Ana sayfa Bankalar Ev Hanımlarına Özel Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Özel Kredi Kartı

609
0

Evlerimizin günlük gereksinimleri ev hanımları tarafınca karşılanır. Haliyle ev hanımlarımızın da belirli zamanlarda maddi ihtiyacı, acil maddi ihtiyacı olabiliyor. Bu şeklinde durumlarda kredi kartı kullanma eksikliği hisseden ev hanımlarımız için hazırlamış olduğumuz makalemizde ev hanımları için kredi kartı iyi mi alınır bundan bahsedeceğiz.

Ev Hanımlarına Hususi Kredi Kartı

Bankalar eskiden müşterilerine daha geniş imkanlar dahilinde kredi ve kredi kartı sunabiliyorken, devletin yapmış olduğu son yasal düzenleme ile bu durum birazcık değişti. Artık banka müşterilerinin sicili ne kadar iyi olursa olsun, kredi kartı almaları hususunda bazı engellemeler ve yasal düzenlemeler getirildi. Kısacası vatandaşların kredi kartı alabilmesi ve kullanabilmesi eskiye nazaran birazcık daha zorlaştı diyebiliriz. Sadece bazı bankalar sicilin kafi görüldüğü durumlarda müşterilerine kredi kartı sağlayabiliyor. Şu demek oluyor ki ev hanımlarımızın da bankalardan kredi kartıalabileceğini söylememiz doğru olur.

Kredi Notu Mühim Etkenlerden Biri

Tahmin edebileceğiniz suretiyle, bankalardan kredi kartı alabilmeniz için daha ilkin bankalarda çalışmış olmanız ve sicilinizde herhangi bir olumsuzluk olmaması en mühim etkenlerden birisi. Eğer ev hanımı iseniz ve kredi notunuz yüksek yada kafi ise kredi kartı almanıza herhangi bir engel yoktur. Örnek vermek gerekirse, o an sigortalı bir işte çalışmıyorsanız bile bir tek kredi notunuzun yüksek olması sebebiyle bankanın kredi kartınıza onay verebilmesi için etkili olacaktır. Sadece kredi notu bakımından riskli grupta yer edinen ev hanımlarımızın ise kredi kartı almalarında bir ekip engeller ortaya çıkabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Nerede ise tüm bankaların, ev hanımlarına kredi kartı sağladığını belirtebiliriz. Fakat yazımızın başlangıcında da bahsettiğimiz şeklinde, gelen yasal düzenleme ile tek problem kredi kartlarının limitleri ve aylık ödemelerdeki risk durumu olabiliyor. Sadece bu durumda engel teşkil edecek kadar büyük bir problem değil. Kredi kartı almak isteyen ev hanımlarımız en güvence olarak şu bankalara başvuruda bulunabilir: Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Akbank, TEB, Aktifbank, Adabank, Türkiye İş Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Kartının Limiti Ne Kadar Olur?

Bu durum yukarıda bahsettiğimiz kriterlere nazaran büyük değişimler izah edebilir. Sadece averaj kredi değerlerine haiz olan bir ev hanımı 1.500 TL şeklinde bir kredi kartı limiti alabilir. Dediğimiz şeklinde, bu durum kredi notunuza nazaran değişebilir. 1.500 TL ile başlamış olan kart limitiniz, ödemelerinizin de tertipli olması durumunda otomatikman banka tarafınca yükseltilebilir. Kartlarınızda ödemelerinizi geciktirmemeniz limit yükselişinde büyük rol oynar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here