Ana sayfa Bankalar Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

730
0

Konut satın almak için birikmiş mevduatınız yoksa konutun değerinin hepsini kredi alabilirsiniz. Bu mevzuda sizlere evin tamamına kredi veren bankalar destek olacaktır. Bilhassa yüzde yüz mortgage kampanyaları olan bankalara müracaat yaparak, gayrimenkulün tamamına kredi alabilirsiniz.

Düzgüsel şartlarda konut kredisi hesaplama işlemi şu şekilde seyreder: Satın almak istediğiniz eve eksper gönderilir ve evin incelenmesi talep edilir. Eksper incelemelerini bitirdikten sonrasında evin niteliği ve piyasa fiyat koşullarına nazaran bir kıymet biçer.

Banka belirlenen değerin, emek harcama politikası gereğince yüzde 75’i ya da yüzde 80’i kadar kredi verir. Sadece sizin geri kalan %20-%25’lik kısım için asla paranız yoksa evin tamamına kredi ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Iyi mi Çekilir?

Evin tamamına kredi alabilmek için uygulayabileceğiniz 5 değişik yöntem bulunmaktadır.

  1. Bunlardan ilki direkt olarak evin hepsi için kredi kullanmanıza müsaade eden finans kurumlarına müracaat yapmaktır.
  2. İkincisi; konutun eksper kıymetini yüksek göstererek, satın almak istediğiniz ev için yüzde yüz mortgage kredisi kullanmaktır.
  3. Üçüncü yöntem konut kredisinin karşılamadığı %20-%25’lik kısım için gereksinim kredisi çekebilirsiniz.
  4. Öteki bir alternatif ise adınıza kayıtlı ikinci bir gayrimenkulünüz var ise ipotek altına aldırarak ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz.
  5. Son olarak başka bir gayrimenkulünüz yoksa ve peşinat için gereksinim kredisi de kullanamadıysanız, vasıta ipotekli gereksinim kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Alma Şartları

Bankaların yüzde yüz mortgage kredilerini incelediğimiz genel olarak müracaat sahibinin kendine, aile fertlerinden birine ya da üçüncü bir kişiye ilişkin konut ipoteği koşulu arandığı görülmektedir.

Ek olarak evin tamamına kredi alma şartları içinde çoğu zaman tüketicinin kredi siciline bağlı olarak kefil ya da ek teminatta istenebiliyor. Bankaların kredi kullandırma politikalarına nazaran hangi koşulların sağlanmasını talep ettiklerini alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Vatanımızda faaliyette olan hususi sermayeli birçok banka ve kamu finans kurumları, hiçbir peşinat talep etmeden konut kredisi vermektedir. Bundan dolayı elinizde asla birikmişiniz olmasa dahi evin tamamına kredi veren bankalara başvurarak konut sahibi olabilirsiniz.

Üstelik uzun vadeli ödemeler yardımıyla aylık bütçenizi sıkmadan kira öder şeklinde aldığınız finansmanı geri ödeyebilirsiniz. Bunun için evin tamamına kredi kullandıran hususi ya da devlet bankalarına müracaat etmeniz kafi olacaktır.

Ziraat Bankası Evin Tamamına Kredi

Ziraat Bankası çeşitli konut kredisi kampanyalarıyla, ürün portföyü en geniş olan bankalardan biridir. Kurumun 120 ay vadeli yılda ya da 6 ayda bir ödemeli ziraatçi kredisi, dosya masrafsız konut kredisi ve inşaat tamamlama kredisi şeklinde pek fazlaca ürünü mevcuttur.

Sadece Ziraat Bankası evin tamamına kredi kapsamında hususi olarak hazırlanmış bir paket bulunmamaktadır. Bundan dolayı Ziraat’tan peşinatsız finansman alabilmenin yöntemi ipotek destekli konut kredisine başvurmaktır.

