Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

Garanti Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

818
0

Güvence Bankası, kuruluşundan bu yana sürdürdüğü nitelikli hizmeti ile asla şüphesiz Türkiye’de oldukça büyük bir alan kişi portföyüne haiz. Kredi ve kredi kartı ürünleri ile dikkatleri üstüne çeken bankada, “Evini Gösterene Mortgage” veya gereksinim kredisi kapsamlarında ipotekli kredi teklifleri sunulabiliyor.

Buna nazaran, herhangi bir mal varlığı olan, emtia sahiplerine varlıklarını güvence gösterebilmeleri halinde krediler veriliyor ve bu krediler genel anlamda oldukça büyük meblağlarda olabiliyorlar.

Siz de büyük meblağlı bir kredi almak istiyor sadece hangi bankadan, hangi teklifi değerlendireceğinizi bilemiyorsanız, Güvence Bankası’nın tercih edilebilir bulunduğunu ve her alanda ipotekli kredi sunduğunu bildirelim. Bu yazımızda sizler için bu bankanın ipotekli kredisi hakkında derhal her detayı sunacağız.

 

Güvence Bankası İpotekli Kredi Özellikleri

Güvence Bankası ipotekli kredinin bazı özellikleri aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilmektedir.

 • Banka, ipotekli kredi kapsamında tarafınıza yaşam sigortası ve eğer konutunuz bu işe dairse, konut sigortası ve zelzele sigortasını mecburi tutmaktadır.
 • Güvence Bankası ipotekli kredi kapsamında alabileceğiniz gereksinim, konut ve taşıt kredileri mevcuttur. Arzu ettiğiniz kategoride teminatlı kredi alabilirsiniz.
 • Bankanın tarafınıza 48 aya kadar taksit seçeneği sunduğunu bilmekteyiz.
 • Konut kredisi almanız durumunda ve bu kredi borcunuzu erken kapatmak istemeniz halinde, kredi erken kapatma cezası olarak %2 yerine, kalan borcunuzun %1’ini ödersiniz.
 • Kredi genel anlamda TL cinsinden verilmekle beraber banka inisiyatifinde tarafınızdan kefil de talep edilebilir.

Güvence Bankası İpotekli Kredi Faiz Oranları ve Hesaplama

Güvence Bankası, ipotekli kredi ürününü çoğu zaman %1,25’ten başlamış olan faiz oranları ile sunmaktadır ve bu faiz oranı sabittir. 2017 Senesinde da ipotekli kredinin faiz oranı, Güvence Bankası tarafınca herhangi bir halde değiştirilmedi.

Baktığımızda, öteki bankalara nazaran bilhassa ipotekli Mortgage kredisi bağlamında değerlendirilebilecek olan bu kredinin faiz oranı bi’ fazlaca başarıya ulaşmış. Ek olarak sizden aşağıdaki harcamalar da kredi tipinize nazaran talep edilebilir.

 • Mecburi sigortalar
 • Ekspertiz ücretleri
 • Kredi tahsis tutarı
 • Komisyonlar
 • Dosya harcaması

Faiz oranı ile beraber total borcunuzu hesap ettikten sonrasında, yukarıdaki harcama kalemleri de eğer kredinize dairse onları da ilave ederek; ipotekli kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ek olarak Güvence Bankası kredi hesaplama aracından da yararlanabilir, manuel hesaplama yerine otomatikman tüm harcamalarla, kredinizin total borcunu ortaya koyabilirsiniz.

Güvence Bankası İpotekli Kredi Başvurusu İçin Lüzumlu Belge ve Şartlar

Güvence Bankası’ndan ipotekli kredi almayı planlıyorsanız, ilk olarak bir mal varlığınızın olması gerekiyor. Bu mal varlığının ortak değil, tamamıyla sizin adınıza olması da, gene aranan şartlardan bir tanesi.

Güvence olarak gösterebileceğiniz bu mal varlığı haricinde, tarafınızdan istenen bir öteki şey ise kefil olabiliyor. Bilhassa kredi notunuz düşükse veya bankalar açısından veriler incelendiğinde güvenilmez bir bireyseniz, banka inisiyatifi dahilinde kefil istenebilmektedir. Ek olarak Bkz: “Kredi Notu Iyi mi Yükseltilir?”

Bu etmenler haricinde, Güvence Bankası tarafınca istenen bazı belgeler aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir.

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Var ise gelir belgeniz
 • Var ise güvence gösterebileceğiniz emtialarınızın sizin olduğuna dair belge
 • Konut kredisi alacaksanız, satın almak istediğiniz eve dair belgeler
 • Taşıt kredisi alacaksanız, satın almak istediğiniz taşıta dair belgeler

Yukarıdaki ortak belgeler haricinde, Güvence Bankası ipotekli kredi kullanımında ortaya çıkacak spesifik belgeler olabileceğini de belirtelim.

Güvence Bankası İpotekli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Güvence Bankası’ndan ipotekli kredi kullanmak istiyorsanız, başvurularınızı Güvence Bankası şubelerineyapmanız gerekiyor. Bunun dışındaki müracaat şekilleri, ipotekli kredilerde birinci elden belgeler gerektiğinden maalesef kabul edilmiyor.

Bir Güvence şubesinde, alan kişi temsilcisi ile görüşüp meramınızı anlatarak, belgelerinizi de kendisine iletmeniz en sıhhatli ve güvenilir müracaat yollarından biri. Düşük faiz oranları ve yüksek taksit sayısı ile Güvence Bankası ipotekli kredi ürününün bi’ fazlaca başarıya ulaşmış olduğu söylenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here