Ana sayfa Bankalar Banka Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?

Banka Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?

590
0

Banka kartları yeni düzenleme sonucunda, banka yada kredi kartı sahiplerinin 31 Aralık 2017 evveliyatına kadar kartlar ile internetten alışveriş yaptıklarına dair onay vermeleri gerekmektedir. Bu şekilde onay verilen kartlar ile, web üstünden alışveriş yapılmaya devam etmek mümkün olacaktır. Sadece onay vermediğiniz taktirde kartınız web kullanımlarına tamamen kapatılacak ve sizin onayınız alınmadan internetten alışverişe izin verilmeyecektir. Peki Banka Kartını web Alışverişine Açtırmak iyi mi yapılır?Banka kartı web alışverişlerine açılabilir mi? Banka Kartını İnternet alışverişine açtırmak için alttaki adımları inceleyebilir ve ihtiyaç duyulan yöntemler ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yazı İçeriğinde Neler Var? [göster]

Banka Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

Kredi kartı ile internetten alışveriş meydana getirecek olan bireylerin, lüzumlu bankaya giderek yada satın alan hizmetleri ile görüşerek, web alışverişi seçeneğine onay vermesi gerekmektedir. 1 Ocak 2018 zamanı sonrasında şahıs onay vermemiş ise, tüm kartlar internetten alışveriş seçeneğine kapatılacaktır. Birçok online hizmet veren sitelere dahi kapatılacaktır. Kredi kartı ile otomatik ödeme ise, onay verilmemesi dahilinde kullanılmaya devam edilecektir.

 

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak Hangi Adımlardan Geçer?

Kredi kartı web alışverişine açtırma işlemi için, kişinin ilk olarak ilgili bankanın satın alan hizmetlerini araması halinde işlemini gerçekleştirebilir. Yada mobil bankacılık üstünden de yapılabilir. Bir başka yöntem ise; telefondan SMS ile belirtilen detaylarla bildiri atmak işlemin gerçekleşmesine destek olacaktır. 

 

Banka Kartı İçin Aynı Kurallar Geçerli Midir?

Banka kartı ile yapılacak olan web alışverişlerinde de yeni düzenleme kuralları uygulanmaktadır. Bu yüzden kişinin banka kartı web alışverişine açtırma işlemini 31 Aralık 2017 tarihinden ilkin gerçekleştirmesi gerekir. Bireylerin bunu yapabilmesi için üç ayrı yöntemden faydalanmaları gerekmektedir.  

Mobil bankacılıktelefon bankacılığı ve en yakın şubeye gitme seçeneklerinden birine başvurma imkanı vardır. Şahıs, bankanın yetkili olan satın alan hizmetlerini araması halinde yada mobil bankacılık ile bu işlemi gerçekleştirmesi mümkündür. Fakat kişinin bu tür imkanları bulunmuyor ise şahıs, bankanın en yakın şubesine giderek başvuruda bulunabilir ve kartını internetten alışveriş seçeneğine karşı açtırabilir. Bu işlem ATM üstünden de gerçekleştirebilmektedir. 

Kişinin birden fazla kartı bulunması halinde tüm kartları, ayrı ayrı aynı işlemlere doğal tutmak önemlidir. Kart sahibi olanların, bir tek açtırdığı kartları web alışverişinde kullanacağını unutmamalıdır. Banka kartını İnternet alışverişine açtırmak için bu adımları uygulamanız kafi.

Yeni Düzenlemenin Sebebi Nedir?

Bu düzenlemenin sebebi, insanların dolandırılmasından dolayı getirilen yeni bir düzenleme olarak bilinmelidir. Birçok dolandırılma vakalarına karşı alınan bu önlemin işe yarayacağı kesindir. Bu benzer biçimde durumlara davranışlarında ölçülü yaklaşan kullananların onayı olmadan asla web alışverişi olmayacak ve haberiniz olmadan para çekilme benzer biçimde durumların da önüne geçilmiş olacaktır. Kartınızı internette kullanabilmek için kesinlikle onay vermelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here