Ana sayfa Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

707
0

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2019 güncel sıralama, düşük faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar, bedelli askerlik için uygun kredi veren bankalar hakkında detaylı tüm detayları ve bedelli askerlik kredisi için yapmanız gerekenleri makalemizde paylaşacağız. Hükumet tarafınca meydana getirilen uzun emekler sonucunda bedelli askerlik için karar verildi ve 25 yaşındakilerin 15 Bin TL karşılığında bedelli askerlik yapabileceği açıklandı. Bu haber açıklandıktan derhal sonrasında durumu kafi olmayan ve nakit problemi yaşayan bireyler askerlik için kredi kullanma yollarına başvurmaya başladı. Bu yazımızda sizlere Bedelli Askerlik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verecek ve askerliğiniz için en doğru krediyi kullanabilmenize destek olacağız. Gelinen son noktada ise bedelli askerliğin 25 Yaş ve 15 Bin TL bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Bedelli Askerlik Kredisi Kullanılabilir Mi?

Uzun süredir beklenen bedelli askerlik, poşet yasanın mecliste kabul edilmesiyle birlikte onaylandı ve yürürlüğe girdi. Bedelli askerlik ve öteki tüm şartlar da meydana gelmeye başladığından beri akıllara takılan sorulardan birisi de kredi çekerek bu karşılık ödenebilir mi gibiydi. Bedelli askerlik yapabilmek için elbet bankaların sunmuş olduğu gereksinim kredilerindenfaydalanabilir ve bedeli bu şekilde ödeyebilirsiniz. Hükümetin belirleyeceği şartlar üstünden yola çıkarak, bankaların hazırlamış olduğu bedelli askerlik kredisi paketlerinden de faydalanabilirsiniz. Sadece bütçenize en uygun krediyi seçmeniz oldukca mühim. Mesela yalnızca bedelli askerlik tutarı kadar kredi çekerek mantıklı bir planlama yapmalısınız. Bunun üstüne çıktığınız taktirde ödemelerde sorun yaşama ihtimaliniz de artabilir.

 

Bedelli askerlik için kredi çekmeden ilkin belirli noktalara dikkat etmelisiniz. Daha ilkin asla çalışmadığınız bir banka sırf bedelli askerlik kredisi adı altında kredi verdiği için o banka ile çalışmanıza gerek kalmamıştır. Mesela maaş aldığınız bankanız size daha pozitif yönde bir gözle bakacağı için bu bankayı tercih etmelisiniz. Kredi puanınız yüksek ise de devamlı çalışmış olduğunuz bankanızı tercih ederek kredi kullanabilme olasılığınızı da oldukça arttırmış olmuş olursunuz. Eğer bu yönlere dikkat ederseniz kolay bir halde kredi çekebilirsiniz. Aslına bakarsanız da bedelli askerlik kredisi isminde bir kredi yoktur. Normalde bu kredi gereksinim kredisidir ve belirli dönemlerde mesela bahar kredilerinde yada bayram kredilerinde olduğu şeklinde isim değişikliği yapılarak sunulan gereksinim kredileridir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz şeklinde aşağıda listelenen bankalardan ilk olarak size en yakın olanı şu demek oluyor ki çalışmış olduğunuz bankayı seçmeniz daima en mantıklısı olacaktır. Çalışmış olduğunuz bankalar size daha pozitif yönde gözle bakacaktır. Sadece bu kredide de öteki kredilerde olduğu şeklinde en mühim etken kredi notunuzdur. Kredi notunuz düşük, daha önceki ödeme siciliniz negatif ise maalesef bu krediyi kullanma şansınız da düşecektir ve banka sizden ek teminatlaristeyecektir. Sadece gene de umudunuzu yitirmeye gerek yok, aşağıda listelemiş olduğumuz bankaları deneyerek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

**Alttaki Bankalar uygun faiz oranlarına bakılırsa listelenmiştir.

 


ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.74
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 596,84 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.561.24 TL

Yaptığımız araştırmalara bakılırsa şimdilik en uygun faizi veren banka ING Bank. Eğer ING Bank üstünden müracaat yapacaksanız %1.74 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 596 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. ING Bank’da faiz oranları kredi notunuza bakılırsa değişim izah edebilir. 


QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.79
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 609.57 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.767,52 TL

Uygun faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar olarak söyleyebileceğimiz bir öteki banka ise QNB Finansbank. Eğer QNB Finansbank üstünden müracaat yapacaksanız %1.79 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 609 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. QNB Finansbank’da faiz oranları kredi notunuza bakılırsa değişim izah edebilir.


Türkiye İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.80
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 603.72 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.808.92 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bir öteki banka ise Türkiye İş Bankasıdır. Türkiye İş Bankasından 15 Bin TL’lik bir krediyi %1.80 aylık faiz oranı ile, 603 TL’lik taksitlerle kullanabilirsiniz.


TEB Bankası
 Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.95
TAHSİS ÜCRETİ: 0 TL!
AYLIK TAKSİT: 621.10 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 22.359,60 TL

Bir öteki bankamız ise CEPTETEB bankasıdır. CEPTETEB, TEB Bankası’nın bir yan kuruluşudur ve değişik hizmetleri vardır. Mesela yukarıdaki kredide Kredi Tahsis Tutarı öderken, CEPTETEB ile kullanacağınız kredilerde kredi tahsis tutarı ödemezsiniz. CEPTETEB Kredisine İnternetten, SMS yöntemiyle ve Mobil Uygulama üstünden de müracaat yapabilirsiniz.


AKBANK Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.09
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.027.61 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar listemizdeki öteki banka ise Akbank. Akbank üstünden yukarıdaki şartlar doğrultusunda kredi kullanabilirsiniz. Eğer akbank ile çalışıyorsanız web üstünden ve SMS yöntemiyle da müracaat gerçekleştirebilirsiniz.


Güvence Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.14
TAHSİS ÜCRETİ: 78.75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.244.73 TL

Bir öteki bankamız ise Güvence Bankasıdır. Ne yazık ki öteki bankalara bakılırsa faiz oranı birazcık daha yüksektir. Öncelikli olarak öteki bankaları tercih edebilir, Güvence Bankası ile çalışıyorsanız da direkt olarak web bankacılı ve SMS yöntemiyle başvuruda bulunabilirsiniz.

 

 

Bedelli Askerlik Kredisi Müracaat Sonucu Öğrenme

Bedelli Askerlik Kredisi‘ne başvurduktan derhal sonrasında kredinizin ön onayına dair ileti almanız muhtemeldir. Eğer kredi siciliniz iyi ve bankalarda negatif bir ödeme alışkanlığınız yoksa banka ön onayın peşinden direkt olarak kredinin onaylandığına dair de bir SMS yollayacaktır. Bu aşamadan sonrasında da bankanız ile görüşerek parayı çekme işlemlerine başlayabilirsiniz. Eğer şubeden müracaat yapıyorsanız da dakikalar içinde müracaat sonucunu şube çalışanı sizinle paylaşacaktır. Aklınızdaki tüm soruları alt bölümden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here