Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

837
0

Emekli maaşını Güvence Bankası’ndan alan müşteriler, hem 450 TL’ye varan promosyon ödemelerinden hem de avantajlı kredi fırsatlarından yararlanmaya hak kazanmaktadır. Güvence Bankası emekli kredisi başvurusuçeşitli bankacılık kanalları üstünden yapılabilmektedir. “Emeklilere Hususi Kredi” kapsamında sunulan finansmanlarda, çekilen kredi tutarına nazaran faiz oranı uygulanmaktadır.

Emekliye en uygun faiz oranı ile kredi imkânı elde eden Güvence Bankası, ülkemizdeki birçok emekli yurttaş tarafınca tercih edilen finans kurumlarının başlangıcında gelmektedir. Güvence Bankası emekli kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler, bilhassa bankanın kredi kullandırma şartlarını ve yaş sınırlarını merak etmektedirler.

Kuruma maaşını taşıyan emekliler; yapılandırma, borç birleştirme ya da yeni kredi kullanımı ile borç transferişeklinde avantajlı seçeneklerden de yararlanabilmektedirler. Güvence Bankası emekli kredisi kampanyası ile ilgili kredi paketinden yaralanma koşulları, müşterinin risklilik durumuna nazaran değişebilmektedir.

Güvence Bankası Emekli Kredisi Özellikleri

Güvence Bankası emekli kredisi özellikleri içinde en dikkat çeken erteleme pozitif yanlarının olmasıdır. Söz mevzusu kampanya kapsamında maksimum 48 ay, minimum 3 ay vadelendirme yapılabilmektedir.

Emekli olan vatandaşlardan şube lüzumlu görürse, kişinin kimlik belgesinin yanı sıra gelir belgesini, SGK web belgesini yada gelir yazısını talep edebiliyor. Ek olarak bir tek nüfus cüzdanıyla müracaat yapılabilmesi, hususi emekli sandığına doğal olarak müşteriler için geçerli değildir.

Güvence Bankası Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Devletimizde etkinlik gösteren hususi bankalar içinde yer edinen Güvence Bankası, emekli kredilerinde kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar tahsis tutarı almaktadır. Bu tutara yüzde 5 oranındaki BSMV dâhil değildir. Ek olarak Güvence Bankası emekli kredisi hesaplama işlemlerine, müşterinin talep etmiş olduğu kredi miktarı ve vadesine nazaran sigorta primi de dâhil edilmektedir. Sigorta primi satın alan özelinde değişim izah edebilir.

Güvence Bankası emekli kredisi faiz oranları Eylül ayı itibariyle;

  • 10.000 TL kredi miktarı için 1,69
  • 15.000 TL kredi miktarı için 1,59
  • 25.000 TL kredi miktarı için 1,49’dur.

Bu faiz oranları üstünden Güvence emekli kredisi hesaplaması yaptığımızda; 48 ay vadeli 10.000 TL kredi çektiğinizi düşünürsek aylık taksit tutarınız 327,88 TL olacaktır. 25.000 TL’lik kredi paketinin ise aylık 780,29 TL olan taksit tutarı ödeme tablosuna yansıtılacaktır.

Güvence Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Kredi yaş sınırlaması, her bankanın emek harcama politikasında yer edinen bir uygulamadır. Güvence Bankası emekli kredisi yaş sınırı ise 18-75 yaş aralığındadır. Bu yüzden 75 yaşını geçmemiş olan tüm emekliler, bu bankaların finansman paketlerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilirler.

Emekli maaşının alındığı bankayla kredi kullanılan bankanın aynı olması durumunda şartlarda esneklik gösterilebilir. Bunun için bankanın en yakın şubesine giderek, temsilci vasıtasıyla detaylı informasyon almanızı tavsiye ederiz…

Güvence Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Güvence Bankası emekli kredisi başvurusu bir tek şubelerden yapılabilmekte olduğundan üstünde vatandaşlık numarası bilgisi yer edinen Nüfus Cüzdanınız ile tüm şubelerden müracaat yapabilirsiniz.

Kurumun bu kampanyasından yararlanma koşulları, müşterinin risklilik durumuna nazaran değişkenlik gösterebilmektedir. Ek olarak söz mevzusu kampanya, Güvence’nin öteki kredi kampanyalarından birleştirilemez. Banka ücret tutarlarında, faiz oranlarında ve vade seçeneklerinde değişim yapma hakkını da saklı meblağ.

Güvence emekli kredisi başvurusu web üstünden kurumun internet sayfasını ya da web şubesini kullanarak yapılamaz. Bununla birlikte mobil uygulama ve ATM’den müracaat yapma alternatifleri de bulunmamaktadır.

Banka, bir tek şubeler vasıtasıyla meydana getirilen müracaatları değerlendirmektedir. Size en yakın Güvence şubesine ulaşmak için www.garanti.com.tr adresindeki Şube ve Paramatik Arama sayfasını kullanabilirsiniz. Ek olarak 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı yazışma araçlarından da, bulunduğunuz konuma en yakın şubenin nerede bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here