Ana sayfa Bankalar Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Anında Onaylı)

Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Anında Onaylı)

574
0

Dairenin tamamına kredi veren bankalar, evin tamamına kredi, dairenin tamamına kredi veren bankalar ve güncel kampanyalar yazımızın devamında yer ediniyor. Dairenin tüm kıymeti için kredi çıkartan bankalar, ev ücretlerinin son zamanlarda gittikçe artması, ev almanın buna bağlı olarak gittikçe zorlaşması ile gözleri üstünde toplamıştır. Öteki bankaların evin yalnızca belli bir kısmı için kredi kullanmaya olanak sağlaması, bazı ev almak isteyen müşteriler için kısıtlayıcı bir rol oynayarak işlerini zorlaştırabiliyor. Böylece dairenin tüm tutarı üstünden kredi kullanmak bu tip müşteriler için büyük ehemmiyet taşıyor. Siz de kendinizi bu satın alan kategorisinde görüyorsanız ya da yalnız meraklıysanız, çeşitli bankalardan evin tamamı için iyi mi kredi kullanılacağını, peşinatsız kredinin iyi mi kullanıldığını ve öteki bilgileri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Dairenin tamamına kredi veren bankalar;

Dairenin Tamamına Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018 listesinin başlangıcında Halkbank ve Ziraat Bankası gelmektedir. Çoğu zaman de peşinat olmadan kredi veren bankalara bakıldığında Ziraat Bankası ve Halk Bankasını görmeniz mümkündür. Sizler de peşinat olmadan ev sahibi olmak istiyorsanız bu bankaların uyguladığı kampanyalara göz atabilirsiniz. Bu bankalardan iyi mi kredi alabileceğinizi yazımızın devamında açıklayacağız.

 

Bilinmiş olduğu şeklinde konut almak isteyenlerin ilk başta tercih ettikleri yöntem konut kredisi kullanmak oluyor. Fakat bankalar çoğu zaman belirledikleri belli bir orana kadar kredi kullanılmasına olanak sağlıyor. Peki, evin tamamına kredi alabilir miyim? Bahsedilen oranlar ne kadar? Bilinmiş olduğu suretiyle 2011 senesinde uygulamaya konan ve Resmi Gazete’de yer edinen habere gore, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sonucu ile konut kredisinde kredi kullanım tutarı en fazla yüzde 75 oranında oluyor. Bu oranın haricinde alınan karar gereği peşinatsız ev kredisi kullanılamıyor. Bu kuralın yer almasına rağmen, gene de evin tamamı fiyatına kredi kullanmak mümkün.

Peki, evin tamamına iyi mi kredi kullanılır? Almak istediğiniz konut için yüzde 75 olarak yasa gereği kullanmanız ihtiyaç duyulan krediyi kullanıyorsunuz, geriye kalan yüzde 25’lik kısım için de banka size ayrı bir kredi hesabı açıyor ve başka bir kredi kullanıyormuşsunuz şeklinde gösteriyor. Mesela; konut kredisi kullandınız, limitiniz doldu, kalan ücret için bankadan örnek gerekseme kredisi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Böylece almak istediğiniz evin tamamı fiyatını kredi ile karşılaşmış oluyorsunuz. İkinci kullanacağınız kredi için, aylık ödeme tutarı mühim bir rol oynuyor. Kredinin aylık tutarı hesaplanarak, bu tutarın kayıtlı gösterilmiş gelirin üstüne çıkmaması gerekiyor. Aksi halde banka, size kredi vermekte çekinceli davranabiliyor.

Halkbank Evin Tamamına Kredi Almak

Peşinatsız ev kredisi Halkbank iyi mi alınır? ‘’Evimi seçerim, Halkbank ile kolayca öderim!’’ sloganıyla müşterilerini ev sahibi meydana getiren Halkbank resmi web sitesine girdikten sonrasında;

  • Ana sayfasına gelin, krediler sekmesine geldiğinizde, karşınıza pek fazlaca kredi çeşidi çıkacak: bireysel destek kredisi, iş yeri kredisi ve benzeri şeklinde.
  • Konut kredisi kullanmak istediğiniz için konut kredisini seçin ve devam’a tıklayın.
  • Ondan sonra karşınıza temel müracaat formu isminde olan çeşitli bilgilerinizin istendiği bir biçim çıkacak.
  • Bu formda istenilen TC kimlik no, kredi tutarı, vadesi, en yakın şube bilgilerini girdikten sonrasında krediye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Kredisi Almak

Ziraat Bankası peşinatsız konut kredisi iyi mi alınır? Bugünün evini yarına bırakma sloganıyla, müşterilerini ev sahibi meydana getiren Ziraat Bankası, müşterilerine uygun faiz oranları, vade imkanları şeklinde avantajlar sunuyor. Bu avantajlar ile 120 aya kadar vadelendirme yapabilir, ve satın almak istediğiniz konutun çıkan ekspertiz değerinin en fazla %80 oranına kadar olan kısım için kredi kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz konut üstüne bankanın kendini güvenceye alabilmesi için ipotek konulur. Banka eğer lüzumlu görürse ek güvence talebinde bulunabilir. Bunlara ilave olarak, kredi kullandığınız süre süresince, yaşam sigortası, konut sigortası ve mecburi zelzele sigortası yapılması zorunludur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here