Ana sayfa Bankalar Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

630
0

Son zamanlarda bankacılık adına en fazla adını duyduğumuz unsurlardan birisi de faizsiz kredi kartları olmuştur. Faizsiz kredi kartları; vatanımızda katılım bankaları tarafınca kullanılan ve alışveriş yapma ya da nakit kullanabilme özelliği taşıyan bir kredi kartı türü olmaktadır. Bu tür, öteki bankalardaki kredi kartı özelliklerinin aksine faizsiz bir özelliğe haiz olduğundan, kullanıcılarının da dikkatini çekmektedir. Bu aşamada da faizsiz kredi kartı veren banka sayısı 2018 senesinde oldukça daha çok artış göstermeye başladı. Hem devlet hem de hususi yapılı bankaların bu kartları kullanıcılarına tanıması, ortaya hakkaten de nakit tüketimi açısından değişik bir değerlendirme çıkarmış durumda. Peki faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir? Hangi bankalardan faiz olmadan kredi kartı alabilirim?

Faizsiz Kredi Kartı Borcu Gecikirse Ne Olur?

Adı üstünde faizsiz kredi kartı borçlarında, aylık hesap özeti ulaştığında o borçların tamamının ödenmesi gerekmektedir. Bu kartlarda asgari ödeme tutarı ise bulunmamaktadır. Borcun tamamının ödendiği vakit, ödenmeyen borç var ise onun gecikme cezası da kartınıza yansıtılmış olunuyor. Bu mevzuda detaylı detayları bankalarınız ile iletişime geçerek de edinebilirsiniz. Şu sebeple birçok banka yönetimi, bu biçim bir uygulamada kendilerine özgü geliştirdiği sistemler üstünden de ilerlemeyi tercih etmektedir. Bu da ortaya değişik ödeme biçimlerini de çıkarabilir. Sadece faizsiz kredi kartlarında asgari ödeme tutarının olmadığını genelleme yaparak belirtmemiz mümkün olacaktır. Her kredi kartında olduğu benzer biçimde faizsiz kartlarda da borcunuzu ödememezlik yapmamalısınız.  

 

Faizsiz Kredi Kartı Nakit Çekim İmkanı

Her kredi kartında olduğu benzer biçimde faizsiz kredi kartlarında da nakit çekim imkanları bulunmaktadır. Aylık olarak yaptığınız harcamalar üstünden belli bir oranda nakit çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu oranlar da çoğu zaman %10 ve %20 düzeyinde miktarlar olmaktadır. Bu limitler doğrultusunda faizsiz kredi kartlarınızda da nakit çekimlerini rahatça gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Bunun haricinde da kredi kartlarında istediğiniz her türlü ürünü rahatça satın alacağınız da söylemeliyiz. Düzgüsel bir kredi kartı ile eş kıymet bir yapıya haiz olan faizsiz kredi kartları yardımıyla, sıkıntısız bir halde alışveriş düzenlerinizi oluşturma şansı sizleri bekliyor olacaktır.

 

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz kredi kartı veren bankalar yalnızca Katılım Bankalarıdır.

Bu bankalar;

  • Albaraka,
  • Kuveytturk,
  • Türkiye Finans,
  • Vakıf Katılım,
  • Ziraat Katılım

Yukarıda listelediğimiz tüm bankalardan faizsiz kredi kartı alabilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki, her kredi kartında olduğu benzer biçimde siz değerli ziyaretçilerimizin bu biçim bir kart kullanımında da mesuliyet bilincini göz önüne alarak ilerlemeniz gerekmektedir. Bu hususu daima birinci planda tutmalısınız. Şu sebeple faizsiz kredi kartlarında banka yönetimleri, öteki oluşumlarında olduğu benzer biçimde sıkı bir denetim ile takip işleyişini devreye sokmaktadır. Bu sebepten dolayı da kredi kartı borçlarını günü gününe ödemeniz, kredi puanınızı da daima yüksek tutmuş olacaktır. Bu sebepten dolayı, mesuliyet bilinciyle hareket ederek adımlarınızı o şekilde yönlendirmenizi öneriyoruz. Bu sayede faizsiz kredi kartının yararlarından oldukça daha süratli bir halde yaralanma şansı da bulacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here