Ana sayfa Bankalar En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

603
0

En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar, en yüksek faiz veren banka ve en yüksek vade faiz veren banka hangisidir hakkında detayları yazımızın devamında vereceğiz. Günümüzde bankalar, acil nakit gereksinimlerimizde bizlere sundukları ürünler ile destek olmalarının yanı sıra, yatırım işlemlerimiz için de yanımızda olabiliyor. Yatırım ve birikim işlemlerimizi de artık bankalar aracılığı ile yapmaktayız. Ek olarak her türlü yatırım hesabı, birikim hesabı ve USD/EUR şeklinde hesapları da bankalardan açabiliyoruz. Ek olarak artık döviz destekli ATM’ler yardımıyla de bu yatırım ve birikimlerimize anında ulaşım sağlayabiliyoruz. Bankaların dijitalleşmesi ile birlikte de vadeli hesaplar oldukça çeşitli bilhassa kazanmıştır. Öncelerde vadeli hesaplarda vadenin bozulması durumunda birikimlerimiz yanarken, artık ara çekimler yapsak bile vademiz bozulmuyor ve paramız kıymet kazanmaya devam ediyor. Peki paramıza en fazlaca kıymet veren banka hangisi? En yüksek vadeli hesap faizi veren banka hangisi? Hep birlikte inceleyelim. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar;

Vadeli Hesap Nedir?

Ilk olarak vadeli hesap nedir, inceleyelim. Vadeli Mevduat Hesabı, anında nakde çevrilemeyen bir hesap türüdür. Yatırmış olduğumuz paranın belirli bir vade günü sonrası elde edeceği kazanç ile birlikte hesabımıza yansıyacağı bir çeşit banka ürünüdür. Sadece son zamanlardaki teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatımızın içine giren dijital bankacılık yardımıyla bir çok bankada vadenin bozulması şeklinde bir durum söz mevzusu olmuyor. Mesela günlük faiz kazandıran bankaları tercih ettiğimizde, hesaptan para çekimi yapsak bile geriye kalan paramız hesapta kıymet kazanmaya devam ediyor. Sadece vade süresi ne kadar uzun olursa, paranın o denli fazla kıymet kazanacağını da unutmamak gerekiyor.

 

Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz gelişmeler doğrultusunda yaşamımıza bir de, e-vadeli hesap girdi. Şu demek oluyor ki tamamen dijital olan bu hesaplar, hesap cüzdanı yerine tamamen web bankacılığı üstünden denetim edilebiliyor. Paranızı, getirinizi ve vade seçeneklerinizi şubelere gitmeye gerek kalmadan denetim edebiliyorsunuz. Böylelikle öteki vadeli hesaplardan daha çok getirisi bulunduğunu söylemek de mümkün olabiliyor. Sadece belirtmekte yarar var ki, düzgüsel vadeli hesaplarda olduğu şeklinde e-vadeli hesaplarda da vade süresi ne kadar uzun olursa, kazancınız da o denli artış gösteriyor. Peki bankaların güncel faiz oranları neler? Hangi banka en yüksek faiz oranını sunuyor? En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar güncel.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların güncel bilgilerinden derlemiş olduğumuz listede, bankaların web siteleri üstünden alınan bilgilere yer verilmiştir. Bazı bankalar, kendi müşterilerine daha değişik faiz oranları uygulayabiliyor. Altta vereceğimiz adımları takip ederek bir vadeli hesap açabilir ve size hususi faiz oranını öğrenebilirsiniz. Aşağıda listeleyeceğimiz bankalar ise en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalardır. Bankaların tüm vadeli hesap seçenekleri altta listelenecek, arkasından bir bilgilendirici fotoğraf ile tek bir yere toplanacaktır.

