Ana sayfa Bankalar Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

609
0

Halk Bankası kredi kartı borçlarınızı geri ödemek mevzusunda zorlanıyorsanız, “Halkbank kredi kartı yapılandırma” imkânından faydalanarak, daha esnek geri ödeme şartları yardımıyla borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sadece bu her alan kişi için geçerli olmayabiliyor. Yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen müşterilerin, kredi kartı borçları için “yasal takip” başlatılmamış olması gerekiyor.

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma imkânı yardımıyla, biriken borcunuzu geri ödemeniz kolaydır şu sebeple faiz oranları oldukça makul bir seviyede tutulmaktadır. Bununla beraber yapılandırma vadesi de daha uzun tutulur. Bu sayede aylık olarak borçlarınızı tertipli olarak geri ödersiniz.

Yasal takipte olmayan kredili kart ürününüz için Halkbank kredi kartı yapılandırma kampanyasından faydalanabilirsiniz. 72 ay vadeye kadar süre verilmekte ve faiz oranı ise %1,35 civarında olmaktadır. Uzun vade, düşük faiz oranları; dağ kadar olan kredi kart yükünüzden kurtulmanız için oldukca iyi bir fırsattır.

Yapılandırma avantajından faydalanan müşteriler, ilerleyen dönemlerdeki kredi kartı kullanımlarını ise daha dikkatli yapmaları gerekmektedir. Ödemelerini aksatmadan gerçekleştiren müşteriler, gelir düzeylerinde ciddi zararlar olmadan kolayca kredi kartı borçlarını ödemiş olacaklardır. Bu süre içinde dikkatli kredi kartı kullanımı sağlandığında da, gereksiz borcun önüne geçilmiş olacaktır.

Vatanımızda kredi kartı kullanım oranının artması ile beraber süre içinde pek oldukca yurttaş kredi kartı borcunu geri ödeyemez hale gelmiştir. Hal bu şekilde olunca devlet, kredi kartı borcunu geri ödeyemeyen banka müşterileri için çeşitli girişimlerde bulunmuş ve vatandaşlara yapılandırma fırsatını sunmuştur.

Devletin ilgili birimleri bankalarla ortak bir antak kalma yaparak, kredi kartı sahiplerinin borçlarının 72 ay vadede ve oldukça düşük faiz oranlarıyla geri ödenmesi yolunda imkânlar sağlanmıştır. Vatandaşlar Halkbank kredi kartı yapılandırması benzer biçimde finansal avantaj sağlayacak olan bu imkânlar yardımıyla biriken kredi kartı borçlarını rahatça ödeyebilmektedir.

 

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Halkbank müşterisi olarak bizzat bankanın şubesine kadar gitmeli ve kredi kartı borcunuz için 72 ay süreli yapılandırma imkânından yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu işlem için sizlerden belge talep edilecektir. Söz mevzusu belgeler banka hesap bilgilerinize dair evraklar olup, Halkbank kredi kartı yapılandırma işlemi için bununla birlikte kimlik kartınız da gereklidir.

İkamet ettiğiniz bölgede, size en yakın Halk Bankası şubesine kadar gittiğinizde, bu şubede vezne için değil, alan kişi hizmetleri masası için sıra almanız gerekmektedir. Bu sayede süre kaybetmeden Halkbank kredi kartı yapılandırma başvurusu yapabilir ve durumunuzun şartlara uyması dâhilinde ilgili kart borçlarınız taksitlendirilebilir.

Halk Bankası bünyesindeki kredi kartı borcunu ödemek isteyen müşteriler için bir öteki imkân da gereksinim kredisi çekme alternatifidir. Kurumun şubesine gittiğinizde burada kredi kartı borcu yapılandırma işlemine dair informasyon edinirken, bununla birlikte alabileceğiniz gereksinim kredisi ürünü ile kredi kartı borcunuzu ödemeye yönelik kullanım talep etme hakkınızda bulunmaktadır. Bu şekilde bir durumda düzgüsel koşullarda %1,75 faiz oranı, %1,28’e düşmektedir.

Halkbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Halk Bankası şubesine giderek, 72 ay yapılandırma ile ilgili belgelerinizi teslim ederek müracaat yapabilirsiniz. Personeller, borç durumunuzu çözümleme ettikten sonrasında, yapılandırma mevzuatına uygun durumda olup olmadığınızı belirler.

Böylelikle uygun görülmeniz durumunda Halkbank 72 ay yapılandırma avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tüketiciler isterlerse, mevcut gelir durumlarına bakılırsa 72 ay yerine 48 yada 24 ay benzer biçimde daha kısa süreli yapılandırmada yapabilirler.

Yapılandırma imkânından faydalanmayı düşünen vatandaşların ek olarak bir bütçe planlaması yapması da, ileriki zamanlarda geri ödemelerde bir problem çıkmaması açısından ehemmiyet teşkil eder. Bu anlamda uygulanacak aylık faiz oranı ve bu oran doğrultusunda uzun solukta geri ödenecek toplam meblağ farkı dikkate alınmalıdır.

Halkbank internet sayfası: https://www.halkbank.com.tr/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here