Ana sayfa Bankalar Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim?

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim?

900
0

Bankadan kredi çekebilmenin temel koşulları içinde, müracaat sahibinin gelir belgesini beyan edebilmesi de yer almıştır. Şundan dolayı finans kurumları bu şekilde kendilerini güvence altına almayı hedeflemektedir.

Gelir belgesi olan tüketiciler, bankalar için ödemelerini tertipli yapabilecek alan kişi ya da ödemenin alternatif yöntemlerle temin edilebileceği müşteridir. Sadece finans kurumları arasındaki rekabet en üst seviyeye çıktıkça tüketicilere verilen kredi imkânları genişletilmeye başladı.

O şekilde ki bu rekabet ortamda gelir belgesi bulunmayan ev hanımları da, ister kişisel gereksinimleri isterlerse de ev harcamaları için kredi başvurusunda bulunabilir bir hale geldi. Bu yüzden yazımız içinde ev hanımlarının çoğunlukla merak ettikleri soruları yanıtlayarak, ev hanımlarına kredi veren bankalardan bahsedeceğiz…

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Gelir belgeleyemeyen ev hanımlarının en temel sorusu kredi çekebilir miyim? Bankalar artık çalışmayan bireylere de finansman sağlamış olduğu için ev hanımı olarak kredi kullanabilirsiniz.

Krediyi kullanabilmeniz için bankanın talep etmiş olduğu öteki koşulları sağlamanız yeterlidir. Kurum, öncelikli olarak kredinizi notunuzu değerlendirmeye alacağı için kredi notunuzun yüksek olması başvurunuzun onaylanmasını sağlayacak olan ilk kriterdir diyebiliriz.

Kredi notu, her müşterinin şahsına ilişkin oluşturulan daha önceki kullandığı kredi ya da kredi kartı benzer biçimde ürünlere bakılarak hesaplanan bir referans puanıdır. Kısa ifadesi ile bankalara olan ödeme performansınızın değerlendirilmesi diyebiliriz.

Ev Hanımıyım Kredi Çekmek İstiyorum

Çalışmıyor ve ev hanımı olarak kredi çekmek istiyorsunuz. Bu durumda ilk yapmanız ihtiyaç duyulan kredi notunuzu öğrenmek olmalıdır.

Şundan dolayı notunuz 1500 ve üstünde bir seviyede ise büyük olasılıkla kredi kullanabilirsiniz. Bilhassa ödemelerinde duyarlı bir müşteriyseniz, bankalara itimat sinyali vereceğiniz için rahat kredi alabilirsiniz. Kredi notunu etkileyen öteki hususlar ise mevcut borç bakiyeniz ve finansal varlıklarınızdır. Bkz: Kredi Notu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu yüzden ev hanımı olsanız dahi ek bir geliriniz var ise, belgeleyemediğiniz bir kazanç elde ediyorsanız, birikim ya da yatırım hesabınız var ise, finansal durumunda olumsuzluk olmayan bir kefiliniz(Kefilsiz Kredi) mevcutsa ya da ipotek ettirebileceğiniz konut, arsa, arazi benzer biçimde bir gayrimenkulün sahibi iseniz kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren 3 Banka

Yukarıda bahsedilen koşullardan bir ya da birkaçına haiz olmanız, yapacağınız kredi başvurusunun pozitif yönde sonuçlanmasını elde edecektir.

Sadece kredi başvurusu yaparken de davranışlarında ölçülü yaklaşmanız ihtiyaç duyulan kriterler bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankaların ev hanımlarına hususi oluşturdukları kredi ürünleri için belirledikleri faiz oranlarıdır.

İkincisi ise belgelenebilir bir geliriniz olmadığı için yüksek meblağlarda kredi başvurusu yapmamanızdır. Aşağıda sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda ev hanımlarına kredi veren 3 banka yer almıştır.

Bu bankaların emek verme politikalarını ve çalışmayan kişiler için oluşturdukları kredi ürünlerini inceleyerek, size en uygun krediye müracaat yapabilirsiniz…

Ek olarak Bkz: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Güvence Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Güvence Bankası gereksinim kredileri kapsamında ev hanımlarının gereksinimlerini karşılayabilmeleri için kredi kullandırmaktadır.

Bu mevzuda finansman sağlanan gereksinimler; ev satın alma, evin gereksinimlerini yok etme, ikinci el ya da sıfır otomobil alma ve kısa süreli minik meblağlardır. Sıralanan gereksinimler için finansman desteği lazımsa Güvence Bankası gereksinim kredisi ürününe başvurabilirsiniz.

Başvurunuzu yapmak için kullanabileceğiniz kanallar web bankacılığı ile şubelerdir. İnternet bankacılığı yardımıyla mobil şubeden ve web şubesinden meydana getirilen başvurularda üst limit 25 bin TL olarak belirlenmiştir.

Ev hanımlarına gereksinim kredisi kategorisinde finansman sağlandığı için maksimum 48 ay vadeyapılabilmektedir.

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

QNB Finansbank ev hanımlarının gereksinimlerini karşılayabilmeleri adına %1,18’den başlamış olan faizlerle 48 ay vadeli kredi vermektedir.

Kredinin kullanım miktarı minimum 1 bin TL, en fazla ise 30 bin TL olabilmektedir. Müracaat için şubeden ya da web şubesinden lüzumlu müracaat formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz.

Krediniz değerlendirildikten sonrasında başvurunuzun durumu tarafınıza iletilir. Eğer yukarıda sıralanan kriterlerden birini ya da birkaçını sağlıyorsanız, krediyi alabilmeniz daha kolay olacaktır.

Başvurunuza onay verilmesi anında kullanmak istediğiniz limit hesabınıza yatırılır.

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi

Odeabank’ta ev hanımlarına kredi veren bankalardandır. Değişik ihtiyaçlara gore değişen vade, faiz ve kredi miktarı imkânı sunan Odeabank, ev hanımlarına Nakit Hazır kampanyası ile kredi kullandırmaktadır.

Bir tek 75 yaşına kadar olan bireylere verilen bu kredi türünde maksimum vade 48 ay yapılabilmektedir. Faiz oranları ise başta da belirttiğimiz benzer biçimde değişmektedir.

48 ay vadeli 3 bin TL kredi kullanılmasına yüzde 1,29 faiz oranı uygulanırken, 10 bin TL kredi için yüzde 1,39 faiz oranı istenebilir. Bankanın güncel faiz oranları için şubelerden yardım alabilirsiniz.

Başvurularınızı web sayfası üstünden ya da şubelerden iletebilirsiniz. Odeabank alan kişi olanlar kredilerinin onaylanması durumunda şubeye gitmeden İnternet Şube, Mobil Şube ya da alan kişi hizmetleri vesilesiyle kullanılan miktarı kolaylık vadesiz hesaplarına aktarabiliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here