Ana sayfa Bankalar Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

628
0

Düğün kredisi veren bankalar, evlilik kredisi veren bankalar, evlilik kredisi iyi mi alınır, 2020 evlilik düğün kredisi hakkında bilgiler yazımızın devamında yer ediniyor. Düğün kredisi veren bankalar, bu krediyi evlilik kredisi olarak da tanıtmaktadır. Evlilik yolunda ilerleyen çiftler için, harcamalarını karşılamak adına verilen kredi imkânıdır. Bankalar evlilik kredisini gereksinim kredileri kategorisinde nitelendirmektedirler. Yalnız bankaların değil devletinde evlenmek isteyen çiftler için evlilik kredisi bulunmaktadır. Bu yazımızda ise sizlere hem evlilik kredisi veren bankalar, hem de devlet destekli evlilik kredileri hakkında bilgiler vereceğiz. Peki evlilik kredisi veren bankalar hangileridir? 

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen, düğün yapmak isteyen ve maddi imkanları kafi olmayan müşterilerine bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde evlilik kredileri ve düğün kredileri şeklinde paketlerde kredi kampanyaları sunabiliyor. Sadece bu durumda da her evlenen kişinin ve her düğün yapmak isteyen kişinin kredisi onaylanacak anlamına da gelmiyor. Bu şeklinde durumlarda acil onaylı bir krediye ihtiyacınız var ise, daha fazlaca devlet destekli evlilik kredileri hakkında informasyon almalısınız.

 

Bankalar tarafınca düğün harcamalarını karşılayamayan bireylere verilen kredilere düğün kredisi adı da verilebilir. Bu kredilerde evlenecek olan çiftlerin düğünbalayıeşya ve öteki harcamalarını karşılamasında destek olabilmek hedeflenir. Şimdi gelelim bu desteklerin nereden, hangi bankalardan alındığına.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devletin evlenen çiftlere sunmuş olduğu avantajlar doğrultusunda düzenlenmiş kredi imkânıdır. Devlet destekli evlilik kredisi hakkına haiz olmak için lüzumlu şartlar mevcuttur. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı tarafınca sunulan kredi için lüzumlu şartlar;

 • Minimum 18 yaşlarında olmaları, en fazlaca ise 24 yaşlarında olmaları gerekmektedir. Bu koşul üniversite mezunları için en fazlaca 26 olarak değiştirilmiştir.
 • Sicilinin temiz olması, herhangi bir ağır kabahat bulunmaması gerekmektedir.
 • Maddi imkânsızlığı anlatacak özellikte komisyon belirlenmelidir.
 • Çiftlerin daha ilkin evlenmemiş olmaları gerekmektedir.

Şartlara uyum sağlanıldığı takdirde Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığına evlilik kredisi için başvuruda bulunulabilir. Devlet destekli evlilik kredisi özellikleri;

 • İlk yıl geri ödeme zorunluluğu yoktur.
 • Evlilik kredisinde en fazla 10 bin TL çekilebilmektedir.
 • 36 ay vade imkânı sunulmuştur.
 • Devlet, evlilik kredisini düşük faizli olarak vermektedir.
 • İlk yıl çocuk olduğu takdirde çiftlerin devlet destekli düğün kredisini bir yıl daha erteleme imkânı mevcuttur.

Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı şubelerinden yapılabilmektedir. Eğer devlet destekleri hakkında daha detaylı informasyon sahibi olmak istiyorsanız Devlet Destekleri isminde bölümümüzü ziyaret edebilir ve öteki bağışlama krediler ve destek sunar hakkında informasyon sahibi olabilirsiniz.

Bu şartlara uyum elde eden çiftler devlet destekli düğün kredisi için Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığına başvuruda bulunabilir. İlk yıl geri ödeme zorunluluğu olmayan devlet destekli düğün kredisinde en fazla 10 bin TL çekilebilmektedir. 36 ay vade imkanı sunan devlet, krediyi düşük faizli olarak vermektedir. Bir yıl geri ödemesiz olan kredide, ilk yıl çocuk olduğu takdirde çiftlerin devlet destekli düğün kredisini bir yıl daha erteleme imkanı mevcuttur. Devlet destekli evlilik kredisi müracaat işlemleri Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı şubelerinden yapılabilmektedir.

Düğün Kredisi Veren Bankalar Sıralaması

 

Evlilik kredisi veren bankaları aşağıda listeledik. Bazı bankaların değişik belge talepleri olması durumunda listeden lüzumlu kontrolleri sağlayabilirsiniz. Bankaların müracaat sürecinde istemiş oldukları belgeler ve faiz oranları ile birlikte verilmiştir.