1-) YapıKredi Bankası Mevduat Hesabı Seçenekleri


YapıKredi Bankasının birden fazlaca vadeli hesap seçeneği mevcut. Her seçeneği için de değişik faiz oranları sunabiliyor ve paranızın kıymet kazanması için çeşitli kampanyalar yapabiliyor. YapıKredi bankasının mevduat ürünleri şu şekilde;

 • Çalışan Vadeli Hesap
  Bu hesap yardımıyla, düzgüsel hesabınız üstünden belirlenen limitler dahilinde paranız geceleri kıymet kazanabiliyor. Bankanın belirtmiş olduğu şeklinde, gece siz uyurken paranız kıymet kazanıyor. Yalnızca iş günlerinde, gece 00:00’dan, sabah 09:00’a kadar paranız kıymet kazanıyor. Düzgüsel hesaplar için alt limit 3.000 TL olup, faiz oranı ise %9’dur.
 • Vade Dönüşüm
  YapıKredi’nin en avantajlı mevduat seçeneklerinden birisi de Vade Dönüşüm kampanyasıdır. Banka’nın vade dönüşüm formunu doldurarak fazlaca ciddi faiz oranları ile paranızın kıymet kazandığına tanık olabilirsiniz. Türk Lirası’nda %26’ya varan faiz oranlarına kadar çıkabilen bir hesap olduğundan en avantajlılar listemizin başlangıcında yer alabilir!
 • e-Vadeli Hesap
  e-Vadeli hesap yardımıyla de paranızı ister 1 gün, ister 1 yıl faize yatırabilirsiniz. Dijital bir hesap olduğundan dolayı paranızı web bankacılığı üstünden takip edebilir ve istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. 1 günlük faiz oranı %6.06 iken, 1 senelik faiz oranı %16.06’dır. Bu faiz oranları 1.000 – 24.999 TL arası için geçerli olup, daha çok para yatırmanız durumunda faiz oranının %23’lere kadar çıkacağını ihmal etmeyin.

2-) ING Bank Mevduat Hesabı Seçenekleri


Bir öteki bankamız ise ING Bank. Öteki bankalara nazaran mevduat hesabı mevzusunda oldukça popüler olan bu bankanın da, YapıKredi kadar fazla faiz oranları sunduğunu söylemekte yarar var. Sıkça duyduğumuz e-Turuncu hesap ile yüksek faiz oranları ile mevduat hesabınızı açabilirsiniz.

 • Vadeli Mevduat Hesabı
  ING Bank’ın düzgüsel sunmuş olduğu bir vadeli hesap seçeneğidir. Öteki hesap seçeneklerine bakılırsa düşük faiz oranları vermektedir. Mesela yatıracağınız 10.000 TL’nin 32 gün içinde kazandıracağı meblağ 41 TL, şu demek oluyor ki %5’lik bir faiz oranı olacaktır.
 • e-Turuncu Hesap
  Vadeli hesap mevzusunda fazlaca büyük farklılıklar yaparak bir fazlaca alan kişi edinen bankalardan birisi ING Banktır. Bu seçenek ise bildiğiniz suretiyle e-Turuncu hesaptır. Hesap açılış limiti şeklinde durumlar söz mevzusu değildir ve paranızı ister günlük, ister aylık olarak vadeye bırakabilirsiniz. Paranızın kazancı günlük olarak hesabınıza yansır. e-Turuncu hesabın vermiş olduğu faiz oranı %23’tür. Ek olarak yeni müşterileri için 1 yıl süresince hoşgeldin faizi sunar. Eğer daha öncesi ING Bank ile e-Turuncu hesap kullanmadıysanız 1 yıl süresince %25 faiz oranı ile çalışmaya derhal şimdi başlayabilirsiniz.

3-) CEPTETEB Mevduat Hesabı Seçenekleri


CEPTETEB, TEB Bankasının sunmuş olduğu bir masrafsız bankacılık uygulamasıdır. Herhangi bir fizyolojik şubesi bulunmadığından müşterilerine oldukça güzel faiz oranları sunabiliyor. CEPTETEB hesabı açmak da oldukça kolay. İnternet üstünden bir biçim doldurmanız kafi. CEPTETEB’in faiz oranları ise;

 • CEPTETEB Hesap
  Bu hesap, CEPTETEB’in varsayılan hesabıdır. Hesap açmanız durumunda otomatik tanımlanacak ve hesabınızdaki para günlük otomatikman kıymet kazanacaktır. Bu sayede hiçbir ek işleme gerek kalmadan mevduat hesabı sahibi olabileceksiniz. Bu hesap ile 0 – 50.000 TL içinde %14’lük bir faiz oranı kazanacağınızı belirtebiliriz.
 • Vadeli Hesap
  Öteki hesabın yanı sıra, bu hesapta faiz oranları daha yüksektir. Sadece paranız bu hesapta minimum 32 gün kıymet kazanabiliyor ve 0 – 50.000 TL içinde kazanacağınız meblağ %23.50 oranında oluyor. 10.000 TL ile 32 gün içinde averaj 200 TL şeklinde bir sayı kazanacağınızı belirtebiliriz.

