Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

562
0

Güvence Bankası’na yaptığınız tüm kredi türleri için sorgulama yaptırabilirsiniz. Konut, gerekseme, taşıt ve eğitim kredilerini kapsayan müracaat sorgulama ile ilgili tüm bilgileri yazımızda aktardık. Üstelik Güvence Bankası’na kredi müracaatında bulunan kişileri, müracaat süreci hakkında da aydınlatarak bu sürecin ne süre sonuçlandığına dair bilgilendirme yaptık. Kredi müracaat sonucunuzu kimlik bilgilerinizle kolay bir halde öğrenmek için yazımızı incelemeniz kafi olacaktır…

Güvence Bankası Kredi Başvurusu Ne Vakit Sonuçlanır?

Krediye başvuran kişiler çoğu zaman sonucun ne süre açıklanacağına odaklanmaktadır. Kredi onay süreci başvurulan finansmanın çeşidine bakılırsa değişkenlik gösterebilmektedir. En süratli yanıt alabileceğiniz kredi türü ise Güvence Bankası gerekseme kredisidir.

Bankanın gerekseme kredisi için belirlediği onay süreci 1 ile 7 iş günü arasındadır. Müracaat sahibinin kişisel detayları alındıktan sonrasında gelir durumuna, kredi notuna, maaş bordrosuna ve ek gelirinin olup olmadığına bakılır. Tüm belgeleriniz eksiksiz ise ve kredinin geri ödemesinde kusursuz bir alan kişi olabileceğiniz kanaatine varılırsa, başvurunuz kısa süre bir sürede onaylanacaktır.

Güvence Bankası ev kredisine başvuruda bulunduysanız, müracaatınızın neticelenmesi 2 ila 7 iş gününü bulabilir. Ev, daire, arsa ve konut şeklinde taşınmazlar için çekilmek istenen konut kredisinin onay süreci gerekseme kredilerinden değişik işlemektedir.

Ekspertiz raporunun çıkma süresi bile averaj 1 ya da 2 günü bulabilmektedir. Vasıta kredisi ise konut kredisi müracaat onay süreci ile benzerlik göstermekte ve ekspertiz raporunun 1 yada 2 günde çıkmasıyla, 2-7 iş günü içinde başvurular sonuçlandırılmaktadır.

Güvence Bankası Kredi Sorgulama

Kredinizin pozitif yönde ya da negatif sonucunu merak ediyorsanız, Güvence Bankası’nın sunmuş olduğu kredi sorgulama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Banka bu mevzuda oldukca fazla seçenek sunarak, müşterilerinin kredi takip sürecini kolaylaştırmaktadır.

İlk seçenek bankanın web şubesi aracılığı ile kredi müracaat takip edeni yapmaktır. Bunun için www.garanti.com.tr adresindeki takip sayfasına ulaşmanız ve arama tipinizi, T.C. kimlik numaranız ile cep telefon numaranızı ilgili bölümlere girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler sonrasında işlem doğrulama kutusundaki gördüğünüz karakterleri doğru bir halde girerek “Devam” butonuna bastığınızda, müracaat yaptığınız kredinin şuan hangi aşamada bulunduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

444 0 333 numaralı Alo Güvence’yi arayarak da kredi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın telefon bankacılığı, istediğiniz şekilde belirttiğiniz bir cümle ile krediniz hakkında yanıt alabilme özgürlüğü tanımaktadır. Mesela 444 0 333’ü aradığınızda “Kredi başvurumu öğrenmek isterim” diyerek, sistemin sizi otomatikman ilgili bölüme yönlendirmesini ve kredinizin sorgulanmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak Güvence Bankası kredi sorgulama için kullanabileceğiniz bankacılık kanalı şubelerdir. Yakınınızda bulunan herhangi bir Güvence Bankası şubesine kimliğinizle beraber giderek başvurunuzun hangi aşamada bulunduğunu, sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here