Ana sayfa Bankalar Denizbank 72 Ay Yapılandırma

Denizbank 72 Ay Yapılandırma

1038
0

Denizbank 72 Ay Yapılandırma

Denizbank kredi kartı ve kredileri ile ilgili bir tek bir defaya mahsus olmak suretiyle yapılabilen 72 ay kredi yapılandırma işleminin ayrıntılarını kapsamlı bir halde yazımızda anlattık.

Bu yazıda Denizbank 72 ay kredi yapılandırma işleminin iyi mi yapıldığını, kredi kartı yapılandırma için nelerin icap ettiğini ve gerçekleştirilecek olan bu işlemlerden sonrasında kart kullanımına dair detayları bulabilirsiniz.

Ek olarak yapılandırma yapmak isteyen kişiler için Denizbank güncel kredi faiz oranlarına da yazımızda yer verdik…

Denizbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca düzenlenen yönetmelik ile beraber Denizbank’tan aldığınız Bonus kredi kartlarınızı yapılandırabilmeniz mümkün. Söz mevzusu yönetmeliğe bakılırsa ilgili bankaya müracaat yaparak borcunuzu 6 yıl vade ile taksitlendirebilirsiniz.

Sadece bu işlemin gerçekleşebilmesi için süre geçirmemeniz ve temerrütte düşmeden müracaatta bulunmanız daha yararlı olacaktır. Bu sebeple mevcutta olan kredi kartı borçlarınız için yapılmasını istediğiniz 72 ay borç yapılandırması, bir tek takibe girmemiş olan borç bakiyelerine uygulanabilmektedir.

Eğer borcunuz takibe girmemişse Denizbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onay alması durumunda ise kartınıza ilişkin borçlar eşit taksitler halinde bölünerek yeni bir ödeme planı oluşturulur ve kredi kartınız kullanıma kapatılır.

Denizbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Denizbank 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunup bulunmamaya karar veremediyseniz, bu mevzuda size destek olacak olan en büyük etken bankanın güncel faiz oranlarıdır.

Bu sebeple geçmişte kullanmış olduğunuz krediyi, tekrardan taksitlendirmek istediğinizde geri ödeme tutarınızı büyük seviyede şuan ki faiz oranları etkileyecektir.

Bundan dolayı bilhassa konut kredisi benzer biçimde uzun bir vade sürecini kapsayan kredi türlerinde güncel oranlara fazlaca dikkat etmelisiniz.

Denizbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunacaklar için güncel faiz oranının yapılması talep edilen vadeye bakılırsa değiştiğini ve % 0,99 ile % 1,23 içinde bir faizin uygulandığını belirtelim.

Denizbank 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Her bankada olduğu benzer biçimde Denizbank’ta müşterilerine kredi ürünleri kullandırarak, nakit gereksinimlerini daha kolay karşılayabilmelerini hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda talep eden müşterilerine çeşitli krediler kullandıran banka, kişilerin taksitlerini yatıramaması durumunda yapılandırma imkânı sunarak borcu öğrenim etmek ister.

Kişiler ise yatıramadıkları taksit tutarları yüzünden icarlık olma, kredi notunu düşürme benzer biçimde negatif vakalarla karşılaşmak istemez ve mevcut borçların yeni faiz oranı üstünden yapılandırılmasını ister.

Karşılıklı olarak belirlenen vade ve faiz oranlarının belirtildiği sözleşme imzalanarak, Denizbank 72 ay kredi yapılandırma işlemi uygulanabilir. İşlem özetlemek gerekirse müracaat, araştırma ve kullandırma süreçlerinden geçilerek yapılmaktadır.

Bundan dolayı araştırma sürecinde bankanın emek harcama politikasına aykırı bir durumunuz söz mevzusu ise başvurunuz red cevabı verilebilir.

Yeni düzenlemenin kapsamında red cevaplarına ilişkin bir yaptırım bulunmadığı için Denizbank müşterisinin yapılandırma talebini kabul etmeme hakkına haizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here