Ana sayfa İhtiyaç kredileri Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

662
0

Konut, taşıt ve nakit ihtiyacınız olan şeylerin çözümü avantajlı ödeme koşulları ile Mutlu Emekli İhtiyaç KredisiPaketi’nde. Halk Bankası tarafınca sunulan bu pakette 48 aya kadar vadelendirme yapılabiliyor. Bundan dolayı bütçenize en uygun olan vade aralığını seçerek, geri ödemelerinizde kolaylık sağlayabilirsiniz.

Halkbank emekli kredisi özellikleri içinde tahsis tutarı şeklinde extra harcamalar olmadan da kredi çekebilme yer ediniyor. Dosya masrafsız finansman başvuruları için belirlenen aylık faiz oranları, öteki paketlerden değişik olarak düzenlenmektedir.

Halkbank Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Halkbank emekli kredisi hesaplama örneklendirmesi için 48 ay vadeli 10.000 TL kredi çektiğinizi düşünelim. Bu kategoride bankanın iki çeşit finansmanı bulunmaktadır. Bunlardan ilki yüzde 1,13 faiz oranı ile kullandırılan ve 52,5 TL tahsis tutarı alınan kredidir. Aylık taksit tutarı 285 liraya karşılık etmektedir. Diğerinde ise tahsis tutarı alınmamakta bu yüzden faiz oranı yüzde 1,19 seviyesine çıkmaktadır. Bu oran üstünden hesaplama yapıldığında aylık taksit miktarı 289 liraya gelmektedir.

Halkbank emekli kredisi faiz oranları, yaşam sigortası yaptırmayı ve bankanın nezdinde minimum kredi taksit miktarı kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmayı talep eden müşteriler için geçerlidir. Kişinin cinsiyetine, yaşına ve başvuruda bulunmuş olduğu kredi tutarına bakılırsa yaşam sigortası primi değişmektedir. Mesela; 48 ay vade ile 10.000 TL kredi kullanan tüketici, 50 yaşlarında adam bir müşteriyse bir senelik sigorta primi için ortalama 99 TL talep edilecektir.

Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Maaşınızdan oldukça fazla kesinti yapılmasını istemiyor ve bu yüzden uygun faiz oranlarıyla ödeme imkânı elde etmek istiyorsanız, Halkbank emekli kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankanın, talep ettiğiniz finansmanı sağlayabilmesi için satın alan kimliğinizin bazı koşullara uygun olması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise yaş sınırı uygulamasıdır. Halkbank emekli kredisi yaş sınırı 70 olduğundan müracaat bulunan tüketicilerin 70 yaşını geçmemesi beklenmektedir.

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Halk Bankası, müşterilerine düşük tutarlara haiz ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak T.C. Toplumsal Güvenlik Kurumu emeklilerine hususi (Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR) Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ürününü sunmaktadır. Halkbank emekli kredisi başvurusu yapmak için lüzumlu belgelerle beraber şubeye gitmeniz şarttır. Bu sebeple kurumun öteki platformları, emekli kredisi başvurusuna açık değildir.

Kredi politikaları çerçevesinde şubeden meydana getirilen başvurular çoğu zaman aynı gün içinde değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmenin sonucunda ise emekli kredisi için yaptığınız başvurunun yanıtı, temsilci tarafınca size bildirilmektedir.

Aynı gün içinde değerlendirmeye alınmayan başvurular ise mobil şube uygulamasından ya da bireysel web şubesinden “Başvurum Ne Aşamada” adımı ile takip edilebilmektedir. Halk Bankası emekli kredisi başvurusu ile ilgili kredi kullanımına dair daha çok bilgiye ulaşmak için 444 0 400 Dialog hattını arayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here