Ana sayfa İhtiyaç kredileri Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? Nereden Alınır?

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? Nereden Alınır?

603
0

Ekonomik olarak zor durumda olmasına rağmen kredi notunun düşük olması ya da başka sebeplerden dolayı bankalardan kredi alamayan yurttaşlarımızın başvurduğu seçeneklerden biri de faturalı hatlara verilen krediler. Bankalardan çekilen kredilerde olduğu şeklinde tutarın bir kısmı komisyon olarak krediyi veren GSM operatörlerine kalmakla beraber acil nakit ihtiyacının çözülmesi için kullanılabilecek bir yöntem olduğu söylenebilir.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Ilk olarak, her ne kadar meydana getirilen işlemde yasalara aykırı bir durum olmasa da faturalı hatlar vasıtasıyla nakit para sağlama yönteminin banka işlemlerine benzer bir “kredi” olmadığını izah edelim.

Bu işlemde:

 • Ilk olarak minimum 6 aydır haiz olduğunuz, kimliğinize kayıtlı bir faturalı hatta ihtiyacınız var.
 • Bu hattı kullanarak GSM operatörlerinin bayilerinden yüksek fiyatlı bir akıllı telefon ya da tablet alıp daha düşük bir fiyata sattığınızda elinize nakit para geçmiş olur ve borcunu bankadan kredi çekmiş şeklinde taksitlerle ödeme olanağına haiz olmuş olursunuz.

Faturalı Hatlarda Kredi Iyi mi Kullanılır?

Faturalı hatlarda kredi kullanmak için iki değişik yöntemi tercih edebilirsiniz.

Birinci yöntem için:

 • Faturalarını tertipli olarak ödediğiniz hattınız ve nüfus cüzdanınız ile kullandığınız hatta ilişik GSM operatörünün bir bayiliğine gitmelisiniz.
 • Oradaki görevlilere faturalı hatta kredi başvurusu yapmak istediğinizi açıklayın. Bazı bayilikler bu durumu etik bulmadıkları için sizi reddedebilirler, şansınızı başka bayilikte deneyebilirsiniz.
 • Peşinden görevlinin size göstereceği yüksek bir tutarı olan akıllı telefonlardan biri için sözleşme yapılacak ve GSM operatörünüzün size sağlamış olduğu imkanlara bağlı olarak 6, 12 ya da 24 aylık taksitlerle telefonu satın alacaksınız.
 • Derhal arkasından bayilik bu telefonu daha paketi bile açılmadan sizden satın alacak. Sadece bu aşamada 500-1000 TL arası bir komisyon ödemeniz gerekebilir. Mesela; 5000 TL’lik bir telefon için meydana getirilen sözleşme sonucu bayilik size 4000 TL civarı bir nakit ödemesi yapmış olup kalan kısmını komisyon olarak alacaktır.

İkinci yöntem ise:

 • Gene GSM operatörünün bayiliğinden alacağınız bir aleti ikinci el telefon alan merkezlere ya da kendi çevrenizden birine satmanız.
 • Bu yöntemde de gidip GSM operatörünün bayiliğinden sözleşme yaparak yüksek model bir aygıt satın almalısınız.
 • Peşinden bu aleti asla kullanmadan, kutusunu açmadan ikinci el telefon satan çeşitli tamirci ya da dükkanlara pazarlayabilirsiniz.
 • Sadece bu tür dükkanlar fazlaca fazla fiyat düşürdüğü için elinize geçecek nakit miktarıyla ödeyeceğiniz borç içinde fazlaca ciddi bir yitik yaşanabilir.
 • Bu yüzden dost çevrenizde gerekseme duyan birine veya Feysbuk grupları, Letgo şeklinde uygulamalar vasıtasıyla birebir görüşeceğiniz insanlara satmanızı daha fazlaca tavsiye ediyoruz.

Her iki yöntemde de bir GSM operatörüne gerekseme duymamızın sebebi ise 2014’ten beri vatanımızda taksitli telefon satışının durdurulmuş olması. Bu yüzden bir aracı kullanarak telefonu taksitli olarak almanız gerekiyor, bunun için en güvenilir yöntem ise GSM operatörlerinin bayilikleri.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here