4-) QNB Finansbank Enpara Mevduat Hesabı Seçenekleri


Gene QNB Finansbank’ın bir bankacılık hizmeti olan Enpara’da da yüksek faiz elde etmeniz mümkün. %25’e varan faiz oranları ile Enpara’da bu biçim hesaplara yüksek faiz veren bankalardan. Hesap açmanız için web siteleri üstünden biçim doldurmanız kafi.

 • Mevduat Hesabı
  Mevduat hesabı yardımıyla Enpara’da birikimlerinizi günlük olarak da yapabilirsiniz. Günlük faiz mevzusunda en yüksek tutarı veren bankalardan birisi de ENPARA.COM’dur. Paranız günlük olarak %18.5 faiz kazanır. Ek olarak Ayın Enparalısı olmanız durumunda +%1 faiz de hesabınıza ilave edilerek %19.5’luk bir faiz elde ediyorsunuz. Enpara 500.000 TL üstüne ise 181 günde %25 faiz oranı sunuyor.

5-) DenizBank Mevduat Hesabı Seçenekleri


DenizBank’ın yeni sunmuş olduğu kampanyalardan birisi olan WEB Mevduat ile oldukça yüksek faizler kazanabilirsiniz. Hesap açabilmek için minimum 5.000 TL ve minimum 32 gün vade seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Öteki bankalara nazaran yüksek faiz oranından ve hoşgeldin faizinden yararlanmak istiyorsanız bu kriterler doğrultusunda hesap açabilirsiniz.

 • WEB Mevduat Hesabı
  Bu mevduat hesabı yardımıyla minimum 5.000 TL ile hesap açılışı yaparak, paranızın 32 gün süresince %24 kıymet kazanmasını sağlayabilirsiniz. DenizBank’ın vermiş olduğu faiz oranı %24’tür ve hoşgeldin faizi de geçerlidir.

Seçmiş olduğumuz bankaların faiz oranları yukarıdaki gibidir. Bu faiz oranları yardımıyla paranıza en fazlaca kıymet veren bankaları listelemeye çalıştık. Bu bilgiler bankaların resmi sitelerinden güncel olarak alınmış olup, devamlı güncel tutulmaktadır. Herhangi bir değişim görmüş olduğu taktirde güncellenecektir. Bunun yanı sıra öteki tüm bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarını da altta yer edinen tablodan inceleyebilirsiniz. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar listemiz.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar;

 

Banka Açılış Tutarı Faiz Oranı %
ING Bank Alt Limit Yok % 25
YapıKredi 1.000 TL % 26
DenizBank 5.000 TL % 24
Finansbank ENPARA 1.000 TL % 25
CEPTETEB Alt Limit Yok % 14
Akbank 1.500 TL % 19
Güvence Bankası 1.000 TL % 19

Tabloda yer edinen bankalar ve faiz oranları, yatıracağınız maximum tutarlar üstünden belirlenmiştir. Düşük tutarlar yatırmanız durumunda bu faiz oranlarının değişim gösterebileceğini unutmayınız. Vade süresinin uzaması ile birlikte yatıracağınız tutarında günlük getiri mevzusunda doğru orantılı bulunduğunu hatırlatmakta da yarar görüyoruz.

Vadeli Mevduat Hesabı Iyi mi Açılır?

Eğer hemen hemen bir vadeli mevduat hesabınız yoksa, bankaların şubelerini ziyaret ederek yeni bir hesap açılışı başvurusu yapabilirsiniz. Dakikalar içinde hesabınızı açarak işlemlere başlayacaktır. Bunun yanı sıra eğer hesap açmak istediğiniz bankada web bankacılığı kullanıyorsanız, web bankacılığına giriş yaparak hesaplarım menüsünden yeni hesap ilave ederek hesabınızı anında açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here