Ana sayfa Bankalar Çeyiz Kredisi Veren Bankalar

Çeyiz Kredisi Veren Bankalar

680
0

Evlenecek kişilere bankaların sunmuş olduğu kredi imkânlarına bir yenisi daha eklendi. Son aşama avantajlı ve değişik kampanya detaylarından oluşan çeyiz kredisi için bazı şartlar ve belgeler istenmektedir. Yazımız içinde kimlere çeyiz kredisi verildiğini açıklarken, istenilen belge ve şartları da listeledik.

Bankalar, evlenmek amacıyla kredi başvurusunda bulunan kişilere sunabilmek için çeşitli ürünler oluşturmakta. Evlilik tarihinin yaklaşmasıyla beraber çeyiz hazırları için finansman arayan müşterilere hususi hazırlanan kredi ürününe çeyiz kredisi denilmektedir.

Çeyiziniz ile ilgili her türlü harcamalarını bu üründen yararlanarak karşılayabilirsiniz. Bu şekilde hem evlilik için bütçenizi zorlamamış olmuş olursunuz, hem de çeyiz masraflarınız için finansman edinmiş olmuş olursunuz.

Ek olarak Bakınız: Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Çeyiz Kredisi Müracaat Şartları ve Lüzumlu Belgeler

Çeyiz kredisi başvurusunda istenebilecek olan belgeler, tüm gerekseme kredisi çeşitlerinde talep edilen belgeler ile nerede ise aynı diyebiliriz. Kimlik belgeniz ve gelir belgeniz ile başvuruda bulunmanız olağandır.

Şubede tarafınızdan adınıza düzenlenmiş bir satmaca belgesi ya da lüzumlu görülmesi halinde daha değişik evraklar istenebilir. Çeyiz kredisi için mühim olan müracaat şartlarının sağlanabiliyor olmasıdır. Bu sebeple bu kredi ürününden her insanın yararlanması söz mevzusu değildir.

Son aşama kapsamlı bir ürün olan çeyiz kredisi için ilk koşul 18-24 yaş aralığında olunmasıdır. Müracaat sahibinin Türk vatandaşı ya da 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28. maddesi kapsamında olması ve daha ilkin evlilik yapmamış olması gereklidir. Bankalar mavi kart sahipleri için de çeyiz hesabı açılmasına olanak tanımaktadır. Mavi kartı olan bireylerde bu hesap türünden faydalanabilirler.

Çeyiz Kredisi Veren 5 Banka

Vatanımızda etkinlik gösteren bankalardan birçoğu evlilik düşünen kişilere çeyiz kredisi kullandırmaktadır. Bu bankalar arasından en fazlaca tercih edilen 5 bankayı ve ürünlerinin özelliklerini sizler için sıraladık…

Ziraat Bankası Çeyiz Kredisi

Ziraat Bankası devlet destekli çeyiz hesabı açtırmak isteyenlere belirli koşullar çerçevesinde hizmet vermektedir. Bu koşullar 27 yaşını doldurmadan ilkin ilk evliliğin yapılacak olması, evlilik tarihinden itibaren 6 ay süre içinde belgelerle beraber müracaat yapılması, evlenme tarihinden ilkin olmak suretiyle minimum 3 yıl süresince tertipli birikim yapılması, ülke vatandaşı olunması ya da 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında olunmasıdır.

Birikim meydana getirilen ödemeye gore verilecek olan devlet katkısı değişmekte olup, evlilik zamanı itibariyle ilgili hesaptaki birikimlerin yüzde 20’sini geçemeyeceği bildirilmektedir. Hesap TL cinsinden açılabilir sadece ortak hesap olarak açılamaz.

Müracaat için tıklayın.

Vakıfbank Çeyiz Kredisi

TC vatandaşı olan gerçek kişiler ile mavi kart sahiplerinin yararlanabileceği Vakıfbank çeyiz kredisi ürününden bir tek 24 yaşını doldurmamış kişiler yararlanabilmektedir. 18 ile 24 yaş aralığında olan bireylerin hesap açılışı için daha ilkin evlilik yapmamış olması şartı aranmaktadır.

18 yaşından ufak kişiler yerine ise veli ya da vasisi tarafınca hesap açtırılabilir. Evlenmeyi planlayan çiftler birbirinden ayrı bir halde hesap açtırarak avantajlardan ayrı ayrı yararlanabilirler. Minimum 3 yıl vadeli olarak TL cinsinden hesap açılışı mümkündür. Vakıfbank çeyiz kredisi için uygulanan faiz tahakkukları hakkında detaylı informasyon almak isteyenler şubeye başvurabilirler.

Müracaat için tıklayın.

Halkbank Çeyiz Kredisi

İhtiyaçları için bugünden birikim yapmayı planlayan ve evlilik zamanı ulaştığında yüzde 20’ye varan devlet katkısıyla birikimlerini arttırmak isteyenler Halkbank çeyiz kredisi ürünü için başvuruda bulunabilirler. Bankanın yurtiçi şubelerinden ülke vatandaşları ile mavi kart sahibi olan vatandaşlar TL cinsinden hesap açtırabilirler.

18-24 yaş aralığı altında kalan bireyler veli/yasal vasi yardımıyla başvuruda bulunabilirler. Başvuruda bulunan müşteriler aylık ya da 3 aylık ödeme planına gore tertipli ödeme yapılabilirler. Ek olarak kişilerin bir senelik dönem içinde, ödeme planı 3 aylık ise 1 kere, ödeme planı aylık ise 3 kere ödeme yapmama hakkı mevcut.

İş Bankası Çeyiz Kredisi

İş Bankası çeyiz kredisi modeli ile sunulan avantajlardan yararlanmak isteyenler, ilgili kanun ve yönetmelik kapsamında aranan şartlara uygunluk sağlıyorlarsa başvuruda bulunabilirler. Bankanın istediği belgeler ile şartlar, öteki bankaların prosedürleriyle nerede ise aynı.

36 aydan daha azca süreyle birikim yapılması durumunda devletin sağlamış olduğu katkıdan yararlanılamaz. İş Bankası çeyiz kredisi için ilk yıl uygulanacak olan faiz oranı ise yüzde 10’dur. 60 ay ve üstü için çeyiz hesabındaki birikim tutarının ise yüzde 20 ile çarpılması sonucunda alan kişi ödemesini alır.

Müracaat için tıklayın.

Güvence Bankası Çeyiz Kredisi

Çeyiz hazırlıklarına, hazırlıksız yakalanmak istemeyenlere hususi oluşturulan Güvence Bankası çeyiz kredisihesabı kullananların evlilik yükünü hafifletmektedir. Üstelik bankanın bu ürünü için bir tek vadesiz hesaplardan değil, kredi kartlarından da tertipli ödeme talimatı verilebiliyor.

Bir tek kişiler ortak hesap açtıramıyor ve TL harici bir para birimi üstünden hesap açılışı sağlanamıyor. Güvence Bankası çeyiz hesabı açtırırken aylık ya da 3 aylık vade seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz bu ödeme periyodunu sonradan değiştiremeyeceğinizi unutmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here