Ana sayfa Bankalar Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar 2019 (Hızlı Onay)

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar 2019 (Hızlı Onay)

670
0

Eski mahkumlara kredi veren bankalar, eski mahkuma kredi veren bankalar, eski mahkumlar kredi kullanabilir mi? Eski hükümlülere kredi veren bankalar ve süratli onay alma taktikleri yazımızın devamında yer ediniyor. Çeşitli sebeplerden cezaevine girmiş ve daha sonrasında tahliye olarak hayata tutunmaya çalışan bireyler, ilk olarak kendi işini oluşturmak için bazı arayışlara girebiliyor. Bunların en başlangıcında ise nakit gereksinimlerini karşılayabilmek için banka kredilerine başvurmak ve iş yeri sahibi olabilmek için kafi finansmana ulaşmak geliyor. Peki cezaevinden yeni çıkmış mahkumlara kredi veren bankalar var mıdır? Eski mahkumlara kredi veren bankalar hangileridir? Eski hükümlülere kredi veren bankalar hakkında bilgiler yazımızın devamında.

Eski Hükümlülere Kredi Veren Bankalar 2019

Cezaevinden yeni çıkmış yada şartlı tahliye olarak denetimli serbestlik kapsamında salıverilen bireyler, hayatlarına devam edebilmek için bir uğraş bir iş arayışına girebilirler. Sabıka kayıtlarının bulunması sebebiyle de iş bulmaları düzgüsel bireylere gore daha düşük olduğundan öncelikli arayışları kendi işlerini kurabilmek olmuştur. Durum bu şekilde olunca da ilk akla gelen sual hükümlülere kredi veren bankalar var mıdır olacaktır.

 

Cezasının durumuna ve işlediği suçun durumuna gore çeşitli hesaplamalar sonucu bazı bireyler denetimli serbestlik yasasından faydalanarak çeşitli sektörlerde işlere sokulur. Açık cezaevlerindeki bireyler bu şekilde değerlendirilir ve belirli ücretler karşılığında belirlenen günlerde devlet adına çalışırlar. Örnek vermek gerekirse bir adliyenin çay ocağı, bir devlet dairesinin temizlik alanındaki işleri yada hademelik şeklinde görevler verilerek bu bireylerin tekrardan eski hayatlarına adapte olması sağlanır. Normal olarak bu süre belirli bir süre olduğundan, süre bitiminde kişiler kendi işlerini oluşturmak için bazı adımlar atmaya çalışır. Peki mahkumlara kredi veren bankalar var mıdır?

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Denetimli serbestlik ve şartlı tahliye kapsamında salıverilen ve hayata adapte olabilmesi için çeşitli sektörlerde işe başlatılan mahkumlar, daha sonrasında iş hayatına adım atabilirler. Bankalardan ilkin devletin de destek verdiği mahkumlar, İşkur’un Eski Hükümlülere Bağışlama kredi kapsamından faydalanabilir ve bu bağışlama kredi yardımıyla iş hayatlarına kendi iş yerini kurarak adım atabilirler. Sadece bu data şuan için hemen hemen hayata geçirilmiş olmasa da, oldukca kısa süre içinde hayata geçirileceği mevzusunda data verebiliriz.

Eğer bankalardan kredi kullanarak kendi iş yerinizi oluşturmak istiyorsanız da, ilk olarak sicilinizin muntazam olması icap ettiğini söyleyebiliriz. Keza mahkumlara hususi kredi kampanyası sunan bir banka bulunmadığını söylemek de doğru olacaktır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda mahkumlar için hususi bir banka kredisi desteği bulunmasa da, sicili muntazam olan bireylerin bankalardan sıkıntısız bir halde kredi kullanabildiğini söyleyebiliriz. Sadece denetimli serbestlik süresince yeniden yeni bir suça karışmamanız, bankalar arası sicilinizi tertipli tutmanız ve cezaevine düşürecek etkilerden uzak durmalısınız. Denetimli serbestlik ve hükümlülere bağışlama kredi girişiminin aslolan amacı da bu fertleri cezaevlerinden uzak tutmaktır.

İşkur Eski Mahkumlara Bağışlama Kredi 2019 Kampanyası

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz şeklinde, eski mahkumlara kredi veren hususi banka kampanyaları bulunmuyor. Sadece eski mahkumları tekrardan hayata döndürmek ve iş hayatında başarı elde ederek kabahat işlemekten uzak tutmak amacıyla devletin yapmış olduğu bazı girişimler bulunuyor. Bu girişimlerin genel amacı ve temeli projelerden oluştuğu için ilk olarak projelerhazırlamak durumunda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Eski Hükümlülere Bağışlama Projeleri;

  • Eski hükümlüler için mesleki eğitim projeleri,
  • İş bulmalarını kolaylaştırmak için teknoloji projeleri,
  • İşe başladıktan sonrasında uyum sağlamak için lüzumlu projeler,
  • İş yerinizi açabilmeniz için lüzumlu destek projeleri,

belli başlı projelerdendir. Bu projeler çoğu zaman hakkaniyet bakanlığı denetiminde gerçekleştirilip, gene aynı denetim altında tamamlanır. Projeden kasıt, daha oldukca eğitim tarzında geçeceğinden, bu projelere yaptığınız katılımlar sonrası da bir Uygulamalı Eğitim Sertifikası elde edeceksiniz. Bu sertifika, Bağışlama Krediye başvurmak için lüzumlu bir belgedir. Eski hükümlülere bağışlama kredi başvurusu yapmak için sizden daha başka bazı belgeler de talep edilecektir.

Eski Hükümlülere Bağışlama Kredi 50.000 TL Lüzumlu Evraklar

Eski hükümlülere bağışlama kredi veren devlet, Hakkaniyet Bakanlığı denetimi altında yürütülen girişimler yardımıyla 50.000 TL’ye kadar bağışlama kredi sağlamakta. Eski hükümlülerin istihdamı ve tekrardan iş hayatına atılmaları amacıyla desteklenen bu girişime kayıt olmanız için lüzumlu belgeler şunlar;

  • Müracaat ve talep dilekçesi,
  • Proje ile ilgili müracaat formu,
  • Kimliğinizin fotokopisi,
  • Oluşturmak istediğiniz iş koluna ilişik bir mezuniyet belgesi, yetki belgesi,
  • Tüm bu destekleri alabilmek için gerçekleştirmeniz ihtiyaç duyulan projelere katılım sağladığınızı ve eğitim aldığınızı gösteren Uygulamalı Eğitim Sertifikası.

Tüm bu belgeler tamamlandığında, 50.000 TL bağışlama krediye başvurmanız için herhangi bir engel kalmıyor. Gerek bulunduğunuz ilin İşkur müdürlüklerinden, gerek işkur web sitesi üstünden müracaat tarihleri ve bilgileri hakkında data alabilir, krediye başvurmak istiyorsanız ilk olarak kurslara katılım sağlamalısınız.

Hükümlülere Bağışlama Kredi 2019 Ne Kadardır?

Hakkaniyet Bakanlığı tarafınca 2019 senesinde belirlenen bağışlama kredi tutarı, kurum maliyetleri için asgari ücret üstünden belirlenmektedir. Asgari ücretin brüt tutarı üstünden 15 katına denk gelecek şekilde hesaplama yapılarak belirlenen bu bağışlama kredi, asgari ücretin artış göstermesi ile birlikte daha da artacaktır. 2019 güncel asgari ücretin brüt tutarı ise 2.558 TL’dir. Buradan yola çıkarak da averaj olarak 15 katına denk gelen 38.000 TL’lik kurum desteğini alabileceğinizi söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here