veren bankalar isminde yazımızı okuyabilir ve tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here