Ana sayfa Bankalar Ertelemeli Kredi Veren Bankalar (3-6 Ay Ertelemeli)

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar (3-6 Ay Ertelemeli)

573
0

Ertelemeli kredi veren bankalar var mıdır? Ertelemeli gereksinim kredisi veren bankalar hangileridir? 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ve 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar hakkında bilgiler yazımızın devamında yer ediniyor. Hayatta yaşadığımız ekonomik gelişmeler, acil nakit gereksinimlerini da bununla beraber getirebiliyor. Acil nakit gereksinimlerimiz için de aklımıza ilk gelen kuruluşlar finans kuruluşları, kısaca bankalar oluyor. Sadece bazı durumlarda kredi ödemelerinde güçlük yaşamamak için extra talepler de bununla beraber gelebiliyor. Mesela kredi ihtiyacınız olduğu dönemde bankalardan kredi kullanıp anında ödeme yapmak istemiyor olabilirsiniz. Bu benzer biçimde durumlarda da imdadımıza ertelemeli krediler yetişiyor. Peki nedir bu ertelemeli krediler, ertelemeli gereksinim kredisi veren bankalar hangileridir?

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli Krediler, bankalardan alınan kredilerin taksitlerinde yapılacak olan erteleme anlamına gelmektedir. Kredi çektikten sonrasında yapılacak olan taksit ödemelerinin daha ileri bir tarihe ayarlanması ve kredinin bu şekilde kullandırılması işlemine ertelemeli kredi adı verilmektedir. Düzgüsel banka kredilerinde kredi çektikten 1 ay sonrasında taksit ödemeleri de başlayacaktır. Mesela 1 Haziran tarihinde çekmiş olduğunuz bir kredinin ilk taksit ödemesi takibindeki 1 Temmuztarihinde olacaktır. Banka çalışanları ile yapacağınız durumlarda bu taksit zamanı artı 10 eksi 10 gün olarak değişiklik de izah edebilir.

 

Kredi taksitlerinin ertelenmesi ödemeleriniz için de oldukça kolaylık sağlayacağı için, bankalar tarafındaki sicilinizin de gelişmesine destek olacaktır. Sadece genel olarak bakıldığında da bankaların kredi taksitlerini maksimum olarak 3 ay erteleme yaptığını söylemek doğru olur. Peki bu krediler iyi mi kullanılır? Bu kredileri kullanmak için ne gerekir?

Ertelemeli Kredi Vade Tarihleri Iyi mi Belirlenir?

BDDK tarafınca belirlenen maksimum kredi vadesi gereksinim ve taşıt kredileri için 48 aydır. 48 ayın üstünde bireysel kredi kullanmanız yasalar gereği mümkün değildir. 3 ay ertelemeli bir kredidüşünüldüğünde ise bu durumda bir düzenleme gerekiyor. Mesela 3 ay ertelemeli 48 ay vadeli bir kredi çektiğinizde bu kredinin son bulması 51 ayı bulacağı için bu yasal olarak mümkün olmayan bir durumdur. Bunun için kredi vadesi müracaat aşamasında 45 aya çekilecek ve 3 ay erteleme ile birlikte 48 ayda tamamlanması sağlanacaktır. Bunun haricinde vadelerin esnemesi mümkün değildir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Eğer siz de ertelemeli bir kredi kullanmak istiyorsanız, altta listeleyeceğimiz bankaları tercih ederek kendinize en uygun faiz ve vade oranları ile 3 ve 6 ay ertelemeli gereksinim kredisi kullanabilirsiniz. Peki ertelemeli gereksinim kredisi veren bankalar hangileridir?

AKBANK Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

 

Akbank güvencesi ile siz de 3 ay ertelemeli gereksinim kredisi sahibi olabilirsiniz. Akbank, öteki bankalara nazaran uygun faiz seçenekleri ve kredi notuna bakılırsa faiz kriterleri ile oldukça avantajlı bir banka haline geliyor. Eğer Akbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisine başvurmak istiyorsanız birebir banka çalışanları ile görüşmeli ve şubelere giderek müracaat yapmalısınız. Akbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ise %1,71 – %1,84 içinde değişim göstermektedir. Kredi notunuza bakılırsa değişik faiz ve vade oranları da uygulanabilir.


QNB Finansbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 ay ertelemeli gereksinim kredisi veren bir öteki banka da QNB Finansbank‘tır. Finansbank, yönetim değişikliğinden beri yapmış olduğu çeşitli kampanyalar ile müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmış bir bankadır. Bu kampanyalardan birisi de 3 ay ertelemeli gereksinim kredisidir. Ek olarak QNB Finansbank ile yapacağınız ertelemeli kredi başvurusu oldukça kolaydır ve yalnız SMS ile de yapılabilir. Telefonunuzdan TC Kimlik numaranızı yazarak 5030’a SMS gönderebilir ve kredinizin sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Sadece kredinizi ertelemeli olarak kullanmak istiyorsanız da QNB Finansbank şubelerini ziyaret etmeli ve birebir müracaat yapmalısınız. Finansbank’ın ertelemeli kredi faiz oranları %1,66seviyesinden başlayıp, müşteriye bakılırsa değişim gösterebilmektedir.


Türkiye İş Bankası Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası, tüm müşterilerine olmamakla birlikte ertelemeli gereksinim kredisi veren bankalardandır. Hususi bir müracaat mekanizması çalıştıran İş Bankası’ndan ertelemeli gereksinim kredisi kullanabilmek için birebir şubeleri ziyaret etmeli ve banka çalışanları ile kampanya hakkında detaylı bir görüşme sağlamalısınız. İş Bankasının ertelemeli kredi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %2.60 seviyelerindedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Normal olarak üstte verdiğimiz bankalardan hariç öteki bankalar da 3 ay ertelemeli kredi verebiliyor. Bu bankaların başlangıcında ise Güvence Bankası, Ziraat Bankası, ING Bank ve YapıKredi benzer biçimde bankalar gelmektedir. Bu bankaların kampanya süreleri ve faiz oranları devamlı güncellendiği için resmi bir data elde edilememiştir. Bu sebeple bu bankalardan 3 ay ertelemeli kredi kullanmak isteyen kişilerin birebir bankalar ile görüşmesi icap ettiğini hatırlatmakta yarar var. Sadece tüm bankalarda da 3 ay ertelemeli gereksinim kredisi kullanabilmek için bankaların şubelerine birebir müracaatyapılması gerekmektedir.

Mevcut Kredinin Taksitleri Ertelenir Mi?

 

Normal olarak mevcut kredinizin taksitlerini ertelemek mümkündür sadece bu işlem zannedildiği kadar da kolay bir işlem değildir. Eğer kredi ödemelerinizde belirli bir gecikme var ise aslına bakarsan bu banka tarafınca farkedilerek tarafınıza bildirilir. Bunun haricinde ödeme yapamayacağınızı biliyor ve taksit ertelemekistiyorsanız direkt olarak banka çalışanları ile görüşmelisiniz. Sadece çekmiş olduğunuz krediyi bundan sonrasında tertipli olarak ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız geri kalan tutarın tamamını yapılandırarak yeniden bir taksitlendirme talep edebilirsiniz. Bununla ilgili olarak da kredi yapılandırma adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Ertelemeli gereksinim kredisi hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Aklınıza takılan tüm soruları alt bölümde yer edinen yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here