Ana sayfa Bankalar Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar (Kesin Onay)

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar (Kesin Onay)

531
0

Dosya Masrafsız Kredidosya harcaması almayan bankalar, dosya masrafsız kredi veren bankalar, dosya harcaması almadan kredi veren bankalar hangileridir ve dosya masrafsız krediler hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında içeriyor. Kredi başvurularında, kredilerin onaylanması halinde para hesabınıza aktarılırken çekmiş olduğunuz kredi tutarı üstünden dosya harcaması düşülerek banka bir hizmet bedeli eğitim etmektedir. 2014 yılına kadar bu işlemler herhangi bir yasa ile bağlanmamış olsa da, bu durum 2014 senesinde yargı yoluna götürülerek yasal hale getirilmiş ve bankalar tarafınca Finansman Tahsis Tutarı adı verilmiştir. Halk içinde her ne kadar dosya harcaması olarak bilinse de güncel adı Finansman Tahsis Ücretidir. Peki bu ücret olmadan kredi kullanabilir miyim? Dosya harcaması olmadan kredi veren bankalar hangileridir?

Kredilerde Dosya Harcaması Nedir?

Dosya Harcaması, 2014 senesinde çıkan bir yargı sonucu ile “Finansal Tüketiciden Alınacak Ücretler Yönetmeliği” uyarınca kredi kullandırırken bankaların müşterilerinden eğitim etmiş olduğu bir ücrettir. Yasal yollardan bağlanmadan ilkin Dosya Harcaması olarak malum bu ücretler, yasal yaptırımlardan sonrasında yerini Finansman Tahsis Tutarı olarak değiştirse de halk tarafınca halen daha Dosya Harcaması olarak anılmaktadır. Bankalar tüketicilerden kredi tutarının en fazla binde beşi kadar Dosya Harcaması eğitim edebilmektedir. Rahat hesaplamalar yaparak bunun üstüne denk gelen kısımlara itiraz etme hakkına haiz olduğunuzu da unutmamalısınız.

 

Bu ücretler tüm bankalarda mevcuttur. Meydana getirilen bazı kampanyalar haricinde dosya harcaması olmayan kredi çeşidi yoktur diyebiliriz. Sadece bu yazımızda da sizlere dosya harcaması olmadan kredi veren bankaları listeleyecek ve dosya harcamasından kaçınmanızı sağlayacağız. Bunun haricinde sigorta, kasko benzer biçimde ücretler dosya harcamasının haricinde kalacağı için bu meblağ içine dahil olmadığını da hatırlatmakta yarar var.

Dosya Harcaması Hesaplama Iyi mi Yapılır?

Dosya harcaması hesaplaması aşağıdaki tabloda örnek olarak gösterilmiştir. Dosya harcaması, kredi tutarının en fazla binde 5’i kadar olabilir ve bunun dışına çıkılamaz. Rahat bir hesap ile kredilerden ne kadar dosya harcaması alınabileceğini kolayca anlayabilirsiniz.

Toplam Kredi Tutarı Alınacak Dosya Harcaması
20.000 TL 100 TL
100.000 TL 500 TL
200.000 TL 1.000 TL

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Dosya harcamasının ne işe yaradığını genel olarak anlatabildiysek, şimdi sıra geldi bu tutarı almadan kredi veren bankaları açıklamaya. Dosya masrafsız krediler her bankada olacak diye bir kaide yoktur. Fakat bir çok banka da bu biçim kampanyalar yaparak satın alan çekmeye çalışacağı için kredi başvurusu yapmadan ilkin bankanıza sorabilir ve dosya harcaması olmayan kredilere de yönelebilirsiniz. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tek nokta ise dosya harcaması almamak için ek ücretler uygulanmamasıdır. Peki bu bankalar hangileridir?

