Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

1025
0

İşini iyi icra eden bankalar içinde parmakla gösterilebilen, örnek bankacılık sistemleri ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Güvence Bankası; hem kredi hem de kredi kartı ürünleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de uzun süredir faaliyette olan bankada, isterseniz aidatlı, isterseniz aidatsız ve her halükarda tarafınıza bonus kazandıran kredi kartlarını kullanabiliyor, bunun yanında kredi kartınız içinden taksitli nakit ön ödeme, doğrusu bir nevi gereksinim kredisi dahi çekebiliyorsunuz.

Tarafınıza taşıt kredisi, konut kredisi benzer biçimde kredi ürünlerini de oldukça düşük faizlerle, kampanyalarla sunabilen Güvence Bankası’nın bu kredileri ödeyememeniz halinde ise size hoş bir teklifi var. Kredi yapılandırma olarak sunulan bu teklifle, kredi mağduru olmak yerine, istediğiniz ödeme planını oluşturabiliyor ve kredinizi 72 aya kadar tekrardan bölüp rahatça ödeme gerçekleştirebiliyorsunuz. Bugünkü yazımızda, Güvence Bankası üstünden kredi yapılandırma işlemini iyi mi yapabileceğinizi sizinle tartışacağız.

Güvence Bankası Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Güvence Bankası’ndan kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, herhangi bir alan kişi temsilcisi ile görüşmeden ilkin tavsiyemiz krediniz hakkında bilgilerinizi elinizde bulundurmanız. Hangi kategoride kredi aldığınızı bilmiyorsanız, mesela ilk olarak bunu öğrenerek işlemlere başlayabilirsiniz.

Bilhassa gereksinim kredilerinde durum kolaylaşıp, faiz oranı fazla artmazken; konut ve taşıt kredisi göz önüne alındığında maalesef durum birazcık değişim gösterebiliyor ve haddinden fazla tutarlar ödemeniz gerekebiliyor. Kredi yapılandırmanın tabiri caizse o şekilde bedavaya yapılmayacağını, azca oldukça tahmin ediyorsunuzdur.

Bankalar, kredinizi yapılandırırken bir nevi tarafınıza yeni bir kredi vererek; eski borcun kapanmasını sağlarlar ve bu yeni kredi ürününde tarafınıza yeni bir faiz oranı teklif ederler. Bu faiz oranı, genel anlamda varolan kredinizin faizinden iki kat kadar daha fazladır.

Bilhassa konut kredisi ve taşıt kredisinde bu miktarların epey fazla olduğu biliniyor. Bu sebepten, kredinizi yapılandırmadan ilkin faiz oranlarını ve vade farklarını araştırmanızda, teklifi iyice incelemenizde yarar var.

Aşağıda, tarafınıza her kredi tipine hususi yapılandırma işleminin iyi mi yapılacağını ve bilgileri aktardık. Güvence Bankası kredi yapılandırma işlemini aşağıdaki şekillerde gerçekleştirebilirsiniz.

Güvence Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Güvence Bankası’ndan gereksinim kredisi satın aldıysanız, o kadar da şanssız sayılmazsınız zira minik meblağlı kredilerde genel anlamda Güvence tarafınıza kredi yapılandırma işlemi için oldukça fazla faiz farkı koymuyor. Kredi yapılandırma işlemi hakkında detaylar için herhangi bir Güvence Bankası şubesinde, bir alan kişi temsilcisi ile görüşebilir ya da 444 0 333 üstünden Alo Güvence’ye ulaşarak detaylı informasyon alabilirsiniz.

Güvence Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Güvence Bankası üstünden ev almak için bir kredi ürününe haiz olduysanız ve bunun ödemeleri son zamanlarda sizleri zorluyorsa, mesela bir aile üyesi işten ayrıldıysa ve kredi ödemeleriniz tökezliyorsa, kredi yapılandırma işlemini kullanmanız, avukatlık olmanıza nazaran daima daha iyi bir yoldur.

Kaldı ki avukatlık olmanız halinde harcamalar da epey artacak ve karşınıza dağ benzer biçimde bir borçlandırma çıkacaktır. Bu sebepten, tavsiyemiz 90 gün geçmeden ilkin bilhassa krediyi aldığınız Güvence şubesine giderek; kredi yapılandırma başvurusu yapmanızdır. Size çizilecek yeni ödeme planının kafanıza yatması halinde, direkt olarak yeni bir sözleşmeyi imzalayabilir ve ödemeyi ilgili aydan sonrasında, imzaladığınız yeni plana gore yapabilirsiniz.

Güvence Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Güvence Bankası’ndan taşıt kredisi aldıysanız, bunu da gene Güvence şubelerinden yapılandırmak oldukça daha doğru olacaktır. Herhangi bir alan kişi temsilcisiyle görüşerek meramınızı aktarmanız halinde, temsilci sizin için yeni bir ödeme planı ve istediğiniz kadar taksit sayısı belirleyecektir.

Kalan borcunuzu taksitlendirdikten sonrasında, totalde daha çok ödersiniz zira faiz oranı artış göstermiştir sadece aylık periyotlarda ödeme durumunuz oldukça rahatlayacaktır zira istediğiniz benzer biçimde bir ödeme tutarı belirlenebilecektir.

Güvence Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Güvence Bankası, taşıt ve konut kredileri için 72 aya kadar vade seçeneği sunabiliyor. Bunu yaparken normal olarak total borcunuza, faiz oranı ve harcamalar yardımıyla bol miktarda ekleme yapıyor sadece 72 aya bölebileceğiniz krediyi istediğiniz oranda ödeyebilmeniz mümkün olduğundan, birkaç ay fazla ödemek o an kredi mağduruna, doğrusu sizlere pek de nahoş gelmiyor.

Gene de, ödeme planınıza bakarak; önceki total borcunuzu ve kredi yapılandırma işleminden sonraki total borcunuzu görmeniz; eğer oldukça büyük bir fark var ise, kredi borç transferi durumunu da araştırmanız oldukça daha sıhhatli olacaktır. 90 Günü geçmeden ilkin bir bankadan daha uygun bir faiz oranı teklifi alarak, kolayca borç transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvence Bankası Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Güvence Bankası’nın kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirmemesi pek görülen bir durum olmamakla beraber; görüldüğü takdirde bu durumda yapabileceğiniz işlemler mevcuttur. Ilk olarak, toplumsal medya üstünden direkt olarak bir kampanya başlatıp etkinize, Güvence Bankası tarafınca sizin için pozitif bir tepki alabilirsiniz.

Bunun haricinde, toplumsal medya yerine Bimer veya Tüketici Hakları Konseyi üstünden de dilekçe yazarak, 90 gün içinde hakkınızı alabilir; kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Doğal, yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde bir de kredi borç transferi yolu, sizin için açıktır ve pek oldukça banka, düşük faizlerle tarafınıza yüksek meblağlı kredi borçlarınız için geçirme teklifinde bulunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here