VakıfBank Düğün Kredisi

18 aya kadar vade imkânı sunmaktadırVakıfbank evlilik kredisi verirken kefil istememektedir. En üst kredi çekme limitini 20.000 TL ile sınırlandırmıştır. En yüksek faiz oranı %1,55’dir. Vade süresiise 1-36 ay içinde olarak belirlenmiştir. Gene VakıfBank’ın müracaat esnasında isteyeceği belgeler;

 • Lüzumlu olursa ikametgah belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Nüfus cüzdanı yada yeterlik.
KuveytTürk Düğün Kredisi

 

En yüksek kredi çekme tutarını 100.000 TL ile sınırlamıştır. Vade oranları 36 ay vade olarak sınırlanmıştır. Tüm evlilik kredilerinde bu sınır olmak zorundadır. Bununla birlikte KuveytTürk ile yapacağınız işlemler doğrultusunda belirli kampanyalar da uygulanmaktadır. Mesela evlilikten 3 yıl ilkin bu bankadan bir düğün hesabıaçarak birikim hayata geçirmeye da başlayabiliyorsunuz.

Türkiye Finans Bankası Düğün Kredisi

En yüksek kredi çekme tutarını 100.000 TL ile sınırlandırmıştır. Vade oranı her evlilik kredisinde olduğu şeklinde 36 aydır. Bununla birlikte Türkiye Finans web bankacılığı ve mobil bankacılık üstünden de anında müracaat yapabilir ve kredinizin hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

YapıKredi Bankası Düğün Kredisi

En yüksek kredi çekme tutarı 100.000 TL’dir. Vade oranı 36 aydır. Faiz oranları kişinin kredi tercihine gore değişim göstermektedir. Bankanın kredi başvurusunda onaylanması halinde talep edebileceği belgeler;

 • Maaş Bordrosu,
 • Esnaflar için gelir durumunu gösteren belge / vergi levhası,
 • Emekliler için maaş gelir belgesi,
 • Herhangi bir dış geliri olan (kira, ödenek) kişilerin bu geliri belgelemesi.
Güvence Bankası Evlilik Kredisi

Garanti evlilik kredisinde en yüksek kredi çekme limiti 85.000TL’dir. Vade oranı her banka ile aynı olmakla birlikte, getirilen zorunluluk kapsamında 36 aydır. Garantisi bankası faiz oranları;

 • 1.000- 25.000 TL için, %1.59 faiz oranı
 • 25.000-50.000 TL için, %1,49 faiz oranı
 • 50.000-75.000 TL için ise %1.39 faiz oranı uygulamaktadır.

Düğün kredilerinde şartlar, faizler ve limitler bankalara gore değişim göstermektedir. Fakat belli başlı kurallarda mevcuttur.

 • Vade oranları en fazla 36 ay ile sınırlıdır.
 • Çekilmek istenen kredi tutarı, kişinin gelir durumuna gore belirlenmektedir.
 • İhtiyaç kredisi kapsamına girmiş olduğu için fert, KKDF ve BSMV vergilerine doğal tutulmak zorundadır.
 • Taksit erteleme imkânları mevcuttur.
 • Çiftler birbirlerine kefil olabilmektedirler.
Evlilik Kredisi En Düşük Faizli Veren Banka Hangisidir?

En uygun evlilik kredisi vade, faiz ve en üst limitlere bakılarak Güvence Bankası olmuştur. Akbank ve Güvence bankası bu anlamda yarışır vaziyettedir. Güvence bankasının 20.000 TL için belirlediği faiz oranı %1,59 iken Akbank’ın 20.000 için belirlediği faiz oranı %1.19’dur. Fakat Güvence bankasının avantajlı yanı, limit arttığı takdirde faiz oranlarının gene de düşük olmasıdır. 20.000 TL için faiz oranı Akbank’tan yüksek iken, öteki meblağlarda faiz oranları öteki bankalara oranla düşüktür.

Evlilik Kredilerinin genel mantığı bu şekildedir. Sadece yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz şeklinde adına bakarak tüm evlenen çiftlerin kredisi onaylanacak anlamına gelmiyor. Müracaatda lüzumlu evrakları tamamlamanız durumunda başvurunuz detaylı olarak incelenir ve kredi kullanamaya uygun görülür herhangi bir engeliniz bulunmazsa krediniz onaylanır. Kredi notunuz da bu aşamada mühim etkenlerden birisidir. Gene de düğün kredisi hakkında aklınıza takılan tüm noktaları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here