Ana sayfa Bankalar Fibabanka Kredi Yapılandırma

Fibabanka Kredi Yapılandırma

4687
0

Kredi kullanabilmenin en kolay yolu kredi notunuzu yüksek tutmaktır. Kredi notunuzun yüksek olduğu bir dönemde muhtemelen ödemelerinizi tertipli yapabilecek maddi bir gelire sahiptiniz anlama gelir.

Buna dayanarak ihtiyaçlarınız için kredi kullandınız fakat ilerleyen dönemlerde gelirinizin düşmesi ya da değişik sebeplerle kredi taksitlerinizi ödeyememeye başladınız. Bu şekilde bir durumda hem sicilinizin bozulmaması, hem de ödemelerinizi değişik bir plan çerçevesinde daha rahat ödemek amacıyla kredi yapılandırılması isteyebilirsiniz.

Bu mevzuda müşterilerine oldukça esnek koşullar sunan Fibabanka kredi yapılandırma imkânından yararlanabilirsiniz.

Nakit gereksinimleri için kredi kullanan bir tüketicinin taksitlerini ödemeye devam etmiş olduğu bir kredi ürününü, aynı bankada ya da değişik bir kurumda yeni faiz oranları ile güncellemesine kredi yapılandırma adı verilmektedir.

Yapılandırma hizmeti Fibabanka tarafınca da müşterilerine sunulan bir hizmettir. Belirli bir süre ilkin Fibabanka’dan çekilmiş olan bir kredi ürünü güncel faiz oranları üstünden yapılandırılabilmektedir.

Bununla birlikte başka bankalardan yapılacak olan kredi borç transferini de kabul eden Fibabanka yapılandırma seçeneğinde faiz oranlarını ve ödeme koşullarını oldukça esnek tutmaktadır.

Fibabanka Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Fibabanka kredi yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin ilk yapması ihtiyaç duyulan en yakın banka şubesine müracaatta bulunmaktır.

İşlem tüm Fibabanka şubelerinden kolaylıkla yapılabildiği için bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde mevcut Fibabanka kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi ya da X bankasındaki kredi borcunuzun geçirme edilmesini istediğinizi söyleyerek şahsen müracaat yapmalısınız.

Banka bu talebinizi incelemeye aldıktan sonrasında eğer onay verirse eski borcunuz ya da öteki bankaya mevcud borcunuz kapatılarak, güncel faiz oranları ile yeni bir sözleşme düzenlenir. Tarafınıza sunulan bu sözleşmedeki yeni koşulları kabul ettiğinizi beyan ederseniz, Fibabanka kredi yapılandırma işleminiz tamamlanır.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

X bankasından gerekseme kredisi kullandınız fakat borcunuzun Fibabanka’ya taşınmasını ve tekrardan yapılandırılmasını istiyorsunuz.

Bu şekilde bir durumda Fibabanka’daki gerekseme kredisi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bankanın bireysel krediler kapsamında sunmuş olduğu yapılandırma hizmetinden yararlanmak için şubelere şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

Fibabanka Taşıt Kredisi Yapılandırma

Fibabanka taşıt kredisi yapılandırma yardımıyla belirli bir süre ilkin kullanmış olduğunuz taşıt kredisinin, güncel faiz oranlarının ölçek alınarak hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Bankanın bu hizmeti, lüzumlu koşulları elde eden ve yeni faiz oranlarını kabul eden müşterilerine sunulmaktadır.

Bilhassa gelir-gider durumuna bakılırsa vadenin uzayarak, taksit tutarının ise düşmesini isteyen kişiler bu hizmetten yararlanarak avantaj sahibi olabilirler.

Bunun için en mühim detay Fibabanka şube ekranında görüntülenecek olan miktardan, daha düşük tutarlı olan bir geçirme işlemi yapılmamasıdır.

Fibabanka taşıt kredisi yapılandırma için talepte bulunmadan ilkin yetkililerden ya da bankanın satın alan hizmetlerinden data alabilirsiniz.

Fibabanka Konut Kredisi Yapılandırma

Mevcut konut kredinizin maliyetlerini düşürmek, düşük faiz oranlarından yararlanmak ya da refinansmanyaparak kredinizin taksitlerini azaltmak amacıyla konut kredisi yapılandırma yapmak istiyorsanız, size bu mevzuda Fibabanka destek olabilir.

Üstelik bir tek Fibabanka’dan kullandığınız konut kredisini değil, öteki bankaların birinden de çekmiş olduğunuz kredinin geçirme edilmesini talep edebilirsiniz.

Sadece bu yapılandırmadan tüketici olarak sizin avantajlı bir halde çıkabilmeniz için bankanın yeni hazırlayacağı sözleşmedeki faiz oranlarının, eskiden kullanılan kredi ürünündeki faiz oranından daha uygun olması gerekmektedir.

Neticede konut kredisi ürünlerinde yapılabilen vade sayısı oldukça yüksek olduğundan faiz oranında fahiş derecede yüksek olması sizin dezavantajlı bir yapılandırma yapmanıza niçin olacaktır…

Fibabanka 72 Ay Kredi Yapılandırma

Yapılandırma yönetmeliğince Fibabanka 72 ay kredi yapılandırma imkânından yararlanarak, mevcut kredi faiz oranından daha düşük bir oranda kredi kullanma şansına haiz olabilirsiniz.

Veyahut kredinin vadesini tekrardan maksimum miktara taşıyarak, taksit tutarınızı düşürebilir ve daha rahat ödeme koşullarına haiz olabilirsiniz.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Her ikisi için de Fibabanka 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunmanız mümkün. Taksitlendirmenin yapılabilmesi için bir tek Fibabanka’nın başvurunuzu kabul etmesi kafi olacaktır.

Sonrasında yapılandırma için lüzumlu olan belgeleri şube yetkililerine teslim ederek ve 72 ay yapılandırmakapsamında hazırlanan yeni sözleşmeyi imzalayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Fibabanka Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şeklinde taksitlendirmenin gerçekleşebilmesi için bir tek Fibabanka 72 ay yapılandırma müracaatınızın banka tarafınca kabul edilmesiyle mümkündür.

Bu yüzden bu ayrıntıyı göz ardı eden tüketiciler Fibabanka kredi yapılandırma yapmıyor şeklinde şikâyette bulunuyorlar. Sadece 2016 yılı Eylül ayında onaylanan yönetmeliğin hususları içinde bankanın yapılandırmayı yapmak şeklinde bir zorunluluğu olduğuna dair data bulunmamaktadır.

Bu yüzden de durumdan şikâyetçi olan tüketicilerin, yapılandırma başvurusunu kabul etmeyen bankaya rağmen herhangi bir yaptırım uygulatabilmesi söz mevzusu değildir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here