Ana sayfa Bankalar Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu

719
0

Evlilik kredisi, düğün hazırlarının mutluluğu ve heyecanının yanı sıra ortaya çıkan masrafların giderilebilmesi için çiftler tarafınca çoğunlukla kullanılan bir kredi türüdür. Evlilik sürecine dahil olan çiftler, coşku ve mutluluk içerisindeyken tüm hazırlıkların maddi koşullarla gerçekleştiğinin de farkındadır.

Bu yüzden belirli bir nakde gerekseme duyan bireyler, düğün bütçesini ayarlayabilmek için Halkbank evlilik kredisi ürününe başvurabilirler.

Bu şekilde düğün için lüzumlu olan bütçeyi rahatça oluşturabilen çiftler, finansal giderlerini daha kolay karşılayabilmektedirler.

Halkbank Evlilik Kredisi Iyi mi Alınır?

Finans kurumları kişilere kredi kullandırırken bir ekip koşulların sağlanmasını istediği için Halkbank evlilik kredisinden yararlanmak isteyenlerinde lüzumlu şartları taşıması şarttır. Bu koşullara aşağıdaki başlıkta yer vermiş olup, bu bölümde kredinin iyi mi kullanılabildiğine dair bilgiler paylaşalım.

Ilk olarak Halkbank evlilik kredisi için belirlediğiniz tutara ve geri ödemek istediğiniz vadeye nazaran müracaat yapmalısınız.

Başvurunuz, önceki yıllara ilişkin ödenmemiş bir borcunuzun olup olmadığına ve şuan ki kredi notunuzun yeterliliğine nazaran değerlendirilerek, aylık gelirinizin müracaat meydana getirilen meblağı ödeyebilecek durumda olup olmadığı hesaplanmaktadır.

Meydana getirilen hesaplamalar çerçevesinde değerlendirilmesi son gören müracaat onaydan geçerse, istediğiniz meblağı anlık olarak şubeden çekebilir ya da Halkbank nezdinde bulunan hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Halkbank Evlilik Kredisi Almak İçin Lüzumlu Şartlar

Halkbank evlilik kredisi verirken müracaat icra eden kişide şu koşulların olup olmadığını göz önünde bulundurarak araştırma sürecini tamamlamaktadır:

  • Kişinin evlilik kredisi taksitlerini ödeyebilecek tertipli bir gelire haiz olması,
  • Herhangi bir borç sebebi ile müracaat sahibinin kanuni bir işleme takılmış olmaması,
  • Banka lüzumlu görürse krediye kefil olabilecek bir kişinin sunulması,
  • Evlilik kredisi için lüzumlu olan tüm evrakların yanlışsız ve eksizsiz olarak şubeye teslim edilmesi,
  • Müracaat tarihinden öndeki dönemlerde ödenmemiş bir kart borcunun ya da kredi taksitinin bulunmaması,
  • Müracaat sahibi özgür meslek grubunda ise gelirini gösteren vergi levhalarına haiz olması gerekmektedir.

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Halkbank evlilik kredisi için müracaat yapmak istediğinizde bunu www.halkbank.com.tr adresinde yer edinen müracaat sayfası üstünden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Online bir müracaat yöntemi olan web bankacılığı fazla zamanınızı almadan müracaatta bulunmanız için bir avantajdır. Belirtilen sayfada tarafınızdan kimlik numaranız ile ay, gün, yıl şeklide doğum tarihinizi ve sayfada görülen güvenlik kodunu girmeniz istenecektir.

Bu bilgilerin peşinden sayfada yer edinen Devam butonuna tıklayarak, müracaat ettiğiniz kredinin miktarına nazaran başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Halkbank’ın sunmuş olduğu gerekseme kredileri kapsamında evlilik kredisi ürününe müracaat yapmak için web şubesini ya da direkt olarak şubeleri de kullanabilirsiniz.

Banka 0850 222 0 400 / 444 0 400 Halkbank Dialog hizmet kanalı üstünden de bireysel müşterilerinin kredi başvurusunda bulunmasını sağlamaktadır. Ek olarak mobil uygulama yardımıyla de Öteki İşlemler menüsünden kredi başvurusu yapmanız mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here