Ana sayfa Bankalar Denizbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Denizbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

788
0

Denizbank ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi, öğrencilerin eğitim süresince giderlerini karşılayabilmesi adına eğitim kredisi, yeni ya da 2.el bir otomobil satın almak isteyenlere taşıt kredisi, kişilerin sıhhat, evlilik, dinlence ve benzeri gereksinimleri için de tüketici kredisi sunarak krediler mevzusundaki hizmet ağını geniş tutmaktadır.

Gerek kurumsal gerekse bireysel müşterilerine tüm operasyon birimleriyle finansal işlemlerini yapma olanağını sunmaktadır. Bu yüzden klasik şubeler ya da web ortamındaki bankacılık kanallarından yararlanarak Denizbank kredilerine müracaat icra eden şahıs sayısı giderek artmaktadır.

Bu kişiler bankanın başvuruyu incelemesi neticesinde, işleme onay verilirse kredi kullanabilmektedir. Denizbank kredi başvurusunda bulunan kişiler için bu sürecin ne kadar sürdüğünü ve başvurunun iyi mi sorgulanabildiğini yazımız içinde açıkladık…

Denizbank Kredi Başvurusu Ne Süre Sonuçlanır?

Denizbank’ın müşterileri için sunmuş olduğu yukarıdaki kredi türlerinden herhangi birini kullanmak için ilk olarak müracaat yapmanız gerekiyor. Bu başvurunun hangi kanal ile yapıldığı, müracaatın sonuçlanma süresini etkilemektedir.

SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda çoğu zaman 1 iş günü içinde sonucunuz cep telefonunuza iletilmektedir. Doğal olarak söz mevzusu olan süre gerekseme kredisi şeklinde daha azca araştırma gerektiren işlemler için geçerlidir. Konut kredilerine meydana getirilen başvurular ise en geç beş gün içinde sonuçlanmaktadır.

Denizbank web bankacılığı ile Web’ten kredi çekmek istediğinizde ya da web şubesi vesilesiyle finansman başvurusunda bulunduğunuzda ise müracaat edilen kredi miktarına bakılırsa başvurunun sonuçlanma süresi de değişkenlik göstermektedir.

Ufak meblağdaki başvurular için araştırma daha kısa sürede sona erebilmektedir. Bu süreç içinde konut kredisi, gerekseme kredi ya da taşıt kredisi başvurularını Denizbank kredi sorgulama yöntemlerini kullanarak takip etmeniz mümkün.

Denizbank Kredi Sorgulama

Başvuruda bulunduğunuz kredi ürününü için 1-5 gün içinde sonucu ulaştıran Denizbank, bu süre içinde sonucunu öğrenmek isteyen kişilere çeşitli yöntemler sunmaktadır. Tüketicilerin müracaat takip edeni için yararlanabileceği bankacılık kanalları;

  • Denizbank Şubeleri
  • Telefon Bankacılığı

Şubelerden kredi müracaat takip edeni yapmak için herhangi bir Denizbank şubesini tercih edebilirsiniz. Bunun için bir tek kimlik belgenizi yanınızda götürmeniz kafi olacaktır.

Telefon bankacılığı yardımıyla Denizbank kredi sorgulaması yaptırmak içinse 0850 222 0800 numarasını arayarak süratli bir halde işlem alabilirsiniz. Bu işleminizin güvenilir olabilmesi için satın alan temsilcisine bağlandığınızda, görevlinin tarafınıza yönelteceği güvenlik sorularını doğru bir halde yanıtlamalısınız.

Sonrasında bireysel satın alan hizmetleri yetkilisi ile yapacağınız görüşme esnasında, kredi sonucu öğrenmetalebinizi ileterek işlemlerinizin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Denizbank kredi sorgulama servisini telefon üstünden ya da web’ten yapmak isteyenler ise bu işlemi hemen hemen online olarak gerçekleştiremediği için bankanın internet sayfasını ve mobil uygulamasını kullanamıyorlar.

Sadece Denizbank’ın bu mevzuda online hizmet vermesi üstüne bizlerde yazımızı güncelleyerek, yeni kredi sorgulama servisleri hakkında sizleri bilgilendirmeyi dikkatsizlik etmeyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here