Enpara Dosya Masrafsız Kredi

Enpara, QNB Finansbank çatısı altında şubesiz bankacılık hizmeti veren bir bankadır ve bir çok işlemlerde de harcama ve kesinti yapmamaktadır. Enpara kullanarak bir oldukca bankacılık harcamasından muaf kalacağınızı hatırlatmakta yarar var. Enpara, hesap işletim tutarı, havale ve eft tutarının yanı sıra sizlere dosya masrafsız kredi kullanma imkanı da tanıyor. Ek olarak Enpara ‘da hesap açmak için herhangi bir yere gitmeye gerek kalmadan, banka çalışanlarının sizin bulunduğunuz konuma gelmiş olarak hesap açmasını da talep edebiliyorsunuz.

Enpara.com üstünden minimum 1.000, maksimum 50.000 TL’lik kredinizi 36 ay vade ile anında kullanabilir ve işlemlerinizi derhal başlatabilirsiniz. Enpara dijital bir banka olduğundan para anında hesabınıza geçecek ve ATM’den çekebileceksiniz. Faiz oranları seçmek istediğiniz vadeye bakılırsa değişim göstereceği için averaj %2,49 olarak belirlenecektir. Aşağıdaki tablodan detaylı informasyon alabilir ve web sitesi üstünden müracaat yapabilirsiniz.

*Tabloda yansıtılan veriler 10.000 TL’lik kredi için geçerlidir. 

VADE TAKSİT TUTARI MASRAF
12 AY 1.006.78 TL 0 TL
24 AY 591,24 TL 0 TL
36 AY 457.22 TL 0 TL

CEPTETEB Dosya Masrafsız Kredi

Aynı Enpara da olduğu benzer biçimde, CEPTETEB ile de şubeye gerek kalmadan masrafsız kredinizi kullanabilirsiniz. CEPTETEB %2,40 faiz oranları ile sıfır masraflı krediyi müşterilerine sunuyor. Aynı şekilde bu krediye de web üstünden online olarak müracaat yapabilir ve paranın derhal hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için de Cepteteb web sitesini ziyaret etmeniz kafi olacaktır.

CEPTETEB üstünden kredi kullanmadan ilkin aşağıda paylaşmış olduğumuz tabloyu detaylı olarak inceleyebilir ve size en uygun kredi seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bununla beraber değişik kredi tutarları içinde dosya masrafsız kredi başvurusu yapmadan ilkin web sitesinden hesaplamalar yapabilirsiniz.

Masrafsız Kredi Elde eden Bankalar

Dosya masrafsız kredi kullanabilmek için 2 değişik dijital bankayı sizler için sunduk. Bununla beraber yalnızca kredi değil, bankalar elde etmiş oldukları tüm ürünlerde müşterilerinden herhangi bir harcama almamaktadır. Bu sayede de tüm bankacılık işlemlerinizi fazladan bir ücret ödemenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Peki öteki bankalar hangileridir? Değişik bankalardan da dosya masrafsız kredi kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Öteki bankalar da aynı bu bankalar benzer biçimde müşterilerine dosya masrafsız kredi imkanı sağlamaktadır. Bazı kampanyalar düzenleyerek çeşitli bilgiler dahilinde bu kredi seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Sadece bu bankalar, dosya harcaması almamak için çeşitli kriterleri de siz değerli ziyaretçilerimizin önüne serebilir. Bunlardan bazıları sigorta, yaşam sigortası, vade seçenekleri olarak da değişim izah edebilir. Güncel olarak dosya masrafsız kredi elde eden bankalar ise şunlardır;

  • Ziraat Bankası,
  • HalkBank,
  • ŞekerBank,
  • Fibabanka.

Yukarıdaki bankaları da tercih ederek dosya masrafsız kredi kullanabilirsiniz. Bu bankaların faiz oranları ise aşağıda verilmiştir. Size uygun gelen kredi seçeneğine müracaat yapabilmek için ise satın alan hizmetlerini arayabilir, size en yakın banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

  • Ziraat Bankası, 1.34 faiz oranı ile.
  • HalkBank, 1.35 faiz oranı ile.
  • ŞekerBank, 1.40 faiz oranı ile.
  • Fibababanka ise 1.50 faiz oranı ile kredi imkanı sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here