Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Bonus HGS İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Bonus HGS İptali Nasıl Yapılır?

120
0

HGS/OGS

HGS ve OGS Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde ödemenin pasif RFID teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği Türkiye’de 17 Eylül 2012 tarihinde kullanılmaya başlanan bir ücretlendirme sistemidir. Eğer otoyol ve köprüleri kullanmak istiyorsanız mutlaka HGS veya OGS aboneliğiniz olmalı. HGS hesabınıza para yüklemek için Garanti Bankası’nı kullandıysanız otomatik olarak bakiye yükleme işlemlerini de kullanıyor olabilirsiniz. Bonus HGS iptali

Bonus HGS/OGS İptali Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre otoyol ve köprü kullanmayacaksanız ya da aracınızı sattıysanız HGS/OGS hesabınıza otomatik yükleme yapılmasını istemezsiniz. Şahsımın da HGS abonesi olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Kredi kartı ekstremi incelerken HGS’ye çekim yapıldığını gördüm. Uzun zamandır da otoyol ve köprüleri kullanmadığım için hemen müşteri hizmetlerini aradım ancak bağlanamadım. Birazdan OGS/HGS iptali nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğim.

Garanti İnternet Şubesinden HGS/OGS İptali

Garanti Bankası müşterileri bonus kredi kartıyla otomatik olarak yükleme yaptıkları HGS’yi aşağıdaki adımlarda iptal edebilirler.

  • Garanti Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra “HESAP VE ÜRÜN” bölümünde listelenenlerin içinde “OGS / HGS” kısmına girin.

Tanımlar:

Alt Limit: HGS bakiyeniz belirlenen tutarın altına düştüğünde otomatik yükleme yapılması sağlanır. Eğer bu tutarı 1 TL’ye çekerseniz de HGS otomatik yükleme işlemi iptal edilebilir.

Otomatik Ödeme Tutarı: HGS’niz alt limitin altına düştüğünde yüklenecek tutarı temsil eder.

Ödeme Aracı: Burayı değiştirerek HGS’nize yüklemenin kaynağını belirleyebilirsiniz. Toplam varlığı 0 TL olan bir vadesiz TL hesabınızı seçerseniz de HGS otomatik yükleme iptal olacaktır.

İlginizi çekebilir :   EFT Nedir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here