Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu

759
0

Evlenmek için karar aldığınızda bir tek düğün harcamaları değil, bu sürecin sorunsuz geçebilmesi adına pek oldukça harcaması da göze almanız gerekiyor. Başlı başına yüklü bir harcama gerektiren evlilik, giysiler, balayı tatili ve ev kurma benzer biçimde birçok nakit ihtiyacı da bununla beraber getiriyor.

Tüm bu tarz şeyleri karşılayabilmek için nakit desteğe ihtiyacınız var ise Güvence Bankası’ndan 48 aya varan değişik vadelerde evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

Böylece bütçenizi zorlamadan ihtiyacınız olan şeyleri giderebilir, düğününüz ya da oturacağınız ev ile ilgili tüm masraflarınızı kolayla karşılayabilirsiniz. Güvence Bankası evlilik kredisini almak için lüzumlu olan şartları ve başvurunun iyi mi yapıldığını bu yazımızda bulabilirsiniz…

Güvence Bankası Evlilik Kredisi Iyi mi Alınır?

Evlilik yapmak isteyen çiftlerin giderlerini daha rahat karşılayabilmeleri adına Güvence Bankası güncel faiz oranları üstünden finansman sağlamaktadır. Bireysel krediler kapsamında yer gören evlilik kredisi ürünü, kişilerin bütçelerinizi fazla sarsmadan evlilik, yeni ev kurma ve balayı tatili benzer biçimde giderlerini nakit para ile çözebilmelerini sağlamaktadır.

Bu ürünü alabilmek için kişilerin ilk olarak herhangi bir Güvence şubesine müracaat yapması gereklidir. Online bankacılık ile müracaat yapmak isteyenler ise mobil ya da web şubeyi kullanabilirler. Telefonla müracaatta bulunmak isteyenler ise bankanın satın alan hizmetlerini arayabilirler.

Bu başvurunun peşinden Güvence Bankası evlilik kredisi ürünü için uygun olup bulunmadığınız incelenerek, kredi notu ve benzeri kriterlere bakılarak ürünün kullanımı hakkında bir karar verilir.

Güvence Bankası Evlilik Kredisi Almak İçin Lüzumlu Şartlar

Güvence Bankası evlilik kredisi için emek harcama şeklinize bakılırsa belgeler talep edilmektedir. Mesela; ücretli çalışan biriyseniz gelir yazısı ya da bordro istenmektedir. Bordronun iki aydan daha eski olmaması ve gelir yazısının da son 1 ay içinde alınmış olması gereklidir.

Gelir yazısının SGK sicil no, maaş olarak aylık alınan net meblağ ve maaşta herhangi bir kesinti, haciz olup olmadığına dair bilgilerin bulunması şarttır. Ek olarak gelir belgesi ile müracaat yapmak isteyenler imza sirkülerini de teslim etmesi gerekmektedir.

Müracaat sahibinin SGK kaydının doğrulanmaması yada olmaması benzer biçimde durumlarda ise değişik bir gelir belgesi istenebilir. Bu mevzuda bankanın şubelerinden detaylı data alabilmeniz mümkündür.

Güvence Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Güvence web kanalını kullanarak kısa sürede evlilik kredisi için müracaat yapabilirsiniz. Bankanın resmi internet sayfasında “Derhal Başvur” şeklinde bir buton yer almakta ve bu butona tıkladığınızda müracaat formuna yönlendirilmektesiniz.

Lüzumlu detayları ve ihtiyacınız olan meblağı girerek müracaatınızı tamamlayabilirsiniz. Güvence Cep şube vasıtasıyla evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenler ise sırasıyla Bankacılık işlemleri, Başvurular ve Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şubeler vasıtasıyla müracaat etmek isteyenlere ise yetkililer destek olmaktadır.

Bunlar haricinde 444 0 335 Alo Güvence Tam Destek Hattı, bankanın ATM’leri, SMS bankacılığı ve kurumsal Feysbuk sayfası üstünden de evlilik kredisi başvurusu yapmak mümkündür. Alo Güvence Tam Destek Hattı’nı aradığınızda satın alan temsilcisine bağlanarak, ihtiyacınız olan kredi limitini belirtmeniz halinde kısa sürede müracaat yapabilirsiniz.

Bankanın Feysbuk sayfasından müracaat yapabilmek içinse İhtiyaç Kredisi Müracaat Formu’nu doldurarak göndermelisiniz. Kişisel bilgilerinizin, yazışma adreslerinizin, gelir durumunuzun ve kredi bilgilerinizin yer alması gerektiği müracaat formuna Güvence Bankası internet sayfası üstünden ulaşabilirsiniz.

SMS kanalıyla Güvence evlilik kredisi başvurularında ise operatörünüzün kısa ileti tutarı kadar kesinti yapacağını unutmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here