Ana sayfa Bankalar Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2019 Güncel

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2019 Güncel

649
0

Faizsiz nakit ön ödeme veren bankalar, faiz olmadan kmh, faizsiz kmh veren bankalar, helal nakit ön ödeme veren bankalar, nakit ön ödeme hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer ediniyor. Bankalar, sunmuş olduğu ürünlerle tüm tüketicilere nakit gereksinimlerini karşılayabilmeleri için bir fazlaca olanak tanımaktadır. Bunlardan en süratli ve kolay olanı ise KMH, bir öteki adıyla da nakit avanstır. Kredi yada banka kartınız ile ATM’lerden kolaylıkla çekebileceğiniz nakit ön ödeme yardımıyla tüm nakit ihtiyacınız olan şeyleri süratli bir halde giderebilirsiniz. Elbet tüm bankacılık ürünlerinde olduğu şeklinde nakit avansta da bir karşılık bulunuyor. Kullanmış olduğunuz nakit üstünden belirli bir faiz oranı ile faiz işletilerek tarafınıza sunulan nakit para, faiz ilavesi ile birlikte geri ödeniyor. Sadece bankalar da bazı dönemlerde kampanyalar yaparak sıfır faizli nakit ön ödeme ve helal nakit ön ödeme mevzusunda müşterilerine destek olabiliyor. Peki faizsiz nakit ön ödeme veren bankalar hangileridir?

Faizsiz Nakit Ön ödeme Nedir?

Nakit ön ödeme, adı üstünde kredi kartımızdan dilediğimiz vakit çekebileceğimiz nakit bir para anlamı taşıyor. Kredi kartının limitleri doğrultusunda kartımızdan dilediğimiz vakit nakit çekim yapabilir, belirli faiz oranları karşılığında nakit para kullanımı sağlayabiliriz. Bazı durumlarda alışveriş esnasında, acil nakit gereksinimlerimiz olduğunda kredi kartını kullanamadığımız vakit ATM’ler yardımı ile dakikalar içinde nakit ön ödeme kullanabiliyoruz.

 

Elbet nakit ön ödeme kullanabilmek için de bazı koşullar sağlanmış olmalı. Örnek vermek gerekirse, daha öncesinde yaşamış olduğunuz bir ödeme düzensizliği sonucunda siciliniz negatif etkilenirse kredi kartınız nakit ön ödeme işlemlerine kapatılabiliyor. Bu durum ender görülüyor olsa da, gene de başımıza gelebilecek bir durumdur. Peki faizsiz nakit ön ödeme kullanmak mümkün müdür? Faiz olmadan kredi kartından para çekilir mi? Kredi kartından nakit çekim yaparken faiz uygulamayan bankalar hangisi, hep birlikte inceleyelim.

Sıfır Faizli Taksitli Nakit Ön ödeme 2019

BANKA NAKİT AVANS TUTARI FAİZ
Güvence Bankası Aylık 65 TL’ye kadar 0 TL
Ziraat Bankası 10 Bin TL’ye kadar 0 TL
Katılım Bankaları Değişebilir 0 TL
Akbank 1500 TL’ye kadar 0 TL

Sıfır faizli taksitli nakit ön ödeme kullanmak istiyorsanız, her bankanın bu şeklinde bir uygulama yapmadığını bilmenizde yarar var. Yukarıda vermiş olduğumuz tablo, belirli başlı bankalar hakkında küçük bir informasyon verme amacıyla eklenmiştir. Eğer nakit gereksinimlerinde nakit ön ödeme kullanmak istiyorsanız üstteki tablodan yardım alabilirsiniz. Bazı bankalar, belirli dönemlerde müşterileri için hususi kampanyalar yapmış olduğu şeklinde, katılım bankaları ise direkt olarak faizsiz nakit ön ödeme hizmeti sağlayabiliyor. Sadece düzgüsel bankalardan daha değişik bir emek verme sistemi olduğundan, ilk olarak bu bankalarla çalışıyor olmanız icap ettiğini de hatırlatmalıyız. Yazımızın devamında ise faizsiz nakit ön ödeme veren bankaların kampanyalarından söz edeceğiz.

Faizsiz Taksitli Nakit Ön ödeme Veren Bankalar 2019

Yazımızın ilk bölümlerinde, bankaların bazı durumlarda kampanyalar yaparak müşterilerine sıfır faizli nakit ön ödeme sağladığından bahsetmiştik. Sadece nakit ön ödeme kullanmak istiyor ve bunu faiz ödemeden yapmak istiyorsanız, belirli limitlerin dışına çıkamayacağınızı bilmelisiniz. Eğer faiz oranları sizin için uygun geliyorsa, faizli olarak kredi kartı limitinizin tamamı kadar da nakit ön ödeme kullanabilirsiniz.

Genel olarak bakıldığında kredi kartı limitleri ile nakit ön ödeme limitleri tamamen aynıdır. Eğer kredi kartınızdan asla harcama yapmadıysanız ve kart limitiniz 10.000 TL bulunduğunu düşünürsek, ATM’ler aracılığı ile kredi kartınızdan 10 Bin TL tutarında nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Faizsiz nakit ön ödemekullanmak istiyorsanız yazımızın devamında yer edinen banka kampanyalarını inceleyebilir, tablolardan yardım alabilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Parasız Nakit Ön ödeme

QNB Finansbank, müşterilerin kredi kartı limitlerine nazaran bazı oranlarda taksitli nakit ön ödemekampanyası belirlemiştir. Bu kampanya için net bir meblağ söylemek doğru olmayacağından, satın alan hizmetlerini arayarak faizsiz nakit ön ödeme kullanabileceğiniz tutarı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için etken bir CardFinans kullanıcısı olmanız icap ettiğini ihmal etmeyin.

Akbank Axess Faizsiz Nakit Ön ödeme 2019
BANKA NAKİT AVANS TUTARI FAİZ
Akbank 1500 TL’ye kadar 0 TL
Akbank 1500 TL ve üstü %2.25

Şüphesiz ki en iyi faizsiz nakit ön ödeme kampanyası şuan için Akbank’ın uygulamış olduğu kampanyadır. Eğer Akbank’tan etken bir Axess kart kullanıcısıysanız, 1500 TL’ye kadar kullanacağınız 2 yada 3 taksitli nakit ön ödeme çekimlerinden hiçbir ücret ve faiz alınmıyor. Axess’in bu kampanyasına web üstünden yada SMS ile katılım sağlayabilir, anında onay alarak nakit çekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kampanya katılım koşulları ve öteki tüm detaylar hakkında informasyon almak için Axess resmi web sitesini ziyaret edebilir ve müracaat yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Ön ödeme Nereye Ödenir?

Kredi kartınızdan çekmiş olduğunuz taksitli nakit ön ödeme, taksit sayıları ve tutarlar belirlendikten sonrasında, çekim yaptıktan sonraki ilk ekstrenize yansıtılır. Yaptığınız bu nakit çekim, aynı bir kredi kartı harcanması şeklinde ekstrenize yansıyacağı için hesap kesim ve son ödeme tarihleri aynı şekilde geçerli olacaktır. Hesap kesim tarihinden bigün ilkin nakit çekim yapmış olursanız, takip eden ilk son ödeme tarihinde ödeme yapmanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra hesap kesim tarihini gözeterek bir sonraki ödeme geçmişine kadar ödemeyi atlatabilirsiniz. Ödemeler gene aynı şekilde ATM’ler, web bankacılığı ve banka şubelerinden yapılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here