Ana sayfa Bankalar Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

573
0

Enpara Cebe Havale, Enpara Cepbank ve Enpara cebe para transferi yapmak hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer ediniyor. Enpara, bugün (15 Kasım 2017) getirmiş olduğu güncellemede, artık cepbank şu demek oluyor ki cebe havale işleminin kullanılabilir bulunduğunu duyurdu. iOS ve Androiduygulamalarında da iyileştirmelere giden Enpara, cebe havale hususi durumunu tüm kullanıcıları için etken etti. Peki Enpara CepBank Iyi mi Yapılır? Enpara Cebe Havale işlemi iyi mi yapılır?

Cebe Havale Nedir?

Cebe Havale, bir öteki adıyla da CepBank gene elektronik ortamlar üstünden meydana gelen bir para transferi işlemidir. Türkiye’de hizmet veren bankaların geneline bakıldığında cebe havale işlemi yapılabilir olarak görünüyor. Bu şekilde bir para aktarma işlemi gerçekleştirebilmeniz için sizin bankanızda bir web bankacılığınız, karşı tarafında bir cep telefonu numarası olması kafi. CepBank olarak da anılan cebe havale işlemlerinde bankanız sizden fazlaca minik miktarlarda belirlenen komisyonları talep edebilir. Averaj alındığında bu meblağ 2-3 TL civarındadır.

Enpara Cebe Havale Iyi mi Yapılır?

Eğer mobil uygulama üstünden işlem yapıyorsak;

Para Transferi bölümünden giriş yapıyoruz. Karşımıza IBAN girme alanı ve derhal altında da Cep Telefonuna Gönder olarak bir seçenek çıkıyor. Cep Telefonuna Gönder seçeneğini seçerek, karşı tarafın Cep Telefonu numarasını yazıyoruz. Yapacağıız gönderi işlemleri 1 gün içinde ATM’den kartsız olarak çekilmezse gönderdiğiniz tüm meblağ, çıkış meydana getirilen hesabınıza da iade edilir. Enpara,cep telefonu haricinde ek bir informasyon talep etmiyor. Yalnız cep telefonu numarası ile işlem yapabilirsiniz.

 

Karşı tarafa minimum 20 TL, en fazla 1.000 TL gönderim yapabilirsiniz. Bu tutarlar ATM‘den kartsız olarak çekilebilen limitlerdir. Bu limitlerin üstünde işlem yapmak mümkün değildir. Sadece parça parça 1000 + 1000 TL olarak 2 seferde işlem yapabilir, 2 ayrı referans numarası ile çekim yapılmasını sağlayabilirsiniz.Öteki bankalarda olduğu şeklinde de, yapacağınız aktarma sonucunda karşı tarafa bir SMS gidecektir. Bu SMS’de yer edinen referans kodu yada gizyazı ile karşı taraf parasını ATM’den kartsız olarak fazlaca kolay bir halde çekebilir. Söylediğimiz şeklinde eğer çekim yapılmazsa para size iade olur. 

Bu işlem yeni bir işlem olduğundan de, şimdilik bir tek Enpara Mobil Uygulaması üstünden yapılabiliyor. Kısa sürede gelecek olan güncelleme ile birlikte web sitesi üstünden de kullanılabilir durumda olacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here