Ana sayfa Bankalar Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

558
0

Dünyanın pek oldukca yerinde hizmet veren bankalar benzer biçimde, ülkemizdeki bankalar da müşterilerine bankacılık sektörü ile ilgili onlarca hizmet verirler. Bankalar, herhangi bir mevzuda kendilerine başvuran ve hizmet almak isteyen müşterilerine ilişkin birçok kişisel bilgiyi almak durumundadır.

Bu bilgiler bankalar açısından oldukca önemlidir. Müşterilere ilişkin kişisel bilgiler müşterilerin hem güvenilir olduklarını kanıtlar, hem de bankalar herhangi bir yazışma ya da herhangi bir belge gönderimi için yazışma detayları üstünden müşterileri ile yazışma kurar.

Telefon, adres ve mail benzer biçimde bilgiler bu mevzuda en mühim olan bilgiler arasındadır.

Bankadaki İletişim Detayları Iyi mi Değiştirilir?

İletişim detayları müşteriler açısından da oldukca önemlidir. Şu sebeple bankalar belirli aralıklara bazı hizmetleri verebilmek için müşterilerinin yazışma bilgilerin güncel olmasını ister, bu durumda banka müşterileri de yazışma bilgilerinin güncel olmasını ister

Bu yüzden bilgilerinde herhangi bir değişim olan müşteriler bankalarla iletişime geçerek yazışma bilgilerini değişiklik yapmak ve güncellemek ister. Peki, bankadaki yazışma detayları iyi mi değiştirilir?

Bankada Kayıtlı Mail Adresini Değişiklik yapmak

Bankalarla çalışan bireylerin bankalardaki detayları içinde oldukça mühim yazışma bilgilerinden birisi mail adresleridir. Bankalar müşterilerinin mail adreslerine gerek ekstre gönderimi için, gerekse çeşitli bildirimler ve kampanyalar için devamlı olarak mail atarlar.

Sadece mail adresinde herhangi bir değişim olduğunda bankaların müşterilerine attığı mailler kişilere ulaşmayacağı için mühim aksaklıklar yaşanabilir. Bu yüzden bireylerin mail adresi değişikliklerini bir an ilkin bankalara bildirmeleri gerekiyor.

Mail adresi değişikliği için bankalarla değişik yazışma şekilleri ile iletişime geçilebilir. Bunlardan birisi en klasik yöntem olan banka şubelerine gitmektir. Şubede görevli olan kişilerle mail adresi değişikliği talebinde bulunarak kısa sürede mail adresi güncelleme yapılabilir.

Günün her saatinde alan kişi hizmetleri yetkililerini arayarak da kolayca bankadaki kayıtlı mail adresi değişikliği yapmak mümkündür. Bunun haricinde web bankacılığını kullanan banka müşterileri bankada yer edinen mail adreslerini değiştirebilir.

İnternet üstünden kişisel informasyon değişikliği yapmak için ayarlar sekmesinden informasyon değişikliği adımlarını uygulamak gerekiyor. İlgili alandaki mail adresini silerek yenisini ekleyebilir ya da eski mail adresini eylemsiz duruma getirerek güncel mail adresini online olarak banka sistemine ekleyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Güvence Bankası Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Teb Mail Adresini Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 200 0666

Bankada Kayıtlı Telefon Numarasını Değişiklik yapmak

Bankalar ve müşteriler için en mühim olan yazışma bilgilerinden birisi de telefon numarasıdır. Telefon numarasını öteki yazışma bilgilerine gore mühim kılan özelliği bilhassa web bankacılığına giriş için güvenlik amacıyla kullanılmasıdır.

Değişik bir telefon numarası kullanmaya süregelen bireyler bu değişikliği bankaya bildirmedikleri sürece hem bankanın gönderilmiş olduğu bilgilendirme mesajlarına ulaşamaz, hem de web bankacılığına girişte güvenlik sms bildirimi yapılamayacağı için web bankasına giriş yapamazlar

Ek olarak telefon numarası aynı kalsa sadece Gsm operatörü değiştirilse bile bankalara bu mevzu hakkında da informasyon verilmesi icap ettiğini belirtelim.

Bankalara kayıtlı telefon numarası bilgisini değiştirebilmek için oldukca fazla seçenek bulunmuyor. Öteki yazışma bilgilerini değiştirebilmek için daha değişik yöntemler bulunuyor sadece, en mühim yazışma bilgilerinden birisi olan cep telefonu bilgisini değiştirebilmek için resmi bir müracaat olması gerekiyor.

Bunun için de ilk yöntem durumu özetleyen bir dilekçe ile banka şubelerine başvurmaktır. Ek olarak hizmet alınan bankaların şubelerine ya da genel müdürlüklerine fax yolu ile ulaşarak da cep telefonu değişikliği bilgisi verilebilir ve bankadaki cep telefonu numarasının ya da Gsm operatörü değişikliği bildirimi yapılabilir.

 • Ziraat Bankası Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Güvence Bankası Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Teb Telefon Numarası Değişiklik yapma – Satın alan Hizmetleri: 0850 200 0666

Bankada Kayıtlı Adres Bilgisini Değişiklik yapmak

Banka müşterilerinin bankalarda kayıtlı olan detayları içinde oldukça mühim olan bilgilerinden birisi de adres bilgileridir. Adres bilgilerinin güncel olmaması hem banka için, hem de banka müşterileri için oldukça mühim sıkıntılar çıkarabilir.

Bundan dolayı herhangi bir adres değişikliği durumunda ne olursa olsun adres değişikliğinin bankaya bildirilmesi ve bankadaki bilgilerin güncellenmesi gerekir. Adres değişikliği için başvurulabilecek en kolay yazışma kanallarından birisi web bankacılığıdır.

İnternet bankacılığının yazışma detayları değişikliği alanına giriş yapılarak kısa sürede mevcut adres ile güncel adres detayları değiştirilebilir. Doğru adresi yazdıktan sonrasında onay butonuna basılması adres değişikliğini gerçekleştirmek için yeterlidir.

Ek olarak bankanın alan kişi hizmetlerini arayarak alan kişi temsilcileri aracılığı ile de adres değişikliği yapılabilir. Bu şekilleri kullanmak istemeyen banka müşterileri ise bankaların şubelerinden birisine giderek kısa sürede adres değişikliklerini hizmet aldıkları bankaya bildirebilirler.

 • Ziraat Bankası Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 220 00 00
 • Halkbank Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0 400
 • Vakıfbank Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0724
 • Güvence Bankası Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 444 0 333
 • İş Bankası Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 724 0724
 • Denizbank Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0800
 • QNB Finansbank Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0900
 • Yapı Kredi Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 222 0444
 • Teb Adres Bilgisi Değişiklik yapmak – Satın alan Hizmetleri: 0850 200 0666

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here