Ana sayfa Bankalar Evlilik Kredisi Nedir?

Evlilik Kredisi Nedir?

615
0

Düğün yapmış olup bir yuva sahibi olmak her insanın ortak hayalidir. Sadece günümüz şartlarında düğün yapmak da ciddi maddi birikimler gerektirebiliyor. Bu imkanları karşılamakta zorluk çeken tüm bireylerimiz için bankalar hususi bir kredi sunuyor; Evlilik Kredisi! Peki bu evlilik kredisi nedir? Bu krediyi kimler alabilir?

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen, düğün yapmak isteyen ve maddi imkanları kafi olmayan müşterilerine bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde evlilik kredileri ve düğün kredileri şeklinde paketlerde kredi kampanyaları sunabiliyor. Sadece bu durumda da her evlenen kişinin ve her düğün yapmak isteyen kişinin kredisi onaylanacak anlamına da gelmiyor.

Bankalar tarafınca düğün harcamalarını karşılayamayan bireylere verilen kredilere düğün kredisiadı da verilebilir. Bu kredilerde evlenecek olan çiftlerin düğünbalayıeşya ve öteki harcamalarınıkarşılamasında destek olabilmek hedeflenir.

Bu Krediyi Kimler Kullanabilir?

Evlilik kredilerinin, düzgüsel gerekseme kredilerinden herhangi bir farkı yoktur. Bankalar evlenecek olan müşterilerine evlilik kredileri adı altında gerekseme kredisi düzenlemiş ve bunu sunmaktadır. Doğrusu aslına bakarsak kullanacağınız kredi bir gerekseme kredisidir sadece kampanyadan yalnız evlenecek olan çiftler faydalandırılır.

İhtiyaç Kredilerinde olduğu şeklinde bu kredide de düzgüsel şartlar aranmaktadır. Düzgüsel bir kredi başvurusu yapar şeklinde müracaat yapabilirsiniz. Iyi mi müracaat yapacağınızı bilmiyorsanız da Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır? isminde makalemizi okuyarak yardım alabilirsiniz.

Evlilik Kredilerinin genel mantığı bu şekildedir. Sadece yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz şeklinde adına bakarak tüm evlenen çiftlerin kredisi onaylanacak anlamına gelmiyor. Müracaatda lüzumlu evrakları tamamlamanız durumunda başvurunuz detaylı olarak incelenir ve kredi kullanamaya uygun görülür herhangi bir engeliniz bulunmazsa krediniz onaylanır. Kredi notunuz da bu aşamada mühim etkenlerden birisidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here