Ana sayfa Bankalar Halkbank Kredi Başvurusu 2019

Halkbank Kredi Başvurusu 2019

723
0

Bankaların bireysel kredi kullandırımı kapsamında tüketicilerin gereksinimlerine yönelik hazırladığı kredi seçenekleri mevcuttur. Halkbank’ta müşterilerinin gereksinimlerine gore söz mevzusu sağlamış olduğu kredi seçenekleri için uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları sunan bir bankadır.

Bilhassa alan kişi memnuniyetini sağlayabilmek adına mühim gelir kalemlerinden olan gerekseme kredileri ile ilgili oluşturduğu dönemsel kampanyalar ve konut sahibi olmak isteyen bireylere sunmuş olduğu çözümler bankanın alan kişi portföyünün artmasını sağlamaktadır.

Halkbank’ın sunmuş olduğu kredi türleri; gerekseme kredileri, taşıt kredileri ve konut finansmanı bir öteki deyişle Mortgage kredisidir. İhtiyaç kredileri eşya alımı, dinlence, evlilik, eğitim, sıhhat ya da minik gereksinimler için imdadınıza yetişen kredi türleri olup maksimum 48 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

Bu kredi türünde bankanın sunmuş olduğu faiz oranları %1,20’den başlamaktadır. Eşya almak, mevcut eşyaları yenilemek, sıhhat giderlerini karşılamak, aracınıza bakım yaptırmak, evlenmek, seyahate çıkmak ya da eğitim harcamalarını karşılamak benzer biçimde her türlü bireysel nakit ihtiyaçlarınız için Halkbank gerekseme kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşıt kredisi ise bir tek taşıt alımlarınızda kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Son olarak ev sahibi olmak isteyenler için de mortgage kredi finansmanı sağlanmaktadır. Bu mevzuda banka tecrübeli ekip çalışanları ve uzmanlaşmış ekibi ile hizmet vermekte olup, uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla müşterilerine hususi çözümler sunmaktadır.

Halkbank Kredi Başvurusu için Lüzumlu Belge ve Şartlar

Bireysel kredi başvurusunda bulunan kişiden ve var ise kefillerinden istenen evraklar şunlardır:

  • Nüfus Cüzdanı/ TC Kimlik No yazılı olmak şartı ile Geçişlik /Yeterlik
  • Hususi Sektör Çalışanları için Bordro. Bordrosunu beyan edemeyenler için üstünde haciz olmadığına dair ibare içeren güncel onaylı gelir belgesi, SGK hizmet dökümü, şirket imza sirküleri
  • Özgür Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Tecim Sicil Gazetesi, Senelik Gelir Vergisi Beyannamesi ve güncel işletme hesap özeti
  • Emekliler için SGK Emekli Belgesi ve emekli maaş hesap cüzdanı
  • Emekli olup da halen etken olarak ücret karşılığı çalıştığını beyan edenlerden ise işyeri destek prim bildirgesi
  • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Arazi tapu fotokopileri, Üretici makbuzları
  • Ek gelir belgeleri olarak da kira geliri için kira sözleşmesinin fotokopisi ve tapu, faiz gelirleri için hesap cüzdanı istenmektedir.

Öteki kredi türlerinde istenen belgeler incelendiğinde taşıt kredileri için satın alınacak olan araca dair proforma satmaca ile 2.el taşıtlar için vasıta ruhsatı ve trafik belgesi ile motorlu vasıta tescil belgesi, mortgage kredileri için alınacak olan konuta dair kat mülkiyetli tapunun talep edildiğini söyleyebiliriz.

Sadece kat mülkiyetli tapu olmaması durumunda ise kat irtifaklı tapu ile beraber yapı kullanım izin belgesi talep edilmektedir. Eğer yapı kullanım izin belgesi de alınmamış ise bu mevzuda bankanın isteği son 5 yıla dair yapı ruhsatı ve bayındır durum belgesi olacaktır.

Halkbank Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yukarıda belirtilen evrakları beyan edebilen ve genel koşulları elde eden hepimiz Halkbank kredi başvurusunda bulunabilir. Hususi bir gruba dair oluşturulan kredilerde ise bir tek o gruba mensup kişiler, ilgili kredinin müracaatını yapabilir.

Halkbank kredileri için müracaat yapmak isteyenler birçok bankacılık kanalını kullanabilirler. Bu kanallar yardımıyla başvurunuz bankaya anında iletilecek olup, müracaat sonucunuz meydana getirilen araştırmaların arkasından tarafınıza bildirilecektir. Halkbank gerekseme kredileri, taşıt kredisi ya da mortgage için kullanabileceğiniz şekilleri aşağıda sıraladık…

Halkbank kredi ürünleri için tüketicilerin müracaat yapmalarını elde eden kanallar oluşturmuştur. Tüketiciler 3 değişik bankacılık kanalını kullanarak müracaatta bulunabilirler. Bunlardan ilki direkt şubeler aracılığı ile müracaat yapmaktır. Diğeri şubeye gitmeden iş yerinin ya da evinin rahatlığında web bankacılığıyla müracaat imkânıdır. Son alternatif seçenek ise süratli müracaat için kullanılan SMS bankacılığıdır.

SMS Bankacılığı İle Halkbank Kredi Başvurusu

Bildiri kanalıyla kredi müracaat imkânından yararlanmak isteyenler aletinin SMS kısmına girerek, T.C. kimlik numarası ile kullanmak istenilen kredinin türünü, miktarını ve maaş bilgisini yazdıktan sonrasında 3401’e bildiri atabilirler.

Bilgiler içinde birer boşluk bırakılması önemlidir. Bu başvurusunun arkasından kredi notunuz ve kredi ödeme potansiyeliniz sistem tarafınca sorgulanır. Ihtimaller içinde ödeme seçenekleri belirle kapsamlı bir araştırma yapılır ve en geç bir iş günü içinde Halkbank kredi yetkilisi tarafınca aranarak ya da SMS bilgilendirmesi yapılarak başvurunuzun sonucu tarafınıza bildirilir.

İnternet Bankacılığı İle Halkbank Kredi Başvurusu

İnternet erişiminizin olduğu her yerden ister evinizden, isterseniz de iş yerinizden Halkbank kredi seçeneklerinden birine müracaat yapabilmek için web bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için www.halkbank.com.tr adresindeki müracaat sayfasını kullanmanız gereklidir.

İlgili sayfada tarafınızdan istenilen bilgiler; T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve sayfada yer edinen güvenlik kodudur. Bu detayları lüzumlu alanlara girdikten sonrasında Devam tuşuna basarak kredi talebinizi tamamlayabilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here