Ana sayfa Bankalar Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

655
0

Türkiye’de milyonlarca emekli vatandaşımız bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında da emekliler maaşlarının tutarlarından pek memnun sayılmaz. Hal bu şekilde olunca da maalesef emekli yurttaşlarımız bankalar aracılığı ile kredi kullanma yollarına başvuruyorlar. Gündelik yada genel gereksinimleri için kredi kullanmak isteyen emeklilerimiz ise bazı durumlarda bankaların kurallarına takılabiliyorlar. Mesela yaş sınırı şeklinde kurallar. Peki bu kurallara uygun emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilir? Emekliler ne kadar kredi çekebilir? Bu sorularımıza cevap arayacağımız yazımızı sonuna kadar okuyarak emeklilerin maaşlarının kaç katı kadar kredi çekebileceklerini öğrenebilirsiniz.

Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Gelişen politikalar ve enflasyon oranının çift hanelerde takılı kalması ile birlikte maaşları eriyen emekliler, çıkış yolu olarak kredi kullanmayı tercih edebiliyor. Durum bu şekilde olunca da emeklilerimiz maaşının kaç katı kadar kredi çekebileceğini ve en fazla ne kadar kredi alabileceğini merak ediyor. Hepimiz de bu yazımız ile sizlere ne kadar kredi çekebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuyarak detaylı informasyon sahibi olabilirsiniz.

 

Emeklilerimiz maaşlarının yarısına denk gelecek şekilde aylık ödemesi bulunan kredilere müracaat yapabilirler. Mesela emekli maaşı 1.500 TL olan bir emeklimiz, aylık taksiti 750 TL olacak şekilde 36 aylık bir kredi kullanabilirler. Bu krediler genel olarak gereksinim kredisi olacaktır. Elbet bankalar ile olan ilişkiniz de bu durumu değiştirebilir. Kredi notunuz düşükse, alacağınız kredi tutarı da aynı yönde düşüş izah edebilir. Sadece bankalar ile aranız iyi, banka ürünlerini tertipli olarak kullanan bir bireyseniz de bu oran %60’lara kadar çıkabilir. Peki emekliler ne kadar kredi çekebilir?

Özetlemek gerekirse özetlemek gerekirse emeklilerimiz maaşının yarısına denk gelecek aylık taksit planına gore kredi kullanabilirler. Bu durumda anlamamız ihtiyaç duyulan nokta kredi notunuzun yüksek olması ve bankalar ile aranızın iyi olması. Bankalar ile arası iyi olup, emekli maaşı yüksek olan birisi aylık taksiti emekli maaşının %60’lık bir kısmına denk gelecek şekilde kredi kullanabilir.

 

Emekliler Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

Emekliler de, düzgüsel bireyler şeklinde istediği banka ile emek harcayarak kredi başvurusunda bulunabilir. Sadece burada bilhassa dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan nokta, maaşınızı aldığınız bankadır. Size maaş veren banka, krediyi de o denli kolay verecektir. Kredi taksitlerini maaşınızdan otomatikman keseceği için kredileriniz maaşınızı aldığınız bankalar tarafınca anında onaylanarak hesabınıza geçebilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak kredi başvurusu meydana getiren bir emeklimizin kredisinin onaylanmama şansı yoktur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here