Vakıfbank Evin Tamamına Kredi

Vakıfbank evin tamamına kredi vermemekte ve SPK lisanslı şirketlerin satın almak istediğiniz konut için belirleyeceği ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredilendirme yapmaktadır.

Bankanın konut kredisi kullandırma sınırına bağlı olarak geri kalan yüzde 20’lik kısım için gereksinim kredisi çekebilirsiniz. Kurum, ev kredilerinde maksimum 240 aya kadar gereksinim kredilerinde ise 48 aya kadar vadelendirme yapmaktadır.

Halkbank Evin Tamamına Kredi

Halk Bankası Hesaplı Evim, Canım Evim ve Dost Konut Kredisi isminde 3 değişik kampanyası ile ev sahibi olmak isteyenlere destek olmaktadır. Halkbank evin tamamına kredi kullanmak için ekspertiz kıymetini yüksek izah edebilirsiniz.

Güvence Bankası Evin Tamamına Kredi

Satın alacağı ev için peşinat ödemek istemeyen tüketicilere, Güvence Bankası evin tamamına kredivermektedir. Bilhassa yeni evlenen çiftler, ikinci evini almak isteyen kişiler ve iş hayatına yeni süregelen genç profesyoneller için uygun olan bu kredi cazip faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Finansman TL cinsinden kullanılabilmekte olup, satın alan tercihine nazaran 240 aya kadar vade talep edebilmektedir. Ek olarak Güvence’nin mortgage kredisinde durağan(durgun) faiz uygulanmamakta, faiz tipini değişken ya da durağan(durgun) olarak satın alan belirleyebilmektedir.

İş Bankası Evin Tamamına Kredi

İş Bankası konut kredisi ürünü için başvuruda bulunan tüketiciler ön değerlendirilmeye alınmakta ve peşinden satın alınmak istenen konutun ekspertiz kıymeti belirlenmektedir.

Banka, ekspertiz sonucunu aldıktan sonrasında kredilendirme için sizinle iletişime geçmektedir. İş Bankası evin tamamına kredi sürecini başlatabilmek için kurumun dijital platformları üstünden ya da şubelerinden müracaat yapabilirsiniz.

Akbank Evin Tamamına Kredi

Kira öder şeklinde ev sahibi olmak isteyenlere Akbank evin tamamına kredi vermektedir. Bunun karşılığında da müracaat icra eden kişinin adına ya da aile fertlerinden biri yada 3.bir şahsın adına kayıtlı evi ipotek altına almaktadır.

Lüzumlu şartları elde eden ve konut kredisi evraklarını eksiksiz teslim edenler, “Web’den konut kredisi” butonu vasıtasıyla yada bankanın şubeleri ile başvuruda bulunabilirler.

Denizbank Evin Tamamına Kredi

Denizbank evin tamamına kredi ürünü ile ister oturmak amacıyla, isterseniz de yatırım kapsamında konut sahibi olabilirsiniz. Banka, “Teminatı fazlaca, peşinatı yok” sloganı ile tanıttığını ürününü yüzde 0.89’dan süregelen faiz oranlarıyla sunmaktadır.

Ek olarak 300 aya kadar da vadelendirme yapılabilmektedir. 3.şahsa ilişkin konut teminatı verenler içinse maksimum 36 ay vadeli bireysel finansman kredisi kullandırılabilmektedir. Yalnız gerçek kişilerin yararlanabildiği bu kampanya, tüzel kişilikler için geçerli değildir.

QNB FinansbankEvin Tamamına Kredi

Finansbank, konut kredisi kapsamında güncel olarak 6 değişik kampanyadan müşterilerini yararlandırmaktadır.

QNB Finansbank evin tamamına kredi ürününden faydalanarak peşinatsız ev sahibi olmak isteyen bireyler, bankanın en yakın şubesine giderek ya da 0850 222 0 900 numaralı satın alan hizmetlerinden detaylı informasyon